Strona 153 z 185 PierwszyPierwszy ... 53103143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,521 do 1,530 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #1521
    Użytkownik Świeżak Avatar thrillco
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    AR 159 1.8 MPI
    Postów
    54

    Domyślnie

    do sekcji przeglad trzeba miec elm327 z obsługa CAN - lub modyfikowany elm bez rezystora.

    najlepiej sprawdzić kabel na wersji FREE MESa - można połączyć się z każdym modułem, ale nic nie można zmienić - mamy pewność ze kabel, sterowniki, ustawienia ok.

    u mnie był też ten problem, po potwierdzeniu powyższego zadania spróbowałem inna wersje MESa - teraz mam 3.0, ale nie crackowana, a z dołączonym serialem. teraz wszystko działa

  2. #1522
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w Instrument panel widze ze jest Reset service data dla pelnej wersji (moze i dla free tez?), ale nigdy nie robiłem z AlfaOBD
    Kupilem pelna wersje na androida i da sie skasowac ,tak jak wyzej pisales.Dzieki
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  3. #1523
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam, potrzebuje pilnie dorwać jakiś bezproblemowy interfejs na ios'a, więc wskazany jest bluetooth. Co za tym idzie oczywiście jakąś apkę, która to ogarnie, czy ktoś może coś polecić? Sprawa dość pilna, więc nie bardzo jest czas na przeglądanie 150 stron wątku. Z góry dzięki

  4. #1524
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    159 SW
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał thrillco Zobacz post
    do sekcji przeglad trzeba miec elm327 z obsługa CAN - lub modyfikowany elm bez rezystora.

    najlepiej sprawdzić kabel na wersji FREE MESa - można połączyć się z każdym modułem, ale nic nie można zmienić - mamy pewność ze kabel, sterowniki, ustawienia ok.

    u mnie był też ten problem, po potwierdzeniu powyższego zadania spróbowałem inna wersje MESa - teraz mam 3.0, ale nie crackowana, a z dołączonym serialem. teraz wszystko działa
    Podeślij na PW linka do programu kolego.

  5. #1525
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Może ktoś podpowiedzieć jaki kabel muszę kupić i jaki program ogarnąć, żeby sprawnie się połączyć z moją Alfą 159 2.4 jtdm. Obecnie mam problemy z wtryskami - pożyczałem od kolegi jego komputer z jakimś programem i o ile z odczytaniem korekt nie było problemu to już z odczytaniem kodów wtryskiwaczy był problem (o zmianie kodów to można wgl zapomnieć). Podsumowując szukam sprawdzonego połączenia kabel + program za pomocą którego spokojnie będę mógł sprawdzać wtryski, zmieniać kody itp. Najlepiej, żeby był dostęp do wszystkiego, nie tylko do wtrysków, bo: "co tydzień coś nowego" i w niedalekiej przyszłości pewnie inne parametry trzeba będzie wziąć na warsztat.
    PS. Przeczytałem wiele stron z tego wątku, ale już się gubię w tych wszystkich kablach/programach - stąd ten post, więc proszę nie odsyłać mnie do poprzednich stron. Pozdro

  6. #1526
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uscin Zobacz post
    Może ktoś podpowiedzieć jaki kabel muszę kupić i jaki program ogarnąć, żeby sprawnie się połączyć z moją Alfą 159 2.4 jtdm. Obecnie mam problemy z wtryskami - pożyczałem od kolegi jego komputer z jakimś programem i o ile z odczytaniem korekt nie było problemu to już z odczytaniem kodów wtryskiwaczy był problem (o zmianie kodów to można wgl zapomnieć). Podsumowując szukam sprawdzonego połączenia kabel + program za pomocą którego spokojnie będę mógł sprawdzać wtryski, zmieniać kody itp. Najlepiej, żeby był dostęp do wszystkiego, nie tylko do wtrysków, bo: "co tydzień coś nowego" i w niedalekiej przyszłości pewnie inne parametry trzeba będzie wziąć na warsztat.
    PS. Przeczytałem wiele stron z tego wątku, ale już się gubię w tych wszystkich kablach/programach - stąd ten post, więc proszę nie odsyłać mnie do poprzednich stron. Pozdro
    elm327 + multi ecu scan
    Przetestowane i polecane.


    z dobrych interfejsów slyszalem o ds150e, sam nie testowale, ale w japoncacg czesto jest to jedyne remedium na bledy dpfu.

  7. #1527
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    elm327 + multi ecu scan
    Przetestowane i polecane.


    z dobrych interfejsów slyszalem o ds150e, sam nie testowale, ale w japoncacg czesto jest to jedyne remedium na bledy dpfu.
    Tylko że ELM z tego co tu pisano na forum nie zmieni kodów IMA wtryskiwaczy - na to trzeba kupić (znów wiedza z forum) jeszcze KKL (którym za to prawie nic innego się nie zrobi boza ECU i chyba ABS).

    Generalnie zwykłe Chińczyki ELM dają radę (tylko musi być usunięty rezystor - kupić w PMFactory przygotowany pod Fiat/Alfa), może do tego dokupić KKLa? Kabelki kosztują po parę groszy. ELMa wziąźć na bluetooth żeby można było sobie też z komórki z Androidem pogrzebać jeśli coś by się przytrafiło np w czasie jazdy (AlfaOBD Demo jest bardzo fajny i wystarcza w wersji free praktycznie do wszystkiego)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1528
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Tylko że ELM z tego co tu pisano na forum nie zmieni kodów IMA wtryskiwaczy - na to trzeba kupić (znów wiedza z forum) jeszcze KKL (którym za to prawie nic innego się nie zrobi boza ECU i chyba ABS).
    Zgadza się. Sprawdzone.
    Mam i ELM'a i KKL'a. Tylko ten drugi odczyta i zakoduje nowy wtryskiwacz. Na szczęście interfejsu jest znikomy.

  9. #1529
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    159 Sportwagon 1.8 MPI
    Postów
    60

    Domyślnie

    Czesc, mam pytanie odnosnie programu Multiecuscan. W jaki modul trzeba wejsc zeby ustawic czas na zegarze w aucie? Mam Alfe 159 1.8 MPI. Chcialbym rowniez wylaczyc swiatla pozycyjne, ktore swieca sie zawsze przy wlaczonym zaplonie, ale nigdzie nie moge znalezc takiej funkcji. Ogolnie kabel ktory posiadam dziala z wieloma modulami, dziala osiowanie proxi itp itd, natomiast tych konkretnych funkcji nie moge znalezc.

  10. #1530
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Do tego jest potrzebna specjalna przystawka do programu. 300$ na iTunes. Ale zanim ją zakupisz, musisz dodatkowo zakupić interfejs pośredniczący (inaczej przystawka nie będzie poprawnie skorelowana), tez na iTunes, 660 dolców. Po zakupie instaluje się samo, i voila.

    Jaja se robię, ale ty też . Przecież do ustawienia zegara czy tam świateł nie trzeba MESa, co najwyżej przeczytać instrukcję od Alfy .
    http://dukiewicz.pl/wp-content/uploads/2016/06/159.pdf - strona 33/34, i 72/73.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 08-11-2018 o 23:02

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory