Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: przyciski na kierownicy

  1. #1
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie przyciski na kierownicy

    Panie i Panowie, potrzebna pomoc.
    Otóż, wyjeżdżam rano i nie mogę przestawić radia na przyciskach na kierownicy, po prawej strony. Zatrzymałem się, zgasiłem autko. Odpalam i już da się przełączyć, jest ok. Jadę dalej i dzwoni telefon. Kurde, nie mogę odebrać. Okazało się, że padły przyciki odbierania i wywoływania głosowego. Bluetoth działa. Usb też działa, z tym, że jak przełączę na mp3, to znowu nie mogę przełączać kawałków. Masakra jakaś, do menu Blue&me też nie moge wejść.

    Spotkał się ktoś już z tym?, jakieś pomysły?

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v '08
    Postów
    10

    Domyślnie

    Miałem coś podobnego. Nie mogłem wejść do menu B&M. Wybieranie głosowe za to działało. Naprawili na gwarancji - wgrali nowszą wersję oprogramowania do B&M.

  3. #3
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    No i się udało.
    Teraz wpierw postaram się opisać dokładnie jaki problem zauważyłem.
    Otóż, tak jak pisałem, rano odpaliłem i nie działały przyciski do przesuwania kawałków, czyli przyciski po prawej stronie kierwonicy. Zgasiłem auto, odpaliłem i przełączyłem na radio. Okazało się, że przyciski po prawej stronie już działają, natomiast nie działają przyciski odbierania rozmów i wybierania głosowego. Zły, nie skojarzyłem pewnej normy. Otóż po przełączeniu na pamięć USB, przyciskiem CD na radiu, znowu przyciski po prawej się blokowały. Jak z powyższego wynika przyciski współpracowały tylko z radiem, nie współpracowały zaś z systemem BLUE&ME. I w tym momencie zdałem sobie sprawę, że za powyższy system którego współtwórcą jest firma która robi również nasze komputerowe okienka. Microsoft Czyli pewną normą jest gubienie sterowników do obsługi peryferii.
    No to teraz próba aktualizacji. Pięć pamięci przygotowanych, 3 x Kingstone różnej pojemnośći, 1 sony i raz chińskie badziewie. "Firmówki" od razu wywaliły błąd, załamany podłączyłem chińskie badziewie, w kształcie karty bankomatowej.Jakież było moje zdziwienie gdy aktualizacja zakończyła się sukcesem. Więc próba klawiszy i ....okazało się, że miałem rację, zainstalowało ponownie sterowniki i wszystko gra jak tralala.

    Mam nadzieję, że komuś to pomorze.
    Pozdrawiam.
    Wodzu

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Colinas
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    159 1,9 jtdm sportwagon 2008
    Postów
    13

    Domyślnie

    Skąd pobrac te aktualizacje i jak je wprowadzić. Do tego mam cholenderską babkę która gada dziwne rzeczy . Można wgrać polskie głosy ,jak i jak wprowadzić numery telefonów. Pozdrawiam miłośników AR

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    zapytam tu żeby nie zakładać nowego wątku - czy w waszych alfach przyciśnięcie jakiegokolwiek przycisku powoduje takie piknięcie jak w starym zegarku elektronicznym? Pytam, bo w 147 mi pika ( nawet jak pociągnę za klamkę), a w 159 nie...

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    a w 159 nie...
    u mnie zero odgłosów
    Who's the evil man, who's the righteous man, and who's the shepherd???

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Odkopuję temat, bo mam podobny problem. Przestały działać mi przyciski na kierownicy.
    Jednocześnie nie wyświetla się godzina na centralnym wyświetlaczu (mam ori navi) oraz radio nie włącza się, jak włączam silnik i nie wyłącza, jak go gaszę.
    Tak, jakby zupełnie zanikła komunikacja między kierownicą i stacyjką, a radiem.

    Miał ktoś z Was podobny problem?
    Od czego zacząć?

Podobne wątki

  1. Przyciski na kierownicy
    Utworzone przez wojtek1474 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 05:56
  2. Przyciski na kierownicy
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 19:05
  3. [159] przyciski na kierownicy
    Utworzone przez michaaaal6 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory