Strona 1 z 23 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 223

Temat: wysokie spalanie 159 1.9JTDM po miescie

  1. #1
    koondi
    Gość

    Domyślnie wysokie spalanie 159 1.9JTDM po miescie

    moze ktos mi powie ile palą wasze alfy przy jezdzie po miescie na krotkich odcinkach gdzie czesto silnik nie zdąży sie zagrzac.Komputer pokazuje 10,5l to chyba mimo wszystko troche za duzo?na trasie wszystko jest dobrze,spalanie ok 5,5 6,0l

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szyrud1696
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 150 KM SW 2007
    Postów
    130

    Domyślnie

    Kolego u mnie przy jeździe mojej żony do pracy 12 km głownie miasto spalanie na poziome 8,5 - 9 l/km. Też uważam, że trochę dużo. Poprzedniczka ( AR 156, 1.9 jdt ) palila ok 6,5 - 7 ) no ale mniej koni, jżejsza..
    Szymon

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Rzadko jeżdżę po mieście bo nie ma potrzeby, ale jak już muszę to odcinki rzędu 2-3km, więc silnik też się nie nagrzewa do odpowiedniej temperatury. Wynik to 12l

  4. #4
    dorman_jura
    Gość

    Domyślnie

    Spalanie zależy od wielu czynników więc podawane przez was rozpiętości są raczej normalne i nie wskazują że jedna AR mniej pali a inna gorzej.
    Osobiście co prawda ok. 90% przejechanych kilometrów mam w trasie a tylko ok. 10% w mieście to jednak zaobserwowałem, że po wlaniu Diesel V-Power z Shella średnie spalanie miałem 7,0-7,2 l/100 km. Po wlaniu Diesel Ultimate z BP średnie spalanie na podobnych trasach 7,4-7,6 l/100 km.

    Jeśli jeżdzisz po mieście gdzie nie ma korków spalanie będzie niższe ale ja mam tą "niewątpliwą przyjemność" przebywać w mojej belli w katowickich korkach więc spalanie w przeliczeniu na 1 km automatycznie idzie w górę.

    Gdy kupiłem AR pojechałem tylko na wymianę opon wić sytuacja podobna jak opisana przez was (ruszenie - 1-2 km wyłączenie itd.) i spalanie wynosiło nawet 16 l/100 km.

    Nadmieniam przy tym, że podane przeze mnie dane dotyczą jazdy w okresie od 2 połowy listopada do stycznia - sporadycznie również z bagażnikiem na narty. Silnik 150 KM, wersja SW, Q-tronic.

    Jak widać rozpiętości spalania pomimo tego samego auta i tego samego kierowcy są spore. Jeśli dorzucić różny styl jazdy, szczegóły wyposażenia, warunki drogowe itd. myślę, że trudno jest mówić czy 8 czy 12 l to dużo - to każdorazowo będzie raczej subiektywna ocena.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał koondi Zobacz post
    moze ktos mi powie ile palą wasze alfy przy jezdzie po miescie na krotkich odcinkach gdzie czesto silnik nie zdąży sie zagrzac.Komputer pokazuje 10,5l to chyba mimo wszystko troche za duzo?na trasie wszystko jest dobrze,spalanie ok 5,5 6,0l

    wg mnie to normalne - też tak mam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zoms
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 8V 159KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Moja alfa podczas przejazdów po krótkich odcinkach po mieście potrafi wziąć nawet 12l

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Ja uważam że wszystko jest Ok. Spalanie zalezy od wielu czynników jak to ładnie opisał kolega dorman jura- chociaz nawet połowy z nich nie wymienił. Ja osobiście takim spalaniem na krótkich odcinakch i to jeszcze w mieście nawet bym sobie głowy nie zaprzatął, jeszcze jak piszesz, ze silnik masz niedogrzany- Tylko jeździć.

  8. #8
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał koondi Zobacz post
    Komputer pokazuje 10,5l to chyba mimo wszystko troche za duzo?n
    Myśle, ze jest w porządku, crosswagon z tym silnikiem palił mi ok. 12, teraz też mam takie zużycie zimą na bardzo krótkich dystansach (małe miasto, start-stop co 1-2 km).
    Wszystko zależy od definicji krótkiego dystansu, bo myślę, że rożnica pomiedzy 2km a 10km będzie duża. Mam inne auto z nowoczesnym dieslem 3.0, normalnie pali średnio koło 9, a przy mrozach na krótkich trasach po mieście wychodzi ponad 20...

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał koondi Zobacz post
    moze ktos mi powie ile palą wasze alfy przy jezdzie po miescie na krotkich odcinkach gdzie czesto silnik nie zdąży sie zagrzac.Komputer pokazuje 10,5l to chyba mimo wszystko troche za duzo?na trasie wszystko jest dobrze,spalanie ok 5,5 6,0l
    to jest norma dla 150KM jednostki napędowej
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  10. #10
    koondi
    Gość

    Domyślnie

    Wielkie dzięki panowie za odpowiedz,pozdrawiam

Podobne wątki

  1. 5 bieg. Jazda po miescie a spalanie
    Utworzone przez stopman w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-01-2016, 10:24
  2. GT 3.2 wysokie spalanie
    Utworzone przez gacekszadek w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 08:55
  3. Wysokie spalanie V gen.
    Utworzone przez blank w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 15:43
  4. Wysokie spalanie
    Utworzone przez bastek5556 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 13:19
  5. Duze spalanie w miescie MJET
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 09:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory