Strona 150 z 185 PierwszyPierwszy ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,491 do 1,500 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #1491
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Dzialaja wszystkie musisz przy zakupie zglosic ze chcesz do fiata jest osobny temat o rezystorze

  2. #1492
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    Witam Państwa.
    Wybaczcie jestem tu nowy i kupiłem dopiero co Alfe 159.
    Mam taki problem że nie działają mi czujniki parkowania.
    Moje pytanie jest takie czy za pomocą tego kabla i programu (niekomercyjnego) będę wstanie się podłączyć do modułu komfortu czy gdzie tam można.
    Aby sprawdzić dlaczego nie działają czujniki?
    Ponieważ nie mogę wklejać linków (mała ilość postów) chodzi mi o ten co podał użytkownik Jarek w pozycji trzeciej.

  3. #1493
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    mazda 323f, alfa 159 2.2, alfa 147 1.6ts
    Postów
    68

    Domyślnie

    w wersji niekomercyjnej są ograniczenia. Możesz tylko obejrzeć sobie program i zasymulować błędy.

  4. #1494
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    jesli ma byc program niekomercyjny to alfaobd demo na komórkę z androidem to najlepsze wyjscie bo mozna sie pdlaczyc z kazdym modułem a ograniczenia wersji demo nie przeszkadzaja. do tego modul elm bluetooth z usunietym rezystorem - ja mam dobre doswiadczenia z tanimi chinczykami kupowanym od pmfactory na allegro (mozna zamowic z usunietym rezystorem) - kupowalem u nich zarowno tego duzego elm 1.4 z pomaranczowo niebieska naklejka jakies 3 lata temu jak i niebieskie vgate scan ze 2 lata temu - wszystkie smigaja w roznych 159 i giuliettach bez problemow.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-07-2018 o 14:24

  5. #1495
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    Czyli jeśli bym jakoś zdobył program nie komercyjny do tego kabla, to mógłbym przeprowadzać pełną diagnostykę ?
    Ja niestety nie mam dobrych wspomnień z chińczykami ponieważ Lexia z Chin nie działa. Natomiast kolega ma Op- COM z Chin i działa bez problemów.
    Epsonix skąd mogę pobrać alfaobd? z google Play?
    rozumiem że moduł OBD bluetooth z ELM327, tylko że trzeba go przerobić pod Alfe. Czy możesz mi wskazać na Allegro który był by dobry?

  6. #1496
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martenz Zobacz post
    Czyli jeśli bym jakoś zdobył program nie komercyjny do tego kabla, to mógłbym przeprowadzać pełną diagnostykę ?
    Ja niestety nie mam dobrych wspomnień z chińczykami ponieważ Lexia z Chin nie działa. Natomiast kolega ma Op- COM z Chin i działa bez problemów.
    Epsonix skąd mogę pobrać alfaobd? z google Play?
    rozumiem że moduł OBD bluetooth z ELM327, tylko że trzeba go przerobić pod Alfe. Czy możesz mi wskazać na Allegro który był by dobry?
    Są interfejsy, których nie trzeba przerabiać. Ja mam vGate iCar 3 i działa bez przeróbek. Z MESem działa, jedyne co udało mi się znaleźć to to, że nie koduje wtrysków.

  7. #1497
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martenz Zobacz post
    Czyli jeśli bym jakoś zdobył program nie komercyjny do tego kabla, to mógłbym przeprowadzać pełną diagnostykę ?
    Ja niestety nie mam dobrych wspomnień z chińczykami ponieważ Lexia z Chin nie działa. Natomiast kolega ma Op- COM z Chin i działa bez problemów.
    Epsonix skąd mogę pobrać alfaobd? z google Play?
    tak, wersja demo, za komercyjna placilem 150zl bodajze

    Cytat Napisał Martenz Zobacz post
    rozumiem że moduł OBD bluetooth z ELM327, tylko że trzeba go przerobić pod Alfe. Czy możesz mi wskazać na Allegro który był by dobry?
    przeciez napisalem "kupowanym od pmfactory na allegro (mozna zamowic z usunietym rezystorem)" i reszte wystarczajace szczegoly zeby znalezc. poszukaj, albo sobie zadzwon do pmfactory - w aukcjach jest telefon.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Są interfejsy, których nie trzeba przerabiać. Ja mam vGate iCar 3 i działa bez przeróbek. Z MESem działa, jedyne co udało mi się znaleźć to to, że nie koduje wtrysków.
    na te interfejsy niektorzy narzekali ze im nie dizalaly, choc mi sie raz zdarzylo z takim pracowac w Giulietcie i dzialal.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1498
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Mi nie działał Vgate w 159 - choinka na desce i zwiecha całego CANa, musiałem odpinać aku. Dlatego pisałem - nie zawsze wszystko działa i to nie zawsze kwestia rezystora...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #1499
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    dziękuje za informacje.

  10. #1500
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Mi nie działał Vgate w 159 - choinka na desce i zwiecha całego CANa, musiałem odpinać aku. Dlatego pisałem - nie zawsze wszystko działa i to nie zawsze kwestia rezystora...
    to chińczyki, albo uszkodzony, a może nie trzymał specyfikacji i coś siał po CAN. Jak to u nas kosztuje 40zł, to w produkcji 4zł, oni tego nawet nie testują, leci linia i wypluwa tysiące takich badziewii. większość działa. na forum jest kupa ludzi którzy je używają w 159 i śmigają aż miło. ja sam takie 2 Vgate Scan-y kupiłem ze 2 lata temu używałem w wielu 159/Giuliettach i oba śmiagają super. 40zł nie majątek
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory