Strona 3 z 1815 PierwszyPierwszy 12345678910111213531035031003 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 18142

Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Tylko nie zdziw sie jak w 159SW okaze sie ze jednak nie jest taki bagaznik jak np w Mondeo. W Alfa Romeo funkcjonalnosc jest na ostatnim miejscu listy Auto musi byc piekne i miec sportowego ducha, reszta niewazna.

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szyrud1696
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 150 KM SW 2007
    Postów
    130

    Domyślnie

    Ja miałem poprzednio 156 berlina ( sedan ). Wózek pakowałem jak był rozłożony i tak naprawdę po bagazniku...Teraz mam 159 SW i tak jak pisali moi przedmówcy nie jest to bagaznik z mondeo czy octavi ale jest lepiej niż w sedanie głownie przez brak ograniczenia "prześwitem" otworu .
    Jak jesteś ze Ślaska to mogę Ci podpowiedzieć albo nawet podjechać z Toba do człowieka, który specjalizuje sie w sprzedaży AR. Zawsze ma ich kilka do oglądnięcia/kupienia.
    Szymon

  3. #23
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Witam polecam SW i potwierdzam że nie spodziewaj się ogromu przestrzeni ale spodziewaj się naprawdę pięknej linii sportwagon - wózek wejdzie do bagażnika no chyba że masz lub spodziewasz się bliźniaków to wtedy może być problem
    Jesli będziesz kupować SW pamiętaj i zastanów się czy będziesz korzystać z bagażnika dachowego. Jeśli będziesz z niego korzystać i nie chcesz ponosić dużych kosztów związanych z akcesoriami tj. belkami itd. to kup SW z relingami ta opcja pozwoli ci na kupno w rozsądnej cenie kupić belki alu już od kwoty 290 zł (zamykane). Jeśli wybierzesz SW bez relingów (ta wersja jak dla mnie najładniejsza i na taką się zdecydowałem) to w przypadku korzystania z bagażnika dachowego musisz się liczyć, iż belki na dach to wydatek tak jak w sedanie od 500 zł w górę, a jeśli liczysz na ładną belkę cichą lub zamykaną to tak od 700 zł w górę no chyba że wybierzesz opcję oryginalnych belek (ja niestety jestem walnięty i takie kupiłem) to licz się z kosztem od 800 zł w górę - choć trafiają się używane na allegro już od 400 zł ale stan ich jest różny.
    Jeśli chodzi o koła ja polecam na zimę 16 a na lato ładną 18 sam jeżdżę na takiej konfiguracji i jestem zadowolony. AR 159 ładnie prezentuje się na dużych felgach tj. 18 lub 19.
    Skoro była mowo o wózku to i o dzieciach to i mowa o tapicerce u mnie nie ma w przypadku zabrudzeń problemu z wyczyszczeniem, choć krzywię się gdy mój młody zacznie szaleć no ale cóż taki urok - przynajmniej i on dba o to by tatuś często był zmuszony do konkretnego sprzątania. Więc jeśli będziesz kupować alfe z tapicerką materiałową to ze swoje punktu widzenia polecam czarną alfatex - idzie na niej utrzymac ład i porządek
    Jeśli chodzi o ilość miejsca w przestrzeni pasażerskiej nie wiem ile potrzebujesz ale mi to w zupełności wystarcza. Szczerze nie oczekuj przestrzeni jak w mondeo volvo czy innych typowych w tej klasie samochodów kombi. Zaznaczam alfa SW to SPORTWAGON nie kombi .
    Co do silnika ja użytkuje silnik 150KM pięknie alfa jedzie przy tym silniku - na urlopie ładnie się spisała wraz z rowerkami na dachu. Jeśli nie chcesz oszczędzać zbytnio na paliwie to polecam 150KM które z racji swojej mocy pali więcej niż 120KM.
    Piszesz o awaryjności AR - przykro mi nie pomogę ci w tym ponieważ ten problem mnie nie dotkną, to co mogę powiedzieć że wszystko się zużywa tak jak w innych samochodach. Czy coś naprawiałem jeszcze nie ale były wymiany spowodowane zuzyciem ale tych części które wymienia się w każdym aucie.
    Polecam abyś sam AR nie kupował lepiej żebyś miał kogoś za plecami kto zna tą markę a najlepiej kogoś kto ma AR 159, po prostu wiem że wygląd tego auta może przysłonić wady ukrywane przez sprzedającego - takie reakcje zaobserwowałem na swoim znajomym.

    ---------- Post dodany o godzinie 10:26 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:20 ----------

    Cytat Napisał szyrud1696 Zobacz post
    Ja miałem poprzednio 156 berlina ( sedan ). Wózek pakowałem jak był rozłożony i tak naprawdę po bagazniku...Teraz mam 159 SW i tak jak pisali moi przedmówcy nie jest to bagaznik z mondeo czy octavi ale jest lepiej niż w sedanie głownie przez brak ograniczenia "prześwitem" otworu .
    Jak jesteś ze Ślaska to mogę Ci podpowiedzieć albo nawet podjechać z Toba do człowieka, który specjalizuje sie w sprzedaży AR. Zawsze ma ich kilka do oglądnięcia/kupienia.
    Skorzystaj z pomocy kolegi - szyrud1696 - w jedności siła

    ---------- Post dodany o godzinie 10:29 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:26 ----------

    Spróbuj wejść na forum regionalne i poproś o pomoc przy zakupie może ktoś jeszcze będzie chciała z tobą pojechać, a jak będziesz we dwie trzy osoby w komisie pod który podjadą alfy to uwierz, żaden magik nie będzie próbował ci wcisnąć kitu bo zostanie szybko sprowadzony na ziemię faktami przedstawionymi przez doświadczonych kolegów

    ---------- Post dodany o godzinie 10:32 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:29 ----------

    Moja rada - czasami warto pojechać po AR 300 - 400 km ja tak zrobiłem i nie żałuje - oczywiście poprzedziłem to rzeczową korespondecnją e-mail wraz ze zdjęciami które gdzie sprzedajacy sam zaproponował(osoba prywatna nie komis). Napisał żebym powiedział jakie i czego chcę zdjęcia, a on zrobi to i wyśle.
    Ostatnio edytowane przez axel40 ; 30-01-2011 o 10:24
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  4. #24
    Guard
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki panowie za pomoc.
    Co raz bardziej przekonuje się do SW. Wczoraj widziałem w komisie dwie czarne AR159 i powiem tak na ulicy widzieć te autko lub na allegro to nic.
    Jak stanąłem przy tym aucie to myślałem że pojadę do Włoch podziękować G.Giugiaro za doskonały projekt
    Ten samochód jest po prostu przepiękny a w SW lepiej wygląda w rzeczywistości niż na zdjęciach.

    Mam jeszcze dwa pytania co do miejsca jeśli z żoną mamy około 175cm to czy będzie wystarczająco dużo miejsca dla osób z tyłu ?

    No i czy za 35000-40000 mogę liczyć na kupno auto w porządnym stanie czy raczej składaka z 2006r. ewentualnie 2007r.? Cały czas mówimy o wersji 1,9 JTD 120KM lub 150KM.

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guard Zobacz post
    No i czy za 35000-40000 mogę liczyć na kupno auto w porządnym stanie czy raczej składaka z 2006r. ewentualnie 2007r.? Cały czas mówimy o wersji 1,9 JTD 120KM lub 150KM.
    Za 40 tys można już kupić dobry egzemplarz, a jeśli chodzi o wersję 120KM to i w okolicach 35 z 2006 r. coś się może czasem trafić. Coraz więcej pojawia się tych aut z importu i ceny spadają.
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  6. #26
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Mam 185cm i za mną spokojnie osoba 170cm siedzi.. Za 40 pewnie cos wybierzesz.. i odradzam wersję 120KM, bo będziesz tu jak któryś z kolegów pisał o tym jak się "ciąłeś" z Yarisem spod świateł.. 159 to ciężkie auto.. Przede wszystkim nie ciśnieniuj się przy zakupie, a najlepiej 300zł w łapę i na oględziny do ASO.
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  7. #27
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Mam jeszcze dwa pytania co do miejsca jeśli z żoną mamy około 175cm to czy będzie wystarczająco dużo miejsca dla osób z tyłu ?
    [/QUOTE]

    To zależy kogo będziesz z tyłu wozic jak teściową to miejsc może nie być w ogóle , a tak na poważnie ja mam więcej niż ty wzrostu i jak narazie nikt za mną nie narzekał na brak miejsca.
    W woli żartu jesli nie jeździsz na amerykańskiego gangsta czyli na leżąco z głową na wysokości słupka żeby cię kula nie trafiła to spokojnie się zmieścisz z dzieciakami

    Tak w ogóle to WON obejrzeć jakiąś alfe w realu przymierzyć się itd.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  8. #28
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    To jest duże auto na zewnątrz i całkiem srednie w środku Tak ma.
    A co do silników: bierz mocniejszą, 120 KM to absolutne rozczarowanie.

  9. #29
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szyrud1696
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 150 KM SW 2007
    Postów
    130

    Domyślnie

    Ja kupiłem u Pana Brachmańskiego : http://brachmanski.otomoto.pl/index.php?sect=offer

    uwaga ceny netto !
    Szymon

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Bez sensu podawanie w ogóle cen netto...
    Widziałeś żeby np. w sklepie podawali netto ? ( oprócz makro )?
    Ale to typowe aby w niższym przedziale cenowym auta się pojawiały przy wyszukiwaniu....:/

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory