Strona 27 z 36 PierwszyPierwszy ... 1718192021222324252627282930313233343536 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 359

Temat: Woda dostaje się do wnętrza auta

  1. #261
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedź, o to chodzilo bo jutro się do tego zabieram bo wody nabieram i to nie jest przez uszczelke w drzwiach bo od strony drzwi jest sucho a pod nogami kałuża

  2. #262
    Użytkownik Świeżak Avatar alflg
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon 1.9 JTDm 150 km 2006r CHIP 180 km 401 nm
    Postów
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał many19831 Zobacz post
    Nie musisz tej blachy nawet ściągać całkiem tylko odkręcasz dół górę popuszczeasz odchylasz i ściągasz dparciala uszczelkę i zakładasz nową. W nic nie ingerujesz.

    Wysłane Huawei P9 przy użyciu Taptalk
    W marketach budowlanych uszczelka E ma szerokość tylko 1cm. Czy taka będzie dobra ?

  3. #263
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Uszczelka nie musi być szeroka, na łukach żle ją będzie formować. Dodatkowo mozesz zdjąć podszybie, dokładnie sprwadzić i ewentualnie uszczelnić silikonem miejsce, gdzie wiązka przewodów elektr. wchodzi do kabiny (strona od kierowcy).

  4. #264
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Uzume
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Spytkowice
    Auto
    AR 159 1.9 16V
    Postów
    30

    Domyślnie

    Panowie pomocy! Jakiś czas temu miałem basen pod nogami pasażera z tyłu. Za radami z tego wątku wymieniłem uszczelki, faktycznie już były w kiepskim stanie. Teraz drzwi suche. Był jakiś czas spokój, może przez to że słabo padało. Od wczoraj bella stała na polu, rano poszedłem zobaczyć jak podłoga i wszędzie sucho, ale wydaje mi się do czasu, ponieważ sprawdziłem ręką pod kablami fotela, tam jest takie zagłębienie. Woda! Ktoś miał jeszcze inny przypadek, że w innym miejscu może podciekać ? Wilgoć też zauważyłem pod pedałami. Dziś ma padać cały dzień, a ja w pracy :/

  5. #265
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Udało Ci się rozwiązać problem z wodą pod dywanikiem z tyłu od strony pasażera? Dziś wymienialem linki z recznego i z prawej strony basen z lewej lekko mokro z drzwi nie widać żeby ciekło tym bardziej ze z prawej strony uszczelniaLem w zeszłym roku przy okazji wymiany podnośnika na myjni byłem to zero śladów przeciekow i brak pomyslow

  6. #266
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzume Zobacz post
    Panowie pomocy! Jakiś czas temu miałem basen pod nogami pasażera z tyłu. Za radami z tego wątku wymieniłem uszczelki, faktycznie już były w kiepskim stanie. Teraz drzwi suche. Był jakiś czas spokój, może przez to że słabo padało. Od wczoraj bella stała na polu, rano poszedłem zobaczyć jak podłoga i wszędzie sucho, ale wydaje mi się do czasu, ponieważ sprawdziłem ręką pod kablami fotela, tam jest takie zagłębienie. Woda! Ktoś miał jeszcze inny przypadek, że w innym miejscu może podciekać ? Wilgoć też zauważyłem pod pedałami. Dziś ma padać cały dzień, a ja w pracy :/
    jak pod podałem to rozbierz podszybie i sprawdź kanały odpływowe. ja w poniedziałek rozbierallm lewy odpływ był zatkany na amen. lało się pod pedały i dalej na tył. wyczysciłem wysuszyłem zobaczę co będzie się działo.

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  7. #267
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Uzume
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Spytkowice
    Auto
    AR 159 1.9 16V
    Postów
    30

    Domyślnie

    Problem już rozwiązałem jakiś czas temu.
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ierowcy-2.html
    Zbieg okoliczności, ale główną przyczyną była wypadnieta uszczelka od wężyka, który wchodzi przez nadkole do środka (prawdopodobnie jest to wężyk od spryszkiwacza tył).

  8. #268
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Dobra ja też już sytuacje opanowałem, a przynajmniej znalazłem przyczynę. U mnie z lewej strony pod pedałami było sucho. Natomiast lało się z prawej strony.

    Odpływy miałem drożne i nie zdeformowane. Woda przeciekała przez blachy, za sprawą kiepskich uszczelnień tych blach. Woda spływała po słupku pod dywan z przody od pasażera a nastepnie przelewała się pod tylny prawy dywan.

    Po wybebeszeniu auta z wszystkich wykładzin, schowka, podszybia, i odsunięciu wygluszenia sciany grodziowej wew. ujawinił się problem,oczywiście przed tym porządne lanie karcherem na myjni w okoliach prawego rogu szyby - wiedzialem że leje od tej strony ale nie wiedziałem skąd dokładnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170504_093156.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	55.3 KB
ID:	227669Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170504_093204.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	61.8 KB
ID:	227670

    Na zdjęciach widać skąd sie leje.

    A tak to wygląda od góry na podszybiu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170504_102012.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	61.6 KB
ID:	227671

    Jutro nakładam na te blachy mase uszczelniająca z bolla i powinien być spokój.

    P.S. dywany schną już 3 dzień a jeszcze nie są do końca suche.

  9. #269
    Użytkownik Świeżak Avatar gibson
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    szczecin
    Auto
    AR 159 SW High Ti
    Postów
    168

    Domyślnie

    może ktoś podpowiedzieć jak zdemontować podszybie bo chce zobaczyć czy kanały odpływowe są czyste,jak ostatnio lało( a nie padało) prawie non stop to na gumowym dywaniku z rantami miałem kałuże wody( centralnie pod kierownicą) i dywanik pod pedałami wilgotny ale tylko pod pedałami.

  10. #270
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Demontujesz całe ramiona wycieraczek, pod zaślepkami plastikowymi masz nakrętki. Po lewej i prawej stronie szyby na jej dole w rogach jest taki plastik z zaślepkami, tam są śrubki do odkręcenia. Otwierasz maskę ściągasz gumową uszczelkę. Mniej więcej na środku podszybia plastikowego jest kolejna śrubka widoczna. Wyciągasz podszybie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 19:23
  2. [159] Funkcjonalność wnętrza auta
    Utworzone przez 0zek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 05:49
  3. Woda w kabinie po myciu auta i deszczu
    Utworzone przez witko w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory