Strona 148 z 185 PierwszyPierwszy ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,471 do 1,480 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #1471
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja już pisałem wielokrotnie tu i na forum Giulietty dokładnie co trzeba zrobić, jak sprawdzić czy jest zbędny rezystor i jak go znaleźć. jest to sprawa trywialna dla kogokolwiek kto ma najmniejsze pojęcie czyli potrafi odkręcić śrubki i obsłużyć multimetr a do usunięcia nawet nie trzeba mieć lutownicy tylko dobry noż którym przetnie się resystor i z grubsza jego środek się wyskrobie(byle nie uszkodzić ścieżek). najczęściej da sie zlokalisować rezystor bez multimetra nawet, wystarczy prześledzić ścieżki od pinów 6 i 14 a sam rezystor jest z reguły zaraz przed standardowym transceiverem (taki 5x5 scalaczek 8 nóżkowy) i ma oznaczenie nadrukowane 121,101,1000 lub 1200. no i wbrew legendom na płytce nie jest oznaczany jako R4 -to akurat w jednym konkretnym interfejsie tak go ponumerowali, ale w każdym może być inaczej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #1472
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 1.9 8V 120KM
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja już pisałem wielokrotnie tu i na forum Giulietty dokładnie co trzeba zrobić, jak sprawdzić czy jest zbędny rezystor i jak go znaleźć. jest to sprawa trywialna dla kogokolwiek kto ma najmniejsze pojęcie czyli potrafi odkręcić śrubki i obsłużyć multimetr a do usunięcia nawet nie trzeba mieć lutownicy tylko dobry noż którym przetnie się resystor i z grubsza jego środek się wyskrobie(byle nie uszkodzić ścieżek). najczęściej da sie zlokalisować rezystor bez multimetra nawet, wystarczy prześledzić ścieżki od pinów 6 i 14 a sam rezystor jest z reguły zaraz przed standardowym transceiverem (taki 5x5 scalaczek 8 nóżkowy) i ma oznaczenie nadrukowane 121,101,1000 lub 1200. no i wbrew legendom na płytce nie jest oznaczany jako R4 -to akurat w jednym konkretnym interfejsie tak go ponumerowali, ale w każdym może być inaczej.
    Bardzo dobra robota! Dobrze byłoby po prostu dodać tą informację na początku tematu, bądź zrobić z tego tutorial. Trudno się dziwić osobom, które ciągle o to pytają widząc tyle stron i postów do przekopania.

    Wysłane z Tapatalka

  3. #1473
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kli.mat Zobacz post
    Bardzo dobra robota! Dobrze byłoby po prostu dodać tą informację na początku tematu, bądź zrobić z tego tutorial. Trudno się dziwić osobom, które ciągle o to pytają widząc tyle stron i postów do przekopania.

    Wysłane z Tapatalka
    ale to by wypadało zrobić na przykładzie, załączyć fotki i łopatologicznie wytłumaczyć krok po kroku (powyżej skrótowo wytłumaczyłem o co chodzi). sam nie mam fotek bo zamawiałem interfejsy bez rezystora, choć jeden miałem z, usunąłem, tylko nie robiłem fotek a teraz mi się wcale nie chce zaś go otwierać i przygotowywać dokumentacji do zamkniętego tematu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1474
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja już pisałem wielokrotnie tu i na forum Giulietty dokładnie co trzeba zrobić, jak sprawdzić czy jest zbędny rezystor i jak go znaleźć. jest to sprawa trywialna dla kogokolwiek kto ma najmniejsze pojęcie czyli potrafi odkręcić śrubki i obsłużyć multimetr a do usunięcia nawet nie trzeba mieć lutownicy tylko dobry noż którym przetnie się resystor i z grubsza jego środek się wyskrobie(byle nie uszkodzić ścieżek). najczęściej da sie zlokalisować rezystor bez multimetra nawet, wystarczy prześledzić ścieżki od pinów 6 i 14 a sam rezystor jest z reguły zaraz przed standardowym transceiverem (taki 5x5 scalaczek 8 nóżkowy) i ma oznaczenie nadrukowane 121,101,1000 lub 1200. no i wbrew legendom na płytce nie jest oznaczany jako R4 -to akurat w jednym konkretnym interfejsie tak go ponumerowali, ale w każdym może być inaczej.
    Forum zawalone jest wiedzą, i pustymi postami - tematy mają po kilkaset stron i nie każdy znajdzie tyle determinacji i czasu żeby przeczytać, do tego są to często stare posty które mogą być juz nie aktualne (to tyczy się też tego co TERAZ piszecie o Giulii a będzie nieaktualne za lat 5 lat jak cena auta stopnieje i będzie mnie stać kupić jakąś sztukę, np. kompletnie rozbitą x)) ), sam często szukam czegoś i nie znajduję przykład: niska głośność komunikatów w B&M..?? mp3/CD głośność odsłuchu na 6 ale b&m muszę podgłośnić na 10 żeby słyszeć...

    Reasumując przydało by się albo jak kolega wcześniej pisał robić tutoriale albo na bieżąco "odgruzowywać" forum.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  5. #1475
    Użytkownik Świeżak Avatar Wyso
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Troche poczytalem temat i mam mega metlik w glowie. Generalnie nie mam zamiaru bawic sie w jakies wywalanie rezystorow i kombinowanie. Chce zeby urzadzenie po podlaczeniu dzialalo jak nalezy.
    Chcialbym aby mialo funkcje bluetooth, mozna bylo odczytac bledy, usunac je, generalnie dowiedziec sie co autku dolega.

    Znalazlem takie

    https://automotohit.pl/Interfejs-dia...waAlxyEALw_wcB

    http://allegro.pl/interfejs-diagnost...810038020.html

    Jakas alternatywa dla tych urzadzen?

  6. #1476
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

  7. #1477
    Użytkownik Świeżak Avatar Wyso
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomano Zobacz post
    A co z oprogramowaniem? Czyms trzeba te bledy czytac a te programy z google play sa mocno ograniczone z tego co widze?

  8. #1478
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    MES wersja demo lub licencja

  9. #1479
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 8v
    Postów
    70

    Domyślnie

    Witam. Czy wirus z laptopa może wpłynąć na komputer w samochodzie po podłączeniu go do auta?

  10. #1480
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    W sensie, że zainfekować kompa samochodowego? Nie ma możliwości, to zupełnie inne systemy i języki programowania. ECU w aucie musiałby jechać na Windowsie .

    Natomiast, gdybyś podłączył zainfekowany telefon z Androidem, to kto wie, może i taki wirus byłby w stanie przeskoczyć na oprogramowanie systemu infotainment, które przecież też jest na Anroidzie.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 25-06-2018 o 15:35

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory