Strona 2 z 234 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2336

Temat: Opony Letnie

  1. #11
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    ...a ja potwierdzam, że to jedne z najlepszych opon na świecie ..porównywałem czasy w moim 340-konnym Fiacie Coupe ..i wypadały ZDECYDOWANIE najlepiej w porównaniu do Continentalów, Bridgestonow.. Super opona.. Nie wiem na jakiej podstawie kolega określa jakość tych opon, może ma laboratorium, ale na bank trzymają się super drogi..
    Nie pozostając dłużny czy kolega ma laboratorium że określa jakość goodyer F1, bo rozumiem, że ja takowe musze posiadać by zamieszczać wypowiedzi takie jak ty.
    Zaznaczę że moje uwagi są tylko moim doświadczeniem z tymi oponami, niczym innym.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Działdowo
    Auto
    159 JTDm 1.9 165 KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    zobaczę ile kasy uda mi się odłożyć i wtedy wybiorę dzieki za posty

  3. #13
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    czy kolega ma laboratorium że określa jakość goodyer F1
    ..to jeszcze mi pokaże kolega, gdzie napisałem o jakości tych opon ..moją wypowiedz dotyczącą trzymania się drogi oparłem na czasach uzyskiwanych na różnych oponach co chyba jasno jest ujęte w moim poscie. Czytaj ze zrozumieniem proszę..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  4. #14
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    ..to jeszcze mi pokaże kolega, gdzie napisałem o jakości tych opon ..moją wypowiedz dotyczącą trzymania się drogi oparłem na czasach uzyskiwanych na różnych oponach co chyba jasno jest ujęte w moim poscie. Czytaj ze zrozumieniem proszę..
    czyż to nie jest pisanie o jakosci opon: cyt. i wypadały ZDECYDOWANIE najlepiej w porównaniu do Continentalów, Bridgestonow.. Super opona..

    polecam równiez do zastosowania to: cyt. Czytaj ze zrozumieniem

    poza tym szkoda że inni musza mieć laboratorium a ty nie, żeby napisac swoją opinie w oparciu o swoje doświadczenie - bo rozumiem że w oparciuo o takowe kolga pisze swoje posty.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  5. #15
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Hehe.. Zgadłeś to nie jest pisanie o jakości.. Dla mnie ocena jakości to troszke co innego niż ocena tego jak opona trzyma się drogi.. to ostatnie to tylko mały fragment właściwości opony kolego.. to raczej oczywiste.. i o zrozumienie tego prosiłem.. Nie przekręcaj moich słów..

    Poza tym jeśli już musisz dywagować, to lepiej napisz na jakiej podstwie opierasz swoją ocenę jakości (te cyt.:"swoje doświadczenia" byś opisał), bo nie raczyłeś wspomnieć słowem o tym, co jest dość kluczową sprawą.. eh..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  6. #16
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Hehe.. Zgadłeś to nie jest pisanie o jakości.. Dla mnie ocena jakości to troszke co innego niż ocena tego jak opona trzyma się drogi.. to ostatnie to tylko mały fragment właściwości opony kolego.. to raczej oczywiste.. i o zrozumienie tego prosiłem.. Nie przekręcaj moich słów..

    Poza tym jeśli już musisz dywagować, to lepiej napisz na jakiej podstwie opierasz swoją ocenę jakości (te cyt.:"swoje doświadczenia" byś opisał), bo nie raczyłeś wspomnieć słowem o tym, co jest dość kluczową sprawą.. eh..
    Ależ proszę: piszę o googyear F1 tak ponieważ, moje doświadczenia oparte są na tym, iż niestety miałem przyjemnośc użytkowania tych opon w dwóch autach VECTRA 3.2V6 oraz ACCORD 2.2 (niestety z koniecznosci) na poczatku było fajnie ale w obu przypadkach opony podatne były na szybsze zuzycie bieznika, a po dwóch latach zaczełu miec tendencje do uciekania na tylnej osi. Miałem mozliwość zmiany szybkiej zmiany opon, zostały one wymienione na UNIROYAL RAINSPORT2 i ContinentalConti2 i ku mojemu zdziwieniu uniroyal zachowuje się decydowanie lepiej w podobnych sytuacjach. Co do Continentali Conti2 to uzytkuje je w belli którą z takimi nabyłem i szczerze mówiąc dotychczas nie dały powodu do niezadowolenia tak jak to miało miejsce w przypadku goodyear. Moim prywatnym zdaniem goodyear nie jest rewelacją i naprawde jest wiele innych marek z pominięciem Chin które wypadają zdecydowanie lepiej. Daltego jesli ktoś zapyta o goodyear f1 zawsze napisze to.

    Jednocześnie uważam że jesli ktoś nie podziela twojego zdania co do goodyear nie musi miec ze sobą laboratorium - taka moja sugestia
    Ja nie wymagam od uzytkowników innych marek samochodów i opon aby laboratoryjnie popierali, swoje argumenty w przypadku niekorzystnej swojej opini co do np.: ALFY czy CONTINENTAL. Uważam również że kazdy robi co chce, czytając zróznicowane wypowiedzi dochodzi do własnych wniosków,a wizyty na forum daja to że pokazuja prawdziwe opini uzytkowników a nie producentów.
    Pozdrawiam
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  7. #17
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    No racja.. tylko po pierwsze piszesz lakoniczny tekst nie podpierając się przykładem a po drugie odnośnie jakości możemy znależć sporo w bardziej dokładnych testach ADAC na przykład.. Faktem jest, że F1 zużywają się stosunkowo szybko, co też tam widać, ale zawsze jest coś za coś, kleją niesamowicie.. Jeszcze odnoście RainSportów, to użytkowałem 2 sezony i byłem zachwycony, niestety pozniej zaczeły myszkowac po drodze i zmieniłem na F1.. odczuwając dużą poprawę.. ale w to raczej oczywiste gdy zastępuje się starą rozbitą oponę na nową.. bez względu na markę.. także nie jest to doświadczenie świadczące o wyższości jednej marki nad drugą moim zdaniem.. Bridgestony zjechałem do zera i jeszcze fajnie trzymały.. a Cntinentalów unikam, dla mnie za twarde i poniżej 20 st.C miałem problemy ze startem.. poprostu mieliłem w miejscu na pierwszych biegach nie mogąc ruszyć..
    Ostatnio edytowane przez Mariusz AutoDS ; 20-01-2011 o 09:17
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Tutaj masz porównanie opon letnich o których wspomina Mariusz przeprowadzone przez ADAC:
    http://www.oponeo.pl/artykul/test-op...rze-225-45-r17
    Ja tam dużego doświadczenia nie mam, więc przy doborze opon zdaję się na ich testy. Wybieram opony, które zajmują czołowe miejsca w rankingu.

    Zwróć jeszcze uwagę na oznaczenie obciążenia - dla 215/55/R16 książkowo wynosi ono 93, a dla 225/50/R17 już 98.
    Ostatnio edytowane przez maciek13 ; 21-01-2011 o 08:06

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    jeju. po co ja pisałem o tych goodyearach?
    Się Panowie potarmosili...Ale generalnie konstruktywna wymiana zdań.
    Od siebie dodam, że eagle F1 trzymają świetnie, samochód nie ma tendencji do bujania w zakrętach, bardzo pewne przy wysokich prędkościach (200km/h), ale stosunkowo krótki okres "używalności" - szybsze zużycie bieżnika - da się jako tako wytłumaczyć, ale tendencja do ząbkowania i późniejsze "bicie" opon (u mnie 2 szt.) jest nie do zaakceptowania. Kolega wulkanizator u którego wymieniałem te chałaśliwe kapcie potwierdził, że to bardzo często występujace zjawisko w tych oponach.
    Jak już napisano wyżej coś za coś. Czy Goodyear F1 eagle są kwintesencją optymalnego kompromisu pomiędzy jakością, osiągami a trwałością? Zależy od punktu widzenia i oczekiwań. Dla mnie nie, dlatego zmieniłem.
    Przynajmniej jest powód do nieustannych poszukiwań...
    Ostatnio edytowane przez goch ; 22-01-2011 o 14:31

  10. #20
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    ]
    Cytat Napisał maciek13 Zobacz post
    Tutaj masz porównanie opon letnich o których wspomina Mariusz przeprowadzone przez ADAC
    Asimetric to już troche inna opona niż testowałem.. sporo inna..
    Cytat Napisał goch Zobacz post
    Czy Goodyear F1 eagle są kwintesencją optymalnego kompromisu pomiędzy jakością, osiągami a trwałością?
    Ja tam nie uważam, że F1 to jakaś rewelacja zostawiająca w tyle całą konkurencję.. bo nie ma kapcia tak wszechstronnego, by pod każdym względem był najlepszy.. Do bardzo mocnego auta jak 340-konny fiat coupe dla mnie F1 to super opona.. bo takim autem robi się 4-5 kkm rocznie, więc szybkie zużywanie nie ma znaczenia, podobnie jak to, że nie są to jakieś szczególnie ciche opony.. no ale jakie to ma znaczenie w takim aucie.. Napisanie jednak, że to opona kiepskiej jakości jest moim zdaniem dużym nadużyciem.. Do normalnego dupowoza jak 159-tka zamierzam kupić Pirelli..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. Opony Letnie.
    Utworzone przez Kamilo90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 00:26
  2. [164] Opony letnie do 164...
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 15:24
  3. [75] Opony letnie
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 17:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory