Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16561
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    fajnie się tworzy historię auta. kolega zapytał o lusterka w kolorze nadwozia w teoretycznie bezwypadkowym aucie ze Szwajcarii, a nie widząc nawet ogłoszenia czy zdjęć doszliśmy do wniosku, że auto jest z komisu z Radomia (co jest dość prawdopodobne, ale nie pewne), i miało dzwon na lusterkach się kończący..... w skrajnym przypadku może tak oczywiście być, ale może być tez tak,że to auto wyjechało takie z salonu, lub tez miało jakąś obcierkę (słowo bezwypadkowy jest w Polsce ,a zwłaszcza wśród handlarzy bardzo pojemne), straciło lusterko, i przy naprawie została wymieniona para w kolorze nadwozia, bo pewnie tak było taniej. jedyne co jest dziwne, to to, że handlarz "obraził" się na sprzedającego, bo obecnie sprzedać auto na prawdę nie jest łatwo. w każdym razie, jeśli mamy cokolwiek radzić koledze, to na początek link do aukcji, VIN się wyciągnie od sprzedającego, obejrzymy zdjęcia i będzie coś wiadomo, bo na razie to snujemy z d.py domysły. chyba że gdzieś przegapiłem link do ogłoszenia....
    Osobiscie gdybym sprzedawał auto i gość zarzucał by mi wypadkowość auta sugerując się lusterkami - też bym go olał, sprzedawałem już kilka aut i kupujący po prostu doprowadzali mnie do gorączki swoim teoriami wysnutymi z d.py. Aby nie marnować mojego czasu też zlewałem potencjalnych nabywców, którzy na siłe wymyślali jakieś bzdety albo teorie aby tylko zbić z ceny albo żeby zagrać wielkiego znaFcę..

  2. #16562
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    fajnie się tworzy historię auta. kolega zapytał o lusterka w kolorze nadwozia w teoretycznie bezwypadkowym aucie ze Szwajcarii, a nie widząc nawet ogłoszenia czy zdjęć doszliśmy do wniosku, że auto jest z komisu z Radomia (co jest dość prawdopodobne, ale nie pewne), i miało dzwon na lusterkach się kończący..... w skrajnym przypadku może tak oczywiście być, ale może być tez tak,że to auto wyjechało takie z salonu, lub tez miało jakąś obcierkę (słowo bezwypadkowy jest w Polsce ,a zwłaszcza wśród handlarzy bardzo pojemne), straciło lusterko, i przy naprawie została wymieniona para w kolorze nadwozia, bo pewnie tak było taniej. jedyne co jest dziwne, to to, że handlarz "obraził" się na sprzedającego, bo obecnie sprzedać auto na prawdę nie jest łatwo. w każdym razie, jeśli mamy cokolwiek radzić koledze, to na początek link do aukcji, VIN się wyciągnie od sprzedającego, obejrzymy zdjęcia i będzie coś wiadomo, bo na razie to snujemy z d.py domysły. chyba że gdzieś przegapiłem link do ogłoszenia....
    Jeśli do mnie pijesz to miałem na celu zaznaczenie faktu prawdopodobieństwa wystąpienia szkody w tym aucie ze względu na stan pochodzenia. Nie jest tajemnicą, że zadbane auta w Szwajcarii nie są tanie. Droższe niż u nas. Poza tym mieszkałem w Radomiu i szukałem kilkukrotnie auta w Radomiu i okolicach. Znaleźć coś, co w ogóle prezentuje się tak jak na zdjęciach to już sukces. Więc uważam, że wiem o czym mówię.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #16563
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    fajnie się tworzy historię auta. kolega zapytał o lusterka w kolorze nadwozia w teoretycznie bezwypadkowym aucie ze Szwajcarii, a nie widząc nawet ogłoszenia czy zdjęć doszliśmy do wniosku, że auto jest z komisu z Radomia (co jest dość prawdopodobne, ale nie pewne), i miało dzwon na lusterkach się kończący..... w skrajnym przypadku może tak oczywiście być, ale może być tez tak,że to auto wyjechało takie z salonu, lub tez miało jakąś obcierkę (słowo bezwypadkowy jest w Polsce ,a zwłaszcza wśród handlarzy bardzo pojemne), straciło lusterko, i przy naprawie została wymieniona para w kolorze nadwozia, bo pewnie tak było taniej. jedyne co jest dziwne, to to, że handlarz "obraził" się na sprzedającego, bo obecnie sprzedać auto na prawdę nie jest łatwo. w każdym razie, jeśli mamy cokolwiek radzić koledze, to na początek link do aukcji, VIN się wyciągnie od sprzedającego, obejrzymy zdjęcia i będzie coś wiadomo, bo na razie to snujemy z d.py domysły. chyba że gdzieś przegapiłem link do ogłoszenia....
    Link był, ale wychodzi na to, że pytający go usunął, więc dla przypomnienia:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#3ce575dd7b

    Chodzi głównie o nie popadanie ze skrajności w skrajność, czyli jeden pisze, że jak radomski handlarz mówi, że bezwypadek to tak jest, a drugi o dzwonie kończącym się na lusterkach, natomiast spotkanie ogłoszenia od przedsiębiorców z Radomia w pełni zgodnego z opisem to duże wyzwanie...
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 19-03-2019 o 16:39
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #16564
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    jak handlarz wstawia do ogłoszenia nieostre zdjęcia to na żywo szału raczej nie będzie. trzy rzeczy. po pierwsze, te słynne lusterka czy mi się tylko wydaje, całe całe auto błyszczy jak psu wiadomo co, a lusterka jakby matowe i lekko inny odcień czarnego niż reszta. oklejone czy co? po drugie zdjęcia 5 i 6 - coś mi się tam krawędzie zderzak/nadkole/maska nie za bardzo schodzą. ale tak jak pisałem zdjęcia na tyle marne, że to może być złudzenie. no i ostatnia sprawa coś za tanio jak na TBI, TI i Szwajcara. nie wiem, czy chce mi się po VIN dzwonić.
    przy okazji, jeśli chodzi o swoiście rozumianą "renomę" handlarzy, to tak się zastanawiam, prym wiedzie Radom czy Gniezno?
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 19-03-2019 o 19:21

  5. #16565
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa156gta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    była alfa156 1.8 TS 1999r jest 156 2,0JTS 2002r ,159 2,4jtdm SW TI.
    Postów
    44

    Domyślnie

    Witam.Moja 2008 po lifcie też ze Szwajcarii i lusterka ma w kolorze nadwozia opcja 976 lusterka zewnętrzne malowane.

    - - - Updated - - -

    A tak na marginesie to tam mają specjalistę fotografa tyle że tym razem się nie popisał.

  6. #16566
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Ja tu widzę dziesiecioletnią Alfę która mimo słabej jakości zdjęć wcale nie wygląda najgorzej ,ba...wygląda nawet całkiem przyzwoicie,przecież te auta nie będą droższe i 33k nawet za tbi ti to wciąż dużo kasy, diesle z tego roku w pakiecie ti są o 10k tańsze. Temat z lusterkami to nawet szkoda komentować,poprosić o VIN później ewentualnie konkretna diagnostyka i jeżeli typ niema nic do ukrycia problemu nie będzie robił.

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  7. #16567
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Do wypowiedzi [MENTION=74704]Adam_P[/MENTION] dodam tylko, że mi nie pasuje jeszcze napis AIRBAG na konsoli. Pomimo słabych zdjęć wygląda nieco inaczej niż tu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/zala...a-dsc_0003.jpg

  8. #16568
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Bez przesady też, że te zdjęcia są jakieś bardzo słabe, bo chyba za dużo się naoglądaliście picowanych fotek robionych przez zawodowców w tej branży i obrobionych programowo... Pomijam równie istotną kwestię, że wszystko po "profesjonalnym" detailingu.
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 19-03-2019 o 21:50
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #16569
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Seat
    Postów
    4

    Domyślnie

    a co myslicie o silnikach 1.9 2.2jts

    - - - Updated - - -

    prosze o opinie na temat silnikow 1.9 2.2 jts poniewaz alfy jeszcze nie mialem a chce kupic i mam 2 na oku

  10. #16570
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin1234 Zobacz post
    a co myslicie o silnikach 1.9 2.2jts

    - - - Updated - - -

    prosze o opinie na temat silnikow 1.9 2.2 jts poniewaz alfy jeszcze nie mialem a chce kupic i mam 2 na oku
    Jak masz budżet to celuj w 1,75tbi. Najrozsądniejszy wybór.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory