Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 219

Temat: kolo dwumasowe + kompletne sprzeglo z dociskiem

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    kolego kupujac auto chyba musisz sie liczyc z tym ze bedziesz musial dokonywac co jakis czas wymian czesci eksploatacyjnych.Kupujac silnik 2.4 chyba wiedziales ze czesci sa drozsze??Wymowka nowa dwumasa tez kiedys padnie i bedzie problem z reklamacja jest dla mnie smieszna.Olej silnikowy tez sie kiedys zuzyje i bedzie problem z reklamacja!!!Kiedy Ci ma pasc nowa dwumasa??Mysle ze 100 tys km napewno wytrzyma,a w moim przypadku to jest jakies 10 lat uzytkowania.Odnosnie regeneracji mam juz swoje zdanie i nawet ktos chyba pisal na forum o regenerowanej dwumasie.Niech by wytrzymala nawet i 5 lat,a kto Ci da gwarancje na taki okres.Masz przewaznie 2 lata gwarancji na nowe czesci,a na regenerowana ile ktos Ci da-rok?Jak chcesz to oszczedzaj tylko pamietaj wiedziales co kupujesz i wiedziales ze masz diesla.Chyba ze ja sie myle???

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Czarny dobrze prawi - no niestety częsci do 2.4 tanie nie są, trzeba mieć tego świadomość przed zakupem auta.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 18-09-2012 o 09:32

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    Dobrze prawi, tylko po co sie tak unosic?

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ja sie unosze??Absolutnie

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Szukałem na tym forum, oraz ogólnie w internecie informacji na temat regeneracji - nie znalazłem praktycznie żadnych opinii za wyjątkiem marketingu szeptanego firm zajmujących się tą usługą, ew. czyjegoś (nie)widzimisię. Na utrzymanie samochodu jak na razie mnie stać, nie oznacza to jednak, że mam wyrzucić sporą jednak gotówkę, jeżeli potencjalnie mogę uzyskać mniejszym kosztem podobny efekt.

    Gwarancja w przypadku koła zamachowego jest w każdym przypadku mało interesująca, bo zwyczajnie oczekiwana trwałość tego elementu jest wyższa niż jakakolwiek gwarancja udzielana przez dystrybutorów.
    Z czysto ekonomicznego punktu widzenia, wygląda to tak (uwzględniam koszty robocizny):
    nowe koło 2masowe - 2570zł + 400zł = 2970zł
    używane - 800zł+400zł = 1200zł

    Czyli zakładając, że trwałość regenerowanego elementu jest 2 razy niższa niż zamiennika - opłaca się go użyć.
    Jak już pisałem - nie byłem w stanie znaleźć wiarygodnych opinii ani na tak, ani na nie. Jeżeli masz jakieś realne argumenty - np. "kolega, którego znam regenerował i mu padło po roku", czy "regenerowany 2mas powoduje rozsypanie skrzyni biegów, bo ...." to je podaj - przydadzą się mi, koledze z paru postów wyżej i pewnie jeszcze kilku innym osobom. Tylko niestety argument "masz samochód za x, to powinno być cię stać" jest mało merytoryczny.

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrpo Zobacz post
    Szukałem na tym forum, oraz ogólnie w internecie informacji na temat regeneracji - nie znalazłem praktycznie żadnych opinii za wyjątkiem marketingu szeptanego firm zajmujących się tą usługą, ew. czyjegoś (nie)widzimisię. Na utrzymanie samochodu jak na razie mnie stać, nie oznacza to jednak, że mam wyrzucić sporą jednak gotówkę, jeżeli potencjalnie mogę uzyskać mniejszym kosztem podobny efekt.

    Gwarancja w przypadku koła zamachowego jest w każdym przypadku mało interesująca, bo zwyczajnie oczekiwana trwałość tego elementu jest wyższa niż jakakolwiek gwarancja udzielana przez dystrybutorów.
    Z czysto ekonomicznego punktu widzenia, wygląda to tak (uwzględniam koszty robocizny):
    nowe koło 2masowe - 2570zł + 400zł = 2970zł
    używane - 800zł+400zł = 1200zł

    Czyli zakładając, że trwałość regenerowanego elementu jest 2 razy niższa niż zamiennika - opłaca się go użyć.
    Jak już pisałem - nie byłem w stanie znaleźć wiarygodnych opinii ani na tak, ani na nie. Jeżeli masz jakieś realne argumenty - np. "kolega, którego znam regenerował i mu padło po roku", czy "regenerowany 2mas powoduje rozsypanie skrzyni biegów, bo ...." to je podaj - przydadzą się mi, koledze z paru postów wyżej i pewnie jeszcze kilku innym osobom. Tylko niestety argument "masz samochód za x, to powinno być cię stać" jest mało merytoryczny.
    Piotrek tez mnie za jakis czas czeka ten temat - na szczescie moge to zaplanowac w czasie. Wiekoszsc info o dwumasie (rowniez ja) to co slyszalem to opnie, typu na 90% ok, ktos jezdzil na regnerowanym 80k a ktos inny po miesiacu mial wibracje i do wymiany. Nawet jak gwarancji Ci ropzatrza to i tak musisz wydac co najmniej kolejne 400 na montaz demontaz itp, wiec oszczednosci moga byc iluzoryczne.
    Pytanie tez na jakich czesciach to regeneruja czy nie np tanie chinskie / tureckie zamienniki ? i jaka jest tego trwalosc. Ja u siebie stwierdzilem ze nie bede eksperymentowal (choc zdecydowanie wolalbym wydac na co innego) i zaloze czesci ori i nieregenerowane Luk albo Valeo. Naped samochodu wg mnie rzecz swieta, szczegolnie jak masz chipowany ale i bez chipa tez. 2.4 to ciezka locha, motor itp wiec to wszystko musi byc wytrzymale tak jak fabryka przewidziala.
    Moze zreszta niech mechnicy sie wypowiedza w temacie ale o regenerowanych czesciach wiem np ze Cinek wypowiada sie bardzo negatywnie (za pewne jest tego przyczyna), nie wiem jak Tomek z Krakowa.
    Ja np eksperymentuje z maglem teraz i kupuje regenerowany magiel, ale dwumasy bym sie nie odwazyl regenerowanej wlozyc do siebie.
    Niemniej jednak mozesz zaeksperymentowac rzecz jasna i podzielic sie po przejechaniu xx tys km opinia z pierwszej reki.
    Jak juz zdecydujesz sie byc tym pierwszym to wybierz firme ktora ma lata doswiadczenia, pozytywne opinie, daje gwarancje taka jak fabryczna, wczesniej najlepiej tam pojechac i zobaczyc na wlasne oczy jaki maja park maszynowy do tego i popytac / poobserwowac jak to robia.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 18-09-2012 o 10:59

  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Dzięki za merytoryczną opinię.
    Z mojego punktu widzenia największą niewiadomą jest firma która to robi - oczywiście w internecie są wszyscy super, najlepsi, jedyni w Polsce, a regenerują z jakością identyczną lub lepszą niż w przypadku oryginałów. Jak na razie mam nadzieję, że to nie będzie chwilowo mój problem. Jeśli będę zmuszony wymienić, to prawdopodobnie zdecyduję się na coś nowego, właśnie ze względu na dużą niepewność co do samej metody i jeszcze większy brak zaufania do firm, które się takiej regeneracji podejmują. Mam jeszcze trochę czasu, jak znajdę coś ciekawego, to dam oczywiście znać. W naszym internecie są jednak prawie wyłącznie bzdety wypisywane na forach przez pracowników tych firm trolujących po forach.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomaszzz
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Berlina 159, 06, 2.4 Turboklekot
    Postów
    131

    Domyślnie

    odkopuje temat

    Regenerował ktoś ta nieszczęsną dwumasę? konkretnie chodzi mi o dwumasę do 2.4 ceny nowych są mi już znane i nie powiem, są wysokie, tak z 4x wyższe niż koszty części regenerowanych.

    Mógłby się ktoś wypowiedzieć co do trwałości regenerowanych dwumas?

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    AR 159 1.9 v8 150KM
    Postów
    209

    Domyślnie

    sam czytałem opinie, niektórzy piszą że jest ok, inni że kiedyś firmy robiły to kiepsko a teraz się poprawiło. Inni piszą że im po 10-20 tysiacach padło ponownie.

    Też jestem ciekaw bo jeszcze troche mi pociągnie na tej no ale pomału się wyczerpuje.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4JTDM 2008r
    Postów
    228

    Domyślnie

    Dwa miesiące temu regenerowałem w avanti. Za regenerację koła dwumasowego i sprzęgła zapłaciłem 950zł. Efekt ?
    Efekt jest taki, że zamówiłem już nowy zestaw luk'a. Wtopiłem 950zł za regenerację + 500 za wymianę.

Podobne wątki

  1. (Alfa 156 2.4JTD)Kolo dwumasowe i sprzeglo kpl.!!!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 14:48
  2. [156] Kolo dwumasowe / sprzeglo ? 2.4 20V MJET
    Utworzone przez molten w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 18:42
  3. Kolo dwumasowe?
    Utworzone przez suwa w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 07:28
  4. Kolo dwumasowe
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory