Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Temat: Czy halogen od alfy 156 pasuje do 159?

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Na forum GIuli, jako moderator,pewnie byś takich co piszą w kółko to samo (jak min Ty tu) ukrucał...
    Chyba nie czytałeś moich postów, przecież wszędzie pisałem czym się różnią halogeny, wrzucałem fotki porównawcze oba koło siebie, natomiast potwierdzałem ja (i inni) że można założyć. Każdy decyduje sam. Natomiast to Ty pisałeś że ten od AR156 ramkę wypycha i że w ogóle sknerstwo i druciarstwo. A przecież forum właśnie polega na tym żeby szukać niestandardowych rozwiązań z takich czy innych powodów, pogdybać, porozważać różne warianty itp - nie walcz z tym, tu każdy (również Ty) ma jakieś racje i fajnie jest że możemy powymieniać się opiniami i doświadczeniami - na pewno inni z tego skorzystają.
    Jeśli ktoś z uporem maniaka próbuje mi wmówić, że białe jest szare to ja będę do końca stał przy tym, co jest prawdą! Więc kto nakręca tą spiralę?
    Podałem konkretne przykłady cen na dzień dzisiejszy i argumenty, dlaczego ten dedykowany do 159 jest lepszy. Akurat u mojego brata w 159 będziemy wymieniać halogeny na nowe lub używane (kika kompletów mi się przez lata nazbierało) i wtedy zrobię dokładne zdjęcia, żeby pokazać różnicę w finalnym montażu. Zdumiewa mnie tylko, że Ty z taką wiedzą i praktyką (co widać w wielu innych tematach) nie widzisz, że jednak ten od 156 nie pasuje do 159 i montaż ramki jest nieco utrudniony i łatwiej ją zgubić np podczas parkowania i kontaktu z krawężnikiem albo zimą. Już jednem z forumowiczów załatwiałem ramkę bo zginęła mu podczas kontaktu z zaspą. Gdyby miał ten halogen z przetłoczeniem, ramka została by zapewne na miejscu.

    Uważam osobiście, że niektóre posty trzeba usunąć dla dobra tych, którzy chcą przeczytać konkrety a nie osobiste przekonania.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 02-10-2017 o 10:31

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    z uporem maniaka również Ty odpisujesz wbrew wszystkim.
    moje doświadczenie z halogenami w 159 kończy się na jednym epizodzie z 2011r, kiedy kupiłem na necie halogeny niby do 159 a przyszły inne (bodajże z cromy) - zorientowałem się dopiero po wyjęciu starych, ale przymierzyłem, wszystko pasowało, więc zdecydowałem się nie odsyłać, tylko zamontować. żadna ramka się nie wypycha, auto jeździ z tymi halogenami do dziś. parę innych osób też ma podobne doświadczenia. Ty za to inne.

    proponuję póki co zawiesić tą dyskusję, jak będziesz montował u brata, sprawdź i daj znać/wrzuć jakąś fotkę żebyśmy jakieś solidniejsze potwierdzenie czy zaprzeczenie mieli.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    proponuję póki co zawiesić tą dyskusję, jak będziesz montował u brata, sprawdź i daj znać/wrzuć jakąś fotkę żebyśmy jakieś solidniejsze potwierdzenie czy zaprzeczenie mieli.
    Ja nie potrzebuję solidniejszego potwierdzenia, niż doświadczenie z kilku 159'tek. Ale obiecałem, że zrobię zdjęcie i tak też się stanie.

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    OK, ale piszasz troche tak jakbym ja czy inni wymyslili sobie ze mozna zalozyc inny halogen. Jakos ja zalozylem, pasowal, jezdzi taki od 6 lat, wszystko tip-top, nie zauwazylem zeby ramka gdziekolwiek odstawala - ladnie przylega, a przy porownaniu halogenow nie widzialem zadnego miejsca na szkle ktore mogloby powodowac jakis konflikt z ramka. Autem w ktorym to zalozylem dzisiaj jezdzi moj brat, auto ostatni raz widzialem w niedziele - halogeny i ramki wszystko na miejscu. Chyba tez zrobie jakies zdjecia i wrzuce tu przy okazji.
    Czekamy na Twoje porównania i zdjecia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Temat wyczerpany, odpowiedzi padły. Zamykam, bo zrobiły sie jakieś niepotrzebne przepychanki słowne.

Podobne wątki

  1. czujnik abs z alfy 156 do 147 cz pasuje??
    Utworzone przez artek2001 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 20:23
  2. Czy silnik 2.0 TS z Alfy 166 pasuje do 156?
    Utworzone przez defoe w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 13:41
  3. Jaki halogen do Alfy 156 po FL
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 07:55
  4. [GTV] Czy obudowa pompy wspomagania pasuje od Volkswagena pasuje też do Alfy?
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 15:06
  5. czy silnik od alfy romeo 156 pasuje do 146?
    Utworzone przez żylak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2008, 07:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory