Strona 146 z 185 PierwszyPierwszy ... 4696136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,451 do 1,460 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #1451
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    a nie lepiej wziac cos na bluetootha?

  2. #1452
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    audi a3
    Postów
    16

    Domyślnie

    Na bt raz miałem do ałdi atrzy nawet pod wifi to było chyba i nie śmigało jak powinno więc nawet bardzo nie sprawdzałem co jest do AR, masz coś sprawdzonego pod androida żeby hulało bez problemów?

  3. #1453
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    trochę brakuje cierpliwości odpowiadać co tydzień na te same pytania gdy wystarczy przeczytać kilkadziesiąt postów - podawałem już wiele razy w tym i innych wątkach, ELMy na BT(2 różne mam i oba działają świetnie w każdym aucie) od PMFactory(Allegro) zamówione bez zbędnego rezystora terminującego. Co do kabli na USB, to od czasu win 8.x mi to niestabilnie chodziło (miałem jakiś tani ELM kabel od Viakena, już go nie sprzedają).
    Do ELMów mogą przydać się adaptery, ja mam typ1 i typ3 bo korzystam w 159, Giulietcie i Bravo kumpla.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1454
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar staniapl
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Zambrów
    Auto
    AR 159 - 2.2 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    trochę brakuje cierpliwości odpowiadać co tydzień na te same pytania gdy wystarczy przeczytać kilkadziesiąt postów - podawałem już wiele razy w tym i innych wątkach, ...
    Nieśmiała sugestia do admina / moderatora bo w sumie też błądziłem po tym temacie (przeczytanie kilkudziesięciu stron jest kłopotliwe)

    aby zawszeć w pierwszym poście wszelkie kluczowe instrukcje - mniej ludzi zadawało by irytujące pytania

  5. #1455
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 1.9 8V 120KM
    Postów
    42

    Thumbs up

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    trochę brakuje cierpliwości odpowiadać co tydzień na te same pytania gdy wystarczy przeczytać kilkadziesiąt postów...
    Cytat Napisał staniapl Zobacz post
    Nieśmiała sugestia do admina / moderatora bo w sumie też błądziłem po tym temacie (przeczytanie kilkudziesięciu stron jest kłopotliwe)
    aby zawszeć w pierwszym poście wszelkie kluczowe instrukcje - mniej ludzi zadawało by irytujące pytania
    Popieram w 100%! Przyznam szczerze, że przekopywanie się przez 146, wgląda zniechęcająco. A tak, podpięty temat bez powtarzających się pytań załatwiłby sprawę. Od siebie proponowałbym dorzucić listę przydatnych aplikacji diagnostycznych.

  6. #1456
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    J.w Mimo najszczerszych chęci nie przekopię się przez cały wątek bo dnia by mi brakło

    A mam pytanie - mam kabel VAG KKL i całkiem dobrze to się dogadało z Multiecuscan. Potrzebowałem jednak połączyć się z linią CAN (el. szyby). Zakupiłem na aledrogo jakiś bieda ELM 327 za 40 zł i mimo poinstalowania sterowników za cholerę program nie chce się z tym szmelcem dogadać (wręczy wywala monit przy testowaniu połączenia że odpowiedź jest ale to nie jest ELM i z niczym się nie połączy). Podejrzewam, że mam felerne sterowniki. Z strony Multiecu wynika, że powinien mi wystarczyć zwykły kabel ELM niemodyfikowany, bez przejściówek.

    Mój kabel:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	579fbecd4e3c83a5e9c7c3a5633f.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	27.7 KB
ID:	244213

  7. #1457
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MyPPx
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Okolice Krakowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    315

    Domyślnie

    A jest wywalony rezystor z tego ELM 327 ?
    AR 156 1.8 TS 144KM - była
    AR 159 1.9 JTDm 150 KM - jest


  8. #1458
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    No właśnie czytałem o tym rezystorze. Teraz pytanie czy lepiej dłubać przy tym i wywalać ów rezystor czy kupić kabel Viakena? Jeżeli w viakenie nic nie trzeba modyfikować to wolę dopłacić chyba ze z Viakenami jest ta sama historia więc biorę lutownicę i zaczynam operację (zdaję sobie sprawę że to pytanie musiało paść tutaj milion razy ale... nie wiem gdzie szukać )

    oczywiście chodzi mi przede wszystkim o diagnozę urządzeń pobocznych takich elektryczne szyby itp. Z diagnozą silnika radzi sobie vag kkl.

  9. #1459
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    najpierw sprawdz pomiedzy pinami 6 a 14 czy masz ten rezystor 100 cz 120 ohm. jesli masz to go zlokalizuj na plytce i wywal

  10. #1460
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    To teraz ja trochę o chińskim ELM 327 zakupionym w PM Factory

    Na początku był problem z instalacją na win10 ale sterownik Prolific 3.3.2.105 wybrany RĘCZNIE(czasem trzeba w mesendżerze urządzeń ręcznie wybrać !) zamyka temat rozpoznawalności interfejsu dla pc, przypisując go pod port com11(ale to nie ma znaczenia).
    Interfejs na darmowych MES'ach jak i tych z "witaminką" uzyskuje wynik pozytywny przy testach łączności.
    Jest tylko problem bo moja wersja łączy się tylko i wyłącznie z modułem can silnika i np nie mogę skasować denerwującej inspekcji olejowej..
    Otrzymałem już odpowiedź z PM Factory, że interfejs należy przerobić pod alfę (a taką przecież u nich zakupiłem..) i że mogę go odesłać w celu przerobienia lub sam to zrobię po wysłaniu im fotek płytki - wybrałem drugą opcję bo trochę jestem w gorącej wodzie kompany i trochę zmasakrowałem obudowę podglądając stary film na ytubie jak koleś łatwo rozbiera to śrubokrętem..:/
    Teraz wystarczy odkleić naklejkę pod którą znajdują się 4 małe śrubki philips..
    Niestety płytka nie ma żadnych oznaczeń seryjnych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180422_102913.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	121.7 KB
ID:	244364Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180422_103012.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	87.0 KB
ID:	244365

    -czekam na info co należy z niej wydłubać, jesli trzeba będzie coś kombinować z lutownicą to od razu odsyłam..


    Po 1h w niedzielę od wysłania emalia do http://www.pmfactory.pl/ otrzymuję pomoc! Więc warto kupować u sprawdzonego sprzedawcy, tym bardziej że zakupu dokonałem kilka miesięcy temu, bo nadal można liczyc na pomoc, polecam!

    Pan Paweł radzi usunięcie tego rezystora:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180422_102913.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	121.5 KB
ID:	244366
    najlepiej to zrobić jakimiś w miarę precyzyjnymi szczypcami - po prostu go zgnieść, wyczyścić i upewnić się że opiłki cyny nie dostały się na inne ścieżki itp.

    Po przeprowadzonym teście "F11" interfejs łączy się nagle ze wszystkimi dostępnymi modułami w aucie
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180422_102913.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	114.6 KB
ID:	244363  
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 22-04-2018 o 12:00
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory