Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 105

Temat: Inspekcja wymiana oleju

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Nemrak
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDM - 8V, 2007
    Postów
    79

    Domyślnie

    Witam.
    A co jeśli 3 miesiące temu wymieniłem olej i filtr paliwa w ASO zrobilem moze 3-4 tys. km i dopiero wczoraj zaobserwowalem komunikam wyswietlany zaraz po zapaleniu silnika ktory sugeruje wymiane oleju. Komputer mówi mi ze mam max stan oleju, bagnetem sprawdzałem olej jest. Chodź moim zdaniem nie da się nim wiarygodnie tego zmierzyć. Auto ma przejechane 159 tys km. To jest błąd komputera czy możne coś innego? Jak rozwiązać ten problem?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemrak Zobacz post
    Witam.
    A co jeśli 3 miesiące temu wymieniłem olej i filtr paliwa w ASO zrobilem moze 3-4 tys. km i dopiero wczoraj zaobserwowalem komunikam wyswietlany zaraz po zapaleniu silnika ktory sugeruje wymiane oleju. Komputer mówi mi ze mam max stan oleju, bagnetem sprawdzałem olej jest. Chodź moim zdaniem nie da się nim wiarygodnie tego zmierzyć. Auto ma przejechane 159 tys km. To jest błąd komputera czy możne coś innego? Jak rozwiązać ten problem?
    A przy wymianie oleju w ASO zresetowali Ci inspekcję? Może zapomnieli...
    A co do sprawdzania oleju bagnetem to mam podobne zdanie w tym temacie. W innych autach nigdy nie miałem problemów ze sprawdzaniem poziomu oleju bagnetem, a w Alfie mam - ten bagnet dla mnie jest mało czytelny, i mało wiarygodny...

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Nemrak
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDM - 8V, 2007
    Postów
    79

    Domyślnie

    Wg wskazań komputera do nast. przeglądu pozostało jeszcze ok. 24tys. Jak dla mnie oni nic nie ruszali w komputerze bo pojechalem do nich na wymiane kiedy komputer wskazywal porawie 30 tys. do nast. przegladu wiec najprawdopodobiej uznali ze nie musza tego robic chyba. Z takim wskazaniem kupijem ten samochod. Koledzy wczesniej napisali ze po 1 tys komunikat przestanie sie wyswietlac no to zobaczymy...

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    To kompletnie nie kumam o co chodzi...

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Nemrak
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDM - 8V, 2007
    Postów
    79

    Domyślnie

    Chodzi o to ze komputer zaraz po zapaleniu auta wyświetla mi komunikat o zmianie oleju w silniku. 4-5 tys. temu wymieniłem go w ASO razem z filtrem paliwa. Wg wskazań komputera w aucie nast. przegląd dopiero za 24 tys.
    A on mi ciągle wyrzuca ten komunikat i tak od kilku. No i nie wiem co mam o tym myśleć. Czujnik pokazuje stan Max "niezawodny bagnet" tez.
    Wiec co to jest?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Nie kumam o co chodzi, że pokazuje ten komunikat - Twój problem zrozumiałem
    A może coś z samą kontrolką? Naprawdę nic innego mi do głowy nie przychodzi...
    Ewentualnie mogłoby to być coś takiego, że jak olej jest w kiepskim stanie (choć po 5 tys. jest to wykluczone), to elektronika sugeruje jego wymianę, ale z tego co wiem, to w 159 nie ma takiego bajeru...

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    Do skasowania przy wymianie oleju są dwa wskaźniki - przegląd serwisowy, oraz wskaźnik degradacji oleju. Skasowanie jednego nie powoduje kasacji drugiego, proponuje podłączyć się FESem i sprawdzić.

    tu dostępny jest FES
    www.fiatecuscan.net

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie filtr olejowy

    Witam,
    ze jest to post o wymianie oleju podłączam się do tematu,chciałbym w krotce sam wymienić olej w 159,w elearnie dopatrzyłem się ze trzeba jakiś waz przykręcać do obudowy filtra i spuścić z niego olej lub ciśnienie, o co tu biega ,czy mógł by mi któryś z was bardziej to rozjaśnić który takowej czynności sam dokonywał ?.
    bo jedyne co mi na myśl przychodzi to żeby olej nie lal się po silniku więcej sensu tam nie widzę.pozdr
    156 2.4 175 HP byla,159 Jtdm byla, 159 Tbi ,GT QV 170 HP Blackline ,Gulia Veloce 2.2 Q4

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Ewentualnie mogłoby to być coś takiego, że jak olej jest w kiepskim stanie (choć po 5 tys. jest to wykluczone
    Lekko teoretyzując - kilka niedokończonych procesów wypalania DPFa i olej już może mieć pierwsze objawy degradacji (5 kkm wystarczy (oczywiście przy mocno niekorzystnych warunkach eksploatacji) do stworzenia problemów np. 'lepkościowych').


    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    , to elektronika sugeruje jego wymianę, ale z tego co wiem, to w 159 nie ma takiego bajeru...
    A skąd ten parametr w Examinerze (czy FES) pt. (z pamięci) 'Stopień degradacji oleju'? Nie wiem jak on się przekłada na wskazywanie błędów/ostrzeżeń, jednakże po podpięciu auta do tych programów łatwo można go odczytać - więc może uwidacznia się on także na tablicy wskaźników w określonych warunkach?

    ---------- Post dodany o godzinie 08:50 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 08:42 ----------

    Cytat Napisał Ducrider Zobacz post
    bo jedyne co mi na myśl przychodzi to żeby olej nie lal się po silniku więcej sensu tam nie widzę.pozdr
    W ASO we Wrocławiu, tego ssaka zastępuje duża szmata podłożona w odpowiednim miejscu w trakcie wyciągania filtra...

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsob Zobacz post
    tego ssaka zastępuje duża szmata podłożona w odpowiednim miejscu w trakcie wyciągania filtra..
    Dzieki,tak ze dobrze przypuszczałem
    156 2.4 175 HP byla,159 Jtdm byla, 159 Tbi ,GT QV 170 HP Blackline ,Gulia Veloce 2.2 Q4

Podobne wątki

  1. [MiTo] Inspekcja Olejowa
    Utworzone przez cross099 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2022, 18:01
  2. Lublin - inspekcja, oględziny auta
    Utworzone przez kołek w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 19:14
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory