Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Spadek mocy na niskich obrotach

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Czyszczenie EGR nie zawsze pomaga w 100%.
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2007
    Auto
    159 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    przede wszystkim króciec wychodzący z elektromagnesu musi swobodnie działać, znaczy powinien być wychylony z obudowy na ok 10 mm i bez problemu dać się wcisnąć i samoczynnie wyjść z powrotem. Jeśli będzie się zacinał albo ciężko chodził czyszczenie pozostałych części EGR jest bezproduktywne!

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Czy przy pomocy FiatEcuScan-a na podstawie parametrów jest możliwość sprawdzenia prawidłowego działania EGR-a ? Wydaje mi się, że chyba widziałem taką pozycję jak procentowe otwarcie zaworu.
    A przy okazji wiecie może jakie dokładnie są prawidłowe paramery działania przepływomnierza i turbodoładowania ? . Wiem, że mierzy się je przy 2000 obrotów i na przyspieszeniu od 40 km/h na 4 biegu w górę do 2000 obrotów.

    ---------- Post dodany o godzinie 16:56 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:11 ----------

    Wczoraj jeszcze jeden mechanik zasugerował, że może przycina się turbina i z tąd czasem jest ok a czasem samochód nie ma mocy do momentu jak turbina ruszy.

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Czy przy pomocy FiatEcuScan-a na podstawie parametrów jest możliwość sprawdzenia prawidłowego działania EGR-a ? Wydaje mi się, że chyba widziałem taką pozycję jak procentowe otwarcie zaworu.
    A przy okazji wiecie może jakie dokładnie są prawidłowe paramery działania przepływomnierza i turbodoładowania ? . Wiem, że mierzy się je przy 2000 obrotów i na przyspieszeniu od 40 km/h na 4 biegu w górę do 2000 obrotów.

    ---------- Post dodany o godzinie 16:56 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:11 ----------

    Wczoraj jeszcze jeden mechanik zasugerował, że może przycina się turbina i z tąd czasem jest ok a czasem samochód nie ma mocy do momentu jak turbina ruszy.


    ...ten trop jest całkiem możliwy ale bardziej obstawiał bym na zawór podciśnienia (VGT) sterujący pracą geometri łopatek.Nie konieczne musisz mieć zapieczone łopatki.Wystarczy zacięcie zaworu lub słabe ciśnienie (dziurawy wężyk). Przeczytaj sobie manuala ze 156-tki.

    Temat tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...on_manual.html
    Ostatnio edytowane przez Lukasz78 ; 01-02-2011 o 18:09

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Problem rozwiązany Wasza diagnoza dotycząca EGR-a była słuszna. Czyszczenie nie dało efektu dopiero wymina pomogła. EGR w końcu pokazał błąd w FES-ie i samodzielnie go wymieniłem. Jest naprawde spora różnica.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar ar2rMa
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    35

    Domyślnie

    Witam

    Mam mały problem. Kilka dni temu Alfce zaczęło brakować mocy na niskich obrotach (0-2000) ruszałem z jedynki tak jak z trojki. Zaprowadziłem samochód do serwisu (telefon po kilku godzinach - brak błędów ale wyczyścimy egr, przepływomierz...) Na drugi dzień telefon że samochód już jest sprawny.
    Przy odbiorze samochodu moja jazda próbna wokoło placu i wszyto działa Alfka pędzi aż miło.
    Zajeżdżam do domu a tu wyskoczył "check engine", wracam się do serwisu, podpinają pod komputer, błąd (P0401 - Układ recyrkulacji spalin - wykryty niewystarczający przepływ). Wykasowali i powiedzieli że jeżeli się powtórzy to trzeba wymienić egr. Niestety następnego dnia odpalam i znowu ten sam błąd.
    Moje pytanie czy mogli coś uszkodzić przy czyszczeniu lub coś źle złożyć?

    Przecież serwisant do mnie dzwonił przed czyszczeniem i mówił że żadnych błędów nie ma i nic nie widzi.

    Proszę o pomoc!

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Kolego, po pierwsze jaki masz silnik? 8V, 16V czy 20V? Auto dobrze odpala? Nie kopci za duzo? Jak czesto wypala sie DPF?

    Na ta chwile kup pelna zaslepke na EGR i ja zaloz. Usun bledy i sie przejedz... wyskoczy check engine, ale auto powinno nabrac wigoru. Jezeli bedzie dobrze, to usun programowo EGR.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar ar2rMa
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    35

    Domyślnie

    Alfa Romeo JTDm 159 v8 (88kw) 2006r.
    Auto bardzo dobrze odpala, nie kopci, DPF wypala raz na bak (zwracam na to uwagę i nie wyłączam silnika).

    Z tego co czytałem nie można kompletnie zaślepić egr w moim przypadku (silnik JTDM v8 88kw) jeżeli się mylę proszę o poprawienie mnie.

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Można spokojnie zaślepić pełną blachą i wyprogramować. Nie będzie problemów. Szkoda czasu i pieniędzy na zabawę w czyszczenie/wymianę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę. EGR w każdej wersji silnikowej da się zaślepić.
    Wszędzie efekt jest ten sam- auto jedzie i nie sprawia już takich problemów.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Brak mocy na niskich obrotach i szarpanie 2.0 v6 tb
    Utworzone przez tomczi85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 20:23
  2. [159] Brak mocy na niskich obrotach 1.9 120 KM
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 19:55
  3. Nie ma mocy na niskich obrotach
    Utworzone przez kafcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 10:28
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 09:22
  5. Alfa bez mocy na niskich obrotach
    Utworzone przez Mougli w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 19:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory