Strona 1815 z 1815 PierwszyPierwszy ... 81513151715176518051806180718081809181018111812181318141815
Pokaż wyniki od 18,141 do 18,142 z 18142

Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #18141
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Ad. 2 – rozważ też benzynę 1,75TBi i diesla 2.0 JTDM 2,4 też fajny silnik, ale mocno podraża koszty eksploatacji
    Ad. 3 – masz świadomość, że kupujesz ~15letnie auto? W tym wieku w każdym aucie zawsze znajdzie się coś do roboty. Auta poniżej 20 raczej bym odpuścił, szansa na kupienie czegoś rozsądnego z końcówki produkcji jest niewielka. Ale te droższe też trzeba dobrze zweryfikować, bo co chwila trafiają się chrupki sprzedawane jako igiełki.
    Ad. 4 tu masz listę z potencjalnymi kosztami:
    Korozja progów, sanek silnika, klapy bagażnika, przednich błotników – to najczęściej zardzewiałe elementy. Koszt naprawy progów ok. 2000 od strony, błotniki i klapę idzie kupić używane pod kolor za kilka stówek.
    Progi trzeba zweryfikować najlepiej na podnośniku, szukaj spuchniętej farby, klapa to okolice znaczka i świateł, błotniki przód na dole przy progu.
    Manualna skrzynia biegów M32 – lubi wyć, uszkadzają się łożyska od starego i zbyt małej ilości oleju. koszt naprawy do 3 tysięcy, temat znany wielu mechaników to ogarnia.
    Sprzęgło z dwumasą – do skrzyni M32 jest dość tanie bo tylko ~2tys. do F40 albo C635 prawie 2x tyle.
    Zawieszenie wielowachacz – z przodu – lubi skrzypieć i ścinać wewnętrzne strony opon. Nawet mocno zużyte nie tłucze się. Dla sprawdzenia skrzypienia najlepsze jest zjechanie z krawężnika na skręconych kołach. przejechanie się wykoleinowaną drogą czy auto nie myszkuje na takiej drodze, co wskazuje na zużycie tulei. Tył – lubią zgnić wahacze wzdłużne. Koszty po kilkaset złotych za element, więc w sumie idzie uzbierać kilka tysięcy.
    Hamulce -jeśli są duże Bremo też potrafią trochę $ wessać, ale zwrócą ci niesamowitą skutecznością hamowania.
    Turbo – wiadomo jak zużyte to też ze 2 tysie pociągnie
    Silniki – są bardzo trwałe, ale jak zaniedbane to też możesz parę złotych w warsztacie zostawić. Dobrze jest posprzątać ekologię (DPF+EGR, chociaż odgrażają się, że będą sprawdzać, więc tu musisz się zastanowić co z tym zrobić). W każdym razie sprawdzić, czy nie ma co2 w płynie chłodniczym (problemy z głowicą, uszczelką), czy nie dymi na niebiesko po odpaleniu na zimnym, lekkie pocenie w dieslach alfy to norma (ale pocenie, a nie uwalenie całego silnika olejem). Dobrze sprawdzić komputerem co ile wypala DPF i jakie są korekty wtrysków.
    Alternatory w tym wieku też lubią padać (co np. w 2,4 wiąże się z demontażem całego przodu w tym belki przedniej)
    Tyle co mi na szybko do głowy przyszło, koledzy pewnie wydłużą tą listę.
    W każdym razie bardzo dobrym pomysłem jest uzyskanie informacji co było naprawiane
    Ad.5. Ja mam 186cm i całkiem dobrze mi się jeździło, ale w fotelu bez elektryki. Te z prądem podobno nie zjeżdżają tak nisko jak manualnie sterowane.
    Ad.6. tutaj rozwiązaniem jest standardowa stacja multimedialna 2DIN, więc szukaj alfy ze zwykłym radiem, bo radio z ekranem jest nieco większe i będziesz musiał wymienić panel środkowy lub jeździć z ok. 5mm szparą nad radiem.

  2. #18142
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2024
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa 159

    Siema
    Z tym swoim 190cm wzrostu to musiałbyś się przymierzyć najpierw w tym samochodzie, na pewno z tyłu byś się nie odnalazł. Z przodu powinno być ok.
    Jeśli chodzi o android auto to da się zrobić ale szczerze lepiej to zlecić firmie która się tym zajmuje, w zwykłej wersji jest łatwiej ale kiedy masz nagłośnienie Bose to już się pojawiają problemy które są trudniejsze do rozwiązania.
    Jeśli jesteś zainteresowany mam do sprzedania bardzo doinwestowana 159 Ti 2.4jtdm w czarnym kolorze z beżową skórą. 2 komplety felg 19 cali. Bardzo dużo rzeczy zostało w niej zrobione i na wiekszosc z nich są faktury, parę rzeczy jest jeszcze do zrobienia ale już to są pierdoły w
    porównaniu z tym co właściciel już w niej porobił.
    Pamiętaj też że wersja Ti ma obniżone zawieszenie i jest nieco twardsza niż zwykła, co przy 19 calowych felgach da się odczuć jeśli masz dziurawe drogi w swojej okolicy.
    Poniżej mogę mniej więcej nakreślić stan samochodu:
    Ostatnio wymienione wszystkie filtry.
    Wcześniej robiona konserwacja podwozia wraz z wymianą lewego progu ( prawy próg jest gratis z samochodem - nie był skorodowany a został kupiony komplet)
    wymieniony rozdzielacz paliwa i sprawdzone wszystkie wtryski w boschu
    Wymienione tylne wahacze, bo były skorodowane
    Nowy alternator
    Wymienione linki hamulca ręcznego
    Nowa chłodnica oleju
    W przeciągu ostatnich 35tys km:
    Wymienione wszystkie sprężyny i amortyzatory
    Wymieniony rozrząd 17tys km temu
    Wymienione świece żarowe
    Wymieniony EGR
    Planowanie kolektora wydechowego

    Pewnie jeszcze wiele rzeczy których tu nie opisałem

    Samochód regularnie serwisowany w ASO i myty na profesjonalnej myjni, wraz z mleczkowaniem skóry.

    Jest do sprzedania w dobre ręce dlatego nie jest nigdzie wystawiony na żadnym ogłoszeniu.
    Cena do ustalenia
    Aczkolwiek 159 Ti to samochód który podoba się każdemu ale nie jest to samochód dla każdego

    Pzdr

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory