Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68

Temat: Xenony

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Kolego Mariusz AutoDS -odpuść sobie, bo te Twoje wywody zaczynaja również i mnie denerwować. Myślę sobie że jesteś niedowartościowany i potrzebujesz czegoś co będzie Ciebie wyrózniać z tłumu a tym czymś są super światła. Jeżeli ta chińska zabawka sprawia Tobie radosc to tak trzymaj. Przecież to Ty masz być zadowolonu a inni ? No fakt inni też moga sobie kupic.

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Dzixon
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Oseredek / Affoltern a A
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    128

    Domyślnie

    Wiec z zamontowaniem orginalnych ksenonow z rozbitka nie powinno byc problemow tak? wjesli powiedzmy kupie takie na allegro moge smialo w swoja alfe wlozyc i powinno wszystko byc bez komplikacji z tego co sie doczytalem a wstawienie hid jest kwestia ewentualnie na halogeny no dosc sporo za i przeciw wiadomo ze orginal jest lepszy lecz za uzykwi trzeba dac mniej wiecej 1700 zl no a hid kazdy wie... Mariusz AutoDS dzieki za podpowiedzi jeszcze sie zastanowie czy lepiej zainwestowac w xeno czy tak jak ty poprostu zalozyc hid i ustawic aby nie przeszkadzaly innym uzytkownikom...

  3. #23
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    daro1906, czemu mnie obrażasz..?? Wypraszam sobie, by jakiś nieznany mi koleś personalnie mnie obrażał.. trochę kultury człowieku.. i zakładam się, że masz seryjne xenony i nigdy nie posiadałeś hidów.. typowy syndrom psa ogrodnika.. hehe..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  4. #24
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Dla mnie montaż hid to tak samo jak bym miał zrezygnować z markowej opony na oponę bieżnikowaną.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Oj Panie Mariuszu AutoDS- moim celem nie było Ciebie obrazic - jeżeli tak sie poczułes to przepraszam. ( a po Twoich słowach to ja ja poczułem sie obrazony ) Wiesz, z racji wykonywanego zawodu, posiadam dosyć wysokie kwalifikacje, uprawnienia dotyczą bezpieczeństwa ruchu drogowego, dopuszczania pojazdów do ruchu itp. Wiedza moja oparta jest nie tylko na wiedzy teoretycznej ale także na praktycznej. Ja w tym momencie kończę dialog z Tobą bo to nie ma sensu. Jezeli uważasz, że to co robisz jest słuszne to rób tak dalej - jednak uszanuj prawo głosu i wolnośc wypowiedzi innych oraz zaakceptuj, że inni mogą mieć odmienne zdanie a przy tym MOGĄ MIEĆ RACJĘ.

  6. #26
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    ja nie czaje o co te klotnie
    1. istnieją samochody posiadajace FABRYCZNE xenony bez samopoziomowania i co? sa niebezpieczne.. ba nawet istnieją takie bez soczewek i z xenonami o dziwo dopuszczone do ruchu.
    Ja nie rozumiem czym sie rozni zarnik wsadzony do soczewki kupiony na allegro od takiego kupionego w salonie. chyba cena bo swieca tak samo.
    To samopoziomowanie to sobie mozna rozbic o kant d** bo na dziurach to i tak nie nadaze, a hidy mozna sobie obnizyc recznie jak zaladujemy tyl.
    Mam znajomych z soczewkami i dokladanymi hidami i nie oslepiaja (sprawdzone)

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    daro1906, czemu mnie obrażasz..?? Wypraszam sobie, by jakiś nieznany mi koleś personalnie mnie obrażał.. trochę kultury człowieku.. i zakładam się, że masz seryjne xenony i nigdy nie posiadałeś hidów.. typowy syndrom psa ogrodnika.. hehe..
    Ja Cię popieram mam hidy w swojej 164, ostatnio jak zapraowadzałem belle do tapicera pokonałem prawie 200km w nocy za moim kuzynem, który sam stwierdził że moje hidy go nie oślepiają i nie oślepiły ani razu.

    W poprzednim aucie ( czyt. Leganza ) też miałem Hidy, jak one świeciały można zobaczyć jak wejdziecie w temat nasze belle, link jest u mnie w stopce, są tam zdjęcie zapalonego reflektora.

    Oczywiście oryginalne xenony są lepsze ale hidy nie są złe, ponadto są auta, które xenonów oryginalnych nigdy nie miały a mają socczewki jak np 164 czy Leganza.

    Głupim pomysłem jak dla mnie jest zakładanie hidów do zwykłych reflektorów z żarówkami H4 bo te faktycznie oślepiają, sam natomiast nigdy nie zostałem oślepiony przez auto z xenonami w soczewkach nie ważne czy oryginalnymi czy hidami bo mijając się z autem tego nie wiesz.

    Jeszcze jedna sprawa skoro tak was oślepiają samochody, jak się z nimi mijacie to skąd pewność, że oślepia Was hid a nie np oryginalny uszkodzony reflektor xenonowy ?

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    piotr9008
    Podaj markę tych bez samopoziomowania z homologacją europejską

    ---------- Post dodany o godzinie 22:12 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:33 ----------

    Sz.P obrażalski
    Mariusz AutoDS
    Apelujesz o kulturę a sam masz z nią w swoich wypowiedziach kłopoty
    Mało nie trafiłeś kogoś na poboczu ? ZWOLNIJ jak nie widzisz , i dostosuj prędkość do warunków na drodze, a nie stosuj niedopuszczalnych prawem rozwiązań
    Hidy to podróba więc co do tych (ich mądrości) co to niby je wymyslili (skopiowali) mam poważne wątpliwości
    (Czy poza: Hehe... , HaHa..., ehh... drydymały..., sobie w buty wsadz..., zaśmiecasz... itp masz coś merytorycznego do powiedzenia)

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 2.0 155kM 1998r.
    Postów
    253

    Domyślnie

    [QUOTE=bera5;488056]piotr9008
    Podaj markę tych bez samopoziomowania z homologacją europejską

    Niektóre omegi.. na przykład... i bodajże kalibry
    Jeśli chodzi o dostosowanie prędkości do warunków na drodze to na większości z nich nie można by poruszać się pieszo...
    A i tzw. HIDY to nie podróby... bo czym się różni palnik Philipsa z oryginalnej lampy z soczewką od zestawu HID w tej samej lampie za 5 razy mniejszą cenę???
    A samopoziomowanie to można między bajki włożyć na naszych autobanah
    Ostatnio edytowane przez ssman122 ; 30-01-2011 o 23:48

  10. #30
    JTDMattt
    Gość

    Domyślnie

    Kłótnia o to czy HIDy są ok czy nie to jak kłótnia o instalacje gazowe z samochodzie. Zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy.
    Co do HIDów to nie mam o nich wyrobionego zdania, ale myślę, że jak robione jest to z głową to chyba nie jest tak tragicznie jak niektórzy z was piszą. Sam bym ich nie zamontował, ale tylko dlatego, że lubie fabrycznie - tak samo nie zamontuję niefabrycznego wydechu czy innych części. Oślepiać mogą nie tylko HIDy, ale też zwykłe żarówki, jak są źle ustawione, a w dodatku właściciel zamontował wydajniejsze żarówki.
    Niejednokrotnie zwykłe ksenony też mnie oślepiały i to nie samochodów typu Golf 3, tylko z wysokiej klasy autek, które mają na pewno mają fabryczne ksenony z całym dobrodziejstwem inwentarza (spryski, automatyczne poziomowanie). Twierdzenie, że fabryczne ksenony "nie mają prawa oślepiać" jest ignorancją.
    Wszystko ma swoje plusy i minusy i kłótnia między osobami, które zwracają uwagę na oślepianie, skuteczność itd jest bezsensowna. Lepiej zwalczać tych Golfiarzy i Calibrarzy, którzy wstawiają jakąś chińszczyznę, która nie dość, że świeci wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba, to jeszcze oślepia wszystkich, włącznie z okolicznymi mieszkańcami.

Podobne wątki

  1. Xenony do 166
    Utworzone przez Marcin Szł-y w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 09:37
  2. [145] Xenony
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 19:56
  3. xenony do 147
    Utworzone przez szymek147TS w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2011, 16:33
  4. Xenony
    Utworzone przez Szybki w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 17:18
  5. Xenony HD
    Utworzone przez lacky w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2008, 15:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory