Strona 9 z 185 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #81
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Myślę, że najbardziej uniwersalnym będzie ELM327, oczywiście w wersji przerobionej pod FES'a (trzeba to zaznaczyć z zamówieniu, jeżeli kupujesz od Viakena):
    http://allegro.pl/interfejs-elm-327-...582508126.html

    Ja takiego używam i póki co nie natknąłem się na nic, co wymagałoby np. KKL, ale zaznaczam, że nie "grzebię" w aucie i kabla używam sporadycznie do kasowania inspekcji, sprawdzenia parametrów silnika, stopnia zapełnienia DPF (ew. wymuszenia wypalania filtra, jeżeli zaszłaby taka potrzeba) itp.
    Do pełnej diagnostyki (jak to nazwałeś "pełnych dobrodziejstw FES'a") prawdopodobnie należałoby rozbudować zestaw kabli o KKL i/lub przejściówki do ELM'a - jednak niech to dokładnie wyjaśnią koledzy, którzy lepiej się znają na rzeczy. Mogę się w tej kwestii mylić.

    Z własnego doświadczenia wiem, że wszystko czego potrzebujesz do "zwykłej" obsługi/diagnostyki samochodu osiągniesz poprzez ELM327 (przerobionego pod FES'a).
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  2. #82
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szyrud1696
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 150 KM SW 2007
    Postów
    130

    Domyślnie

    Witajcie !

    Zanim zacznę przygodę z interfacem i FES'em prośba do Was o podpowiedź na co zwrócić szczególną uwagę aby czegoś nie zepsuć używająca FES'a.Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.
    Szymon

  3. #83
    ernest0831
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie, kupiłem INTERFEJS ELM 327 1.4a OBD2 za pomocą FIAT ECU SCAN nie mogę skasować inspekcji olejowej ani połączyć się z układem ABS ani AIRBAG. Niestety nie przeczytałem waszych postów przed zakupem i wychodzi na to że trzeba kupić kabel od Viekena przystosowany do FIAT ECU SCAN i 40zł poszło w las . W takim razie dziś go zakupię i zobaczymy jak to będzie.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Pod ABS potrzebujesz dodatkowo adapter nr 1.
    Pozdrawiam




  5. #85
    kuchpat
    Gość

    Domyślnie

    U Viekena też można się naciąć - jak kupiłem właśnie ELM-a i dzisiaj odesłałem bo trup, do tej pory badałem starym KKL od VAG-a który mi został po grupie VW ale nim można jedynie silnik zdiagnozować - oczywiście nie interesuje gościa że przysłał mi złom i kazał mi odesłać na mój koszt - pieniądze żadne ale zawsze to jakoś byle jak wygląda z jego strony.

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Witam mam pytanie do kogoś kto sie naprawde zna na diagnostyce ktory kabel ma byc do FES do wszystkich opcji. Jak mozna to podajcie link z allegro.
    Wielkie dzieki.

  7. #87
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas83 Zobacz post
    Witam mam pytanie do kogoś kto sie naprawde zna na diagnostyce ktory kabel ma byc do FES do wszystkich opcji. Jak mozna to podajcie link z allegro.
    Wielkie dzieki.
    5 postów wyżej.

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Dzieki

  9. #89
    krakow_kult
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest0831 Zobacz post
    Witam ponownie, kupiłem INTERFEJS ELM 327 1.4a OBD2 za pomocą FIAT ECU SCAN nie mogę skasować inspekcji olejowej ani połączyć się z układem ABS ani AIRBAG.
    Może dziwne pytanie ale czy masz PEŁNĄ wersje FES'a? W wersji darmowej możesz się tylko połączyć z silnikiem...

    tu masz opisane co z czym i jak
    http://www.fiatecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

  10. #90
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    U mnie wszystko śmiga na witaminie w wersji 2.6. Dzisiaj zmieniałem olej i ustawiłem service na kolejne 30tys. . Po wykonaniu dostałem komunikat FAILED ale bez przejęcia to wina programu. Poziom degradacji oleju zeruje się po podłączeniu z Engine, następnie ostatnia zakładka ADJUSTMENT i wybiera pierwszą opcję OIL replacement for FAP, Execute, Yes i znowu degradacja na 100% (czytaj. świeżutki). W razie draki służę pomocą.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz78 ; 28-05-2011 o 17:50

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory