Strona 39 z 50 PierwszyPierwszy ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 497

Temat: Klimatyzacja

  1. #381
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzmot Zobacz post
    Wczoraj wymieniałem chłodnicę klimatyzacji na nową, nabita do pełna i teraz mam taki dźwięk jak na filmiku (https://drive.google.com/open?id=1FV...vLSy5DeCFewTrX) przypomina dobrze znany na forum dźwięk. Na początku jak włączę klimatyzację to tego dźwięku jakby nie było, dopiero jak kawałek przejadę, obroty będą wyższe (wydaje mi się, że w okolicach 2-2,5 tys może do 3 najbardziej to słychać) zaczyna być słyszalny. Przed wymianą chłodnicy tego nie było i teraz pytanie czy coś mogło pójść nie tak przy wymianie, czy może za mało czynnika nabili (do 550 mieli nabić), czy może to się jeszcze musi jakoś 'ułożyć'? Jutro do nich podjadę ale jeszcze tak chciałem dopytać może ktoś ma ciekawe spostrzeżenia
    Mialem takie same objawy spowodowane za dużą ilością czynnika. Z tym że u mnie było go aż 650g, po korekcie na 460 jest już ok.

  2. #382
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Może masz klimę, która pracuje z tą mniejszą ilością czynnika - 460g. Niech ściągną czynnik ( jak będzie 550g. potwierdzi się szczelność układu), nabijcie 460g powinno być dobrze.
    Pod koniec marca nabijałem klime i wtedy dobił do 550g (odzyskał z układu ok 280g z tego co pamiętam) i po tym nie było problemu. Potem pojawiła się nieszczelność koło skraplacza, a że sama chłodnica była w średnim stanie (zaczynała się rozpadać) to poszła do wymiany. Wczoraj przed wymianą jak ściągał czynnik to odzyskał ok 400g (wczoraj nie dopłacałem za kolejne dobijanie). Jutro pewnie podjadę i zobaczę co powiedzą.

  3. #383
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

  4. #384
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    może za mało oleju dodali... Ja przy wymianie rurki od sprężarki kazałem dodać dwa razy tyle oleju do układu. Skraplacz to spory element układu w którym mogło zostać sporo nie odessanego oleju. Przed tym czasami pojawiała się "wiertarka" - teraz od ponad miecha nie ma nic.

  5. #385
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w serwisie, powiedział żeby jeszcze ze dwa, trzy pojeździć i przyjechać to sprawdzimy jaki jest stan, czy coś uciekło itd.

  6. #386
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Tak dla potomnych!
    Nie mogłem odszukać samego sprzęgła od kompresora wiec zakupiłem cały używany. Przełożyłem tarczę i niestety okazała się, że elektromagnes do wymiany na szczęście mam drugi kompresor. Zabrałem się do roboty i wszystko udałe się wymienić na samochodzie opis jest gdzieś na forum, poszukam linka. Dużo cierpliwości, narzędzi i zapału wystarczy aby ogarnąć temat. Oczywiście jak wszystko złożyłem znalazłem, potrzebne nowe części. I tu info dla innych:
    https://euro-klima.pl/98914-97914-kompresor-nowy.html
    wszystkie części, które potrzebne są do regeneracji kompresora.

  7. #387
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Po kolejnej wizycie(po tygodniu od wymiany chłodnicy) w serwisie okazało się, że jest tylko 300g czynnika w układzie, a był napełniany do 550 g. Po napełnieniu i włączeniu klimy gaz zaczął uciekać. Albo nie dali uszczelek na połączeniu przewodów z chłodnicą albo dali stare, które był uszkodzone (po wymianie zrobili jakiś test szczelności i niby nic nie uciekało, chociaż pamiętam, że przy pierwszej próbie nie było szczelności i dopiero jak coś poprawili to niby była). Teraz muszę kupić takie uszczelki i może ktoś wie jakie dokładnie tam są montowane i ile ich jest jedna czy dwie? W eper wyskakują mi trzy numery pod tą uszczelkę i trzy różne rozmiary. Auto rocznik 2005.

  8. #388
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzmot Zobacz post
    Po kolejnej wizycie(po tygodniu od wymiany chłodnicy) w serwisie okazało się, że jest tylko 300g czynnika w układzie, a był napełniany do 550 g. Po napełnieniu i włączeniu klimy gaz zaczął uciekać. Albo nie dali uszczelek na połączeniu przewodów z chłodnicą albo dali stare, które był uszkodzone (po wymianie zrobili jakiś test szczelności i niby nic nie uciekało, chociaż pamiętam, że przy pierwszej próbie nie było szczelności i dopiero jak coś poprawili to niby była). Teraz muszę kupić takie uszczelki i może ktoś wie jakie dokładnie tam są montowane i ile ich jest jedna czy dwie? W eper wyskakują mi trzy numery pod tą uszczelkę i trzy różne rozmiary. Auto rocznik 2005.
    Zmień serwis skoro nie mają takich oringow

    Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

  9. #389
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Serwisu raczej nie będę teraz zmieniać bo bym musiał zapłacić za cały czynnik plus wymianę tych uszczelek a tutaj skoro to ich wina to nic nie zapłacę. Pech chciał, że jak przyjechałem na wymianę to nie było właściciela tylko dwóch jego pracowników mi to robiło i nie mieli nad sobą kogoś kto by ich przypilnował. Dlatego teraz tylko z właścicielem gadam.

  10. #390
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Jak powinno się zachowywać ciśnienie klimatyzatora? Ile wynosić na wyłączonej sprężarce i po jej włączeniu?
    Klima mi nie działa. Załącza się (elektromagnes załącza sprzęgło), ale nie chłodzi...dmucha powietrzem z zewnątrz. Wentylator na chłodnicy się nie kręci.
    Ciśnienie klimatyzatora przy wyłączonej klimie u mnie to około 11,5-12,0 bar. Po załączeniu minimalnie wzrasta tak do 12,5 bara.
    Podpowie ktoś od czego zacząć? Układ do nabicia, wentylator, presostat czy sprężarka?

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja
    Utworzone przez cinek003 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 12:36
  2. Klimatyzacja w 159
    Utworzone przez sAweK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 18:46
  3. Klimatyzacja!
    Utworzone przez Green Boy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 10:08
  4. [33] klimatyzacja
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 15:14
  5. Klimatyzacja???
    Utworzone przez sylwek9161 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory