Strona 51 z 1815 PierwszyPierwszy ... 4142434445464748495051525354555657585960611011515511051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 18142

Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #501
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    zartowalem z tym.I tak pojade do ASO jak mi sie bedzie wydawalo wszystko OK.A co myslisz o tym ze brak jest ksiazki serwisowej??Jezeli beda informacje w ASO o serwisach i ewentualnych wymianach czesci to chyba ksiazka nie jest wazna??Tyle ze przy ewentualnej odsprzedazy ktos moze miec podejzenia.W ASO juz jestem umowiony wiec luz zaraz dzwonie z VINem-zobacze co mi powiedza.Aha sprzedajacy tez zaproponowal mi czujnik swoj czujnik lakieru.Powiedz mi-powinna miec ok 150 (gora 200)mikronow na calosci czy coniektore elementy byly inaczej malowane z powodow slabego lakieru??Ja kurcze niezabardzo umiem sie poslugiwac tym czujnikiem.Wiem o co chodzi ale jakie wartosci powinny miec sasiadujace elementy itp to nie wiem.Bo moze byc roznie-moze byc na jednym 120 mikronow a na sasiednim 135/140 i co wtedy??Ale caly jeden element powinien miec taka sama wartosc w kazdym punkcie tak??Pytam bo sie nie znam.W sumie to i tak wole juz wywalic te 250 zl na ASO niz wladowac kase w szrota.

    po tel do ASO auto mialo ostania wizyte w ASO w 2009-wymieninoy zostal wtedy grill przy przebiegu 110 tys z powodow korozji(tak mi powiedzial serwisant ale czy chrom moze zardzewiec??).Pozatym mialo 15 wizyt ale z jakimis pierdolami typu uszczelka szyby,cos ze slupkiem,poprawienie zderzaka(tyle pamietam).Nic mechanicznego nie bylo uszkodzone-chodzi mi o silnik itp.Na jedno dobrze a na drugie nie bo jakby sie cos zepsulo to zostalo by wymienione,a teraz jak cos padnie to juz moj problem.Rozrzad chyba tez nie byl robiony,a przebieg 150 tys ma w tym momecie.
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 31-08-2011 o 18:57

  2. #502
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie

    W dwa lata ktoś nią przejechał 110 tys., a potem przez następne dwa tylko 40 tys? Coś ten przebieg mocno podejrzany.

  3. #503
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    zartowalem z tym.I tak pojade do ASO jak mi sie bedzie wydawalo wszystko OK.A co myslisz o tym ze brak jest ksiazki serwisowej??Jezeli beda informacje w ASO o serwisach i ewentualnych wymianach czesci to chyba ksiazka nie jest wazna??Tyle ze przy ewentualnej odsprzedazy ktos moze miec podejzenia.W ASO juz jestem umowiony wiec luz zaraz dzwonie z VINem-zobacze co mi powiedza.Aha sprzedajacy tez zaproponowal mi czujnik swoj czujnik lakieru.Powiedz mi-powinna miec ok 150 (gora 200)mikronow na calosci czy coniektore elementy byly inaczej malowane z powodow slabego lakieru??Ja kurcze niezabardzo umiem sie poslugiwac tym czujnikiem.Wiem o co chodzi ale jakie wartosci powinny miec sasiadujace elementy itp to nie wiem.Bo moze byc roznie-moze byc na jednym 120 mikronow a na sasiednim 135/140 i co wtedy??Ale caly jeden element powinien miec taka sama wartosc w kazdym punkcie tak??Pytam bo sie nie znam.W sumie to i tak wole juz wywalic te 250 zl na ASO niz wladowac kase w szrota.

    po tel do ASO auto mialo ostania wizyte w ASO w 2009-wymieninoy zostal wtedy grill przy przebiegu 110 tys z powodow korozji(tak mi powiedzial serwisant ale czy chrom moze zardzewiec??).Pozatym mialo 15 wizyt ale z jakimis pierdolami typu uszczelka szyby,cos ze slupkiem,poprawienie zderzaka(tyle pamietam).Nic mechanicznego nie bylo uszkodzone-chodzi mi o silnik itp.Na jedno dobrze a na drugie nie bo jakby sie cos zepsulo to zostalo by wymienione,a teraz jak cos padnie to juz moj problem.Rozrzad chyba tez nie byl robiony,a przebieg 150 tys ma w tym momecie.
    Alfa 159 ma fabrycznie około 100 mikronów grubości powłoki lakierniczej. Wartości rzędu 140-150 mikronów nie powinny jeszcze wzbudzać podejrzeń (zdarza się czasem jakaś poprawka lakiernicza miejsc typowych dla tych samochodów - doły drzwi przednich i tylnych, maska - generalnie elementy narażone na odpryskiwanie lakieru ze względu na atakujące je kamienie i różne drobiny z drogi). 200 mikronów to jest już "pełne" malowanie elementu. Trzeba wtedy dokładnie ten element zmierzyć czy nie jest gdzieś szpachlowany + miejsca mocowania elementu (spawy, śruby).

    Brak książki serwisowej + duża "zmienność" przebiegu rocznego to jest informacja, że coś mogło być z przebiegiem majstrowane. Jeżeli jest majstrowane - to w 95% przypadków sprawdzisz to podpinając auto pod komputer - ale to musi zrobić znający się na rzeczy diagnosta, a nie pierwszy lepszy praktykant.

    Jeżeli ma zrobione > 150 tysięcy, a nie ma informacji o zrobionym rozrządzie - to natychmiast rozrząd do wymiany.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #504
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    z rozrzadem to ja wiem.Koledzy z autami uzywanymi zawsze jest jakas niewiadoma.No ta ksiazka serwisowa powinna byc.Tez dziwne bo nie mogl znalezc VINu tylko podnosil maske i podawal mi z tej tabliczki.Sam juz nie wiem.Ty Tomek tez pisales o aucie z przebiegiem ponad 140 tys to dlaczego to mialoby byc podejrzane??Sam juz nie wiem co myslec ale tak to mozna do kazdego auta sie przyczepic.Znowu jakby mialo przebieg ponad 200 tys to byscie mi odradzali ze ma duzo nalatane.Jak nie jedno to drugie.To powiedzcie mi gdzie szukac idealu bo z tego co widze to nie ma takiego.

  5. #505
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    z rozrzadem to ja wiem.Koledzy z autami uzywanymi zawsze jest jakas niewiadoma.No ta ksiazka serwisowa powinna byc.Tez dziwne bo nie mogl znalezc VINu tylko podnosil maske i podawal mi z tej tabliczki.Sam juz nie wiem.Ty Tomek tez pisales o aucie z przebiegiem ponad 140 tys to dlaczego to mialoby byc podejrzane??Sam juz nie wiem co myslec ale tak to mozna do kazdego auta sie przyczepic.Znowu jakby mialo przebieg ponad 200 tys to byscie mi odradzali ze ma duzo nalatane.Jak nie jedno to drugie.To powiedzcie mi gdzie szukac idealu bo z tego co widze to nie ma takiego.
    Wiesz - jeśli masz auto, które przez pierwsze 2 lata zrobiło 110 tysięcy kilometrów, a przez następne 2 - 40 tysięcy, do tego nie ma książki serwisowej, to możesz sobie spokojnie założyć ewentualność taką, że przez te 2 lata zrobiła tyle samo przebiegu - czyli ma teraz realnie 220 tysięcy. Oczywiście nie odważyłbym się wykluczyć tego samochodu jako modelu do zakupu, natomiast bardzo dokładnie sprawdziłbym wszystkie rzeczy, które przy tym przebiegu mogą już zaczynać szwankować - może Ci się pojawić więc problem z turbiną, jakieś huczące łożyska w kołach, dziwne odgłosy (wycie) ze skrzyni biegów, rozwalone koło dwumasowe, itp. Chodzi o to, żeby nie był to zakup na zasadzie "dałem 34 tysiące za rocznik 2007 i wpakowałem 5 tysięcy na pierwszy przegląd".
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #506
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    To powiedzcie mi gdzie szukac idealu bo z tego co widze to nie ma takiego.
    W SALONIE. Ale też sprawdź przed zakupem czy nie malowany.
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  7. #507
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Tomek ja powiem ze chce to sprawdzic ale czy mi zawolaja za to wiecej to nie wiem.Jak za sprawdzenie DPF mi powiedzieli 100 zl dodatkowo.Czyli juz 250 + 100 = 350.Plus mozliwe jeszcze jakies 100/200 zll czyli ok.500 zl.Na diagnostyce sprawdzaja dwumase,sprzeglo,turbo,skrzynie biegow-w ogole jest mozliwos pod kompem sprawdzenia tych czesci??

  8. #508
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie

    Czarny_28: zagadaj z Tomkiem_KRK co potrzebujesz, to pewnie Ci znajdzie Bellę, która będzie dobrym kompromisem pomiędzy ceną a przebiegiem / wyposażeniem. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.

  9. #509
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    dzis dzwonie do sprzedajacego zeby potwierdzic jutrzejszy przyjazd a on mi mowi ze nieaktualne.Albo mnie zbyl bo stwierdzil ze bede trudnym klientem albo faktycznie poszla ale ogloszenie wisi i nie ma zadnej informacji ze sprzedane(do konca 11 dni).Zadzwonilem do ASO odwolac wizyte.Wszystko mialem juz dograne.Moze sie typ przestraszyl i szuka jakiegos naiwniaka.Moze ktos z kolegow tyrknie i zapyta sprzedajacego http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-sko...C20254787.html

  10. #510
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_.Moze ktos z kolegow tyrknie i zapyta sprzedajacego [URL
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-skora-kolor-navi-alufelgi-C20254787.html[/URL]
    Sprzedana
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory