Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #7891
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    12 tysi ??? Czuje jednak ze ten jts to wcale nie taki glupi pomysl btw cos kojarze ze turbo do zwykłego t-jeta to z 3 tysie ? Dobrze kojarze ? Poprawi mnie ktoś jakby co ?
    Chcesz się pośmiać - zadzwoń do ASO i zapytaj ile kosztuje skrzynia do Punto 2, albo do Palio.
    Poważnie. Może ja jak dzwoniłem 5 lat temu to się przesłyszałem, ale określenie "cena zaporowa" to mało powiedziane.

    Podobno jeśli chodzi o turbo do Julek - Fiat ma ciągle monopol na nie i nikt nie produkuje zamienników (w sensie, producent turbin ciągle nie może ich sprzedawać pod swoją marką) ani zestawów naprawczych. Więc Fiat bierze cenę z sufitu.

  2. #7892
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Chcesz się pośmiać - zadzwoń do ASO i zapytaj ile kosztuje skrzynia do Punto 2, albo do Palio.
    Poważnie. Może ja jak dzwoniłem 5 lat temu to się przesłyszałem, ale określenie "cena zaporowa" to mało powiedziane.

    Podobno jeśli chodzi o turbo do Julek - Fiat ma ciągle monopol na nie i nikt nie produkuje zamienników (w sensie, producent turbin ciągle nie może ich sprzedawać pod swoją marką) ani zestawów naprawczych. Więc Fiat bierze cenę z sufitu.
    Julka i multisrair to ciagle nowa sprawa, ale t-jety były już od 2005 czy 2006 r w wersji turbo i cos kojarze ze regenerowana z 3k kosztowala (ale cena nie z ASO była raczej). Skrzynia do p2 wiem ile nowa kosztowala, kiedyś dzwoniłem zapobiegawczo

  3. #7893
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    pieta naleze do fanklubu ale alfaholikow,a Tomka moge zawsze polecici.Pozatym jakbys nie zauwazyl napisalem, ze zawsze mozna dla swietego spokoju jechac i sprawdzic sobie auto.

  4. #7894
    Użytkownik Embrion Avatar Damiano89
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Zambrów
    Auto
    Afla Romeo 159 1.75 Tbi
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witam wszystkich alfoholików Słuchajcie Panowie możecie rzucić oko na tą bellę? http://allegro.pl/piekne-alfa-romeo-...629167382.html Wpadła mi w oko i niby umówiłem się na oględziny ale może Wam moi drodzy coś się uda zauważyć na zdjęciach na co muszę zwrócić szczególną uwagę. Z góry dzięki Panowie...

  5. #7895
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiano89 Zobacz post
    Witam wszystkich alfoholików Słuchajcie Panowie możecie rzucić oko na tą bellę? http://allegro.pl/piekne-alfa-romeo-...629167382.html Wpadła mi w oko i niby umówiłem się na oględziny ale może Wam moi drodzy coś się uda zauważyć na zdjęciach na co muszę zwrócić szczególną uwagę. Z góry dzięki Panowie...
    Czujniki parkowania tak beznadziejnie wyglądają na czerwieni w wersji fabrycznej czy też coś się z nimi jednak działo?

  6. #7896
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiano89 Zobacz post
    Witam wszystkich alfoholików Słuchajcie Panowie możecie rzucić oko na tą bellę? http://allegro.pl/piekne-alfa-romeo-...629167382.html Wpadła mi w oko i niby umówiłem się na oględziny ale może Wam moi drodzy coś się uda zauważyć na zdjęciach na co muszę zwrócić szczególną uwagę. Z góry dzięki Panowie...
    no ladna Ci powiem ale sprawdz przebieg i koniecznie pasowaloby stan lancucha ale na ile jest to mozliwe na przegladzie to nie wiem.Moze ktos kto ma JTSa podpowie Ci cos wiecej.Pozdrawiam

  7. #7897
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiano89 Zobacz post
    Witam wszystkich alfoholików Słuchajcie Panowie możecie rzucić oko na tą bellę? http://allegro.pl/piekne-alfa-romeo-...629167382.html Wpadła mi w oko i niby umówiłem się na oględziny ale może Wam moi drodzy coś się uda zauważyć na zdjęciach na co muszę zwrócić szczególną uwagę. Z góry dzięki Panowie...
    Ze zdjęć nie da się za dużo wywróżyć, choć prezentuje się na nich bardzo ładnie, jedyne moje pytanie o przebieg, bo zastanawia mnie czy przy przebiegu 152k km znaczek z przodu "powinien" już wyblaknąć. Poza tym zwróć uwagę na stan utrzymania skór, przede wszystkim na tylnej kanapie, skóra nie powinna się świecić, tj. ukrywać spękań, tylko powinna być matowa i dobrze trzymać cztery litery

  8. #7898
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    Ze zdjęć nie da się za dużo wywróżyć, choć prezentuje się na nich bardzo ładnie, jedyne moje pytanie o przebieg, bo zastanawia mnie czy przy przebiegu 152k km znaczek z przodu "powinien" już wyblaknąć.
    Raczej kwestia rocznika niż przebiegu. Blaknie głównie od UV, więc wystarczy, że stoi na słońcu, nie musi jeździć.

  9. #7899
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiano89 Zobacz post
    Witam wszystkich alfoholików Słuchajcie Panowie możecie rzucić oko na tą bellę? http://allegro.pl/piekne-alfa-romeo-...629167382.html Wpadła mi w oko i niby umówiłem się na oględziny ale może Wam moi drodzy coś się uda zauważyć na zdjęciach na co muszę zwrócić szczególną uwagę. Z góry dzięki Panowie...
    Ja bym Ci radził zwrócić uwagę na silnik, który jest deko upierdliwy przy ewentualnych naprawach - nie są tanie i ciężko znaleźć kogoś, kto dobrze Ci zdiagnozuje awarie silnika. Gazu do tego nie założysz, osiągami nie porywa, spalanie też szczególnie nie zachwyca. Lepszym rozwiązaniem jest diesel (nawet 120KM) + wywalenie ekowynalazków (EGR,DPF). Będzie o niebo prostszy w serwisowaniu i odczuwalnie mniej paliwa będzie zużywał.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #7900
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiano89 Zobacz post
    Witam wszystkich alfoholików Słuchajcie Panowie możecie rzucić oko na tą bellę? http://allegro.pl/piekne-alfa-romeo-...629167382.html Wpadła mi w oko i niby umówiłem się na oględziny ale może Wam moi drodzy coś się uda zauważyć na zdjęciach na co muszę zwrócić szczególną uwagę. Z góry dzięki Panowie...
    Ładna, mam taką samą, tylko bez czujników parkowania z przodu i z ksenonami. Stanu łańcucha nie sprawdzisz bez rozbierania silnika, a na to Ci na pewno nie pozwoli sprzedający. Jedyne co możesz zrobić to podpiąć pod komputer, pojeździć chwilę i sprawdzić czy nie wywala błędów. Typowe błędy dla zużytego łańcucha to p0010, p0011, p0013, p0014, p0016, p0017. Chociaż jeżeli wyskoczy któryś z nich, niekoniecznie oznacza od razu zużyty łańcuch. Może to być też elektorzawór. Ceny części w Polsce porażają, ale dzięki użytkownikom tego forum, udało się znaleźć za oceanem części w całkiem rozsądnych cenach. Polecam zgłębić temat: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...adczen-61.html i http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._9_jts-11.html.

    W moim przypadku zakup diesla nie wchodził w grę. Mam do pracy 4 km, bardzo rzadko wyjeżdżam poza miasto. Wiem że można by powywalać EGRy, DPFy, klapki do tego nowy soft, bo 120KM to trochę mało, ale to już są konkretne wydatki. Co do osiągów to jak dla mnie całkiem żwawo się odpycha, więc nie narzekam.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory