Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14281
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yossarian Zobacz post
    Im większy silnik tym większe ryzyko że auto zajechane.
    a takie stwierdzenie na podstawie czego? co ma piernik do wiatraka?jakies badania statystyczne/twarde dane widziales ze piszesz jakby to byla oczywistosc, czy to teoria bez zadnego podparcia danymi czyli bezwartosciowe nabijanie postow na forum?

  2. #14282
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał brute4c Zobacz post
    Jakby ktoś był zainteresowany bordową 159 2.2 JTS z Karkowa:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yVp2T.html

    Oglądałem, wizualnie całkiem w porządku, jakieś małe zadrapania, dwie gniotki na masce, trochę podwójnego lakieru, szpachli nie znalazłem. Tylny zderzak delikatnie się odcina. Jak to w dziesięcioletnim aucie z Włoch. Wnętrze zadbane, brak środkowego zagłówka z tyłu, cała elektryka sprawna. Natomiast mechanicznie już trochę gorzej. Samochód sprawdzałem w autka.pl i wyszło napraw na około 8 tysięcy złotych. Jest pęknięta tylna sprężyna, przednie dolne wahacze do wymiany, jeden łącznik stabilizatora, linka hamulca ręcznego, ale to jeszcze takie typowe rzeczy. Natomiast skrzynia szumi na i pierwszym, trzecim i piątym biegu, dość wyraźnie i nadaje się do remontu, silnik ma drobny wyciek pod pompą wody i pokrywą zaworów, pomimo rzekomej wymiany rozrządu, w komputerze jest błąd pozycjonowania wałka wydechowego, a półosie od strony silnika są do wymiany. Czy warto, niech sobie każdy sam oceni. Piszę tylko to, czego się dowiedziałem.
    Właściciel chyba powinien zmienić "2" na początku ceny na "1", wtedy byłaby w miarę rozsądna przy wspomnianym nakładzie 8000zł. Ale takie są właśnie "perełki", nie można się dać zwieźć, niezależnie kto sprzedaje samochód, bo jak widać ramki klubowe posiada. "Ogólnie rzecz ujmując, Alfa jest w bardzo dobrym stanie wizualnym, mechanicznym, elektrycznym i elektronicznym" ;-)

  3. #14283
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Toyota Corolla E11 G6 LIFT, 159 berlina 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał scudettokrk Zobacz post
    Właściciel chyba powinien zmienić "2" na początku ceny na "1", wtedy byłaby w miarę rozsądna przy wspomnianym nakładzie 8000zł. Ale takie są właśnie "perełki", nie można się dać zwieźć, niezależnie kto sprzedaje samochód, bo jak widać ramki klubowe posiada. "Ogólnie rzecz ujmując, [notranslate]Alfa[/notranslate] jest w bardzo dobrym stanie wizualnym, mechanicznym, elektrycznym i elektronicznym" ;-)
    W dziale giełda właściciel wystawił ogłoszenie. Zawsze można się spróbować dogadać. Ja miałem identyczną sytuację. Po wizycie w autka.pl i przetrzepaniu auta na wylot sprzedający zszedł na ziemię i sprzedał za uczciwą cenę, znaczy adekwatną do stanu i pieniędzy jakie trzeba w nią wpakować. Kwota w ogłoszeniu OK ale za egzemplarz w bardzo dobrym stanie mechanicznym i blacharskim. Bez żadnego wkładu na najbliższy rok.

  4. #14284
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    140

    Talking

    Cytat Napisał kale Zobacz post
    W dziale giełda właściciel wystawił ogłoszenie. Zawsze można się spróbować dogadać. Ja miałem identyczną sytuację. Po wizycie w autka.pl i przetrzepaniu auta na wylot sprzedający zszedł na ziemię i sprzedał za uczciwą cenę, znaczy adekwatną do stanu i pieniędzy jakie trzeba w nią wpakować. Kwota w ogłoszeniu OK ale za egzemplarz w bardzo dobrym stanie mechanicznym i blacharskim. Bez żadnego wkładu na najbliższy rok.
    Wiesz, nawet nie chodzi o to, tylko o szacunek do potencjalnego Kupującego. Jestem z Krakowa i gdybym się przejechał oglądnąć ten samochód i okazał się niezgodny z opisem to machnąłbym ręką, co innego, jeśli ktoś jedzie 500km w jedną stronę, a Sprzedawca zapewnia go, że samochód jest igła, jest forumowiczem i w ogóle. Poza tym nie spojrzałbym na JTS'a za te pieniądze z tego rocznika. Sam po wakacjach będę szukał 159, ale już widzę, że nie będzie łatwo.

  5. #14285
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał scudettokrk Zobacz post
    Wiesz, nawet nie chodzi o to, tylko o szacunek do potencjalnego Kupującego. Jestem z Krakowa i gdybym się przejechał oglądnąć ten samochód i okazał się niezgodny z opisem to machnąłbym ręką, co innego, jeśli ktoś jedzie 500km w jedną stronę, a Sprzedawca zapewnia go, że samochód jest igła, jest forumowiczem i w ogóle. Poza tym nie spojrzałbym na JTS'a za te pieniądze z tego rocznika. Sam po wakacjach będę szukał 159, ale już widzę, że nie będzie łatwo.
    Ja pół roku już szukam, tylko mi właśnie zależy na jts, po prostu lubię wolnossące benzyny i jestem w stanie zaakceptować wszystkie wady tego silnika. Może nie przejechałem 500km, ale 300km w jedną stronę, cały dzień zmarnowany, ale co miałem zrobić? Zaproponowałem cenę adekwatną do stanu samochodu, bo to nawet lepiej, samemu ogarnąć i mieć pewność, że dobrze zrobione, ale sprzedawca nie był zainteresowany. Napisałem o aucie, żeby ktoś inny się nie naciął.

  6. #14286
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Ja szukam 2 miesiące, ale rynek polski w zasadzie już sobie odpuściłem. szukam w Niemczech, tu trzeba mieć budżet 4-5tys. Euro na 159 z rocznika 2006, lub 4,5-6,5 za rocznik 2007-2008, żeby coś powybierać. co ciekawe 1,9 150KM i 2,4 200KM są praktycznie w tych samych pieniądzach. nieco tańsze są wersje 120KM. do tego trzeba doliczyć opłaty. auta we włoszech są średnio 500E tańsze na roczniku, ale nie mam za wiele informacji jak wygląda procedura ściągnięcia auta z włoch. poza tym opinia jest, że te włoskie są gorzej utrzymane. ile w tym prawdy? nie wiem. jest też dość dużo 159/2.4 w cenie 2-3tys Euro z opisem uszkodzona głowica. tylko jakoś nie mam przekonania, żeby takie auto sobie kupować. no chyba, że to nieszczelny kolektor, ale to trzeba by jechać i na miejscu sprawdzić. na początku lipca mam urlop, biorę szwagra i mam już zaplanowaną wycieczkę do 4 lokalizacji. ciągle tylko walczy rozsądek (159kombi) z serduchem (Brera)

  7. #14287
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Auta z Włoch (te niepotopione) są pozbawione korozji. Ale fakt, często wizualnie zaniedbane.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #14288
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Astra H GTC
    Postów
    4

    Domyślnie

    Na otomoto jest wystawiona brera Turismo Internazionale z 2011 roku, z przebiegiem lekko ponad 100 tys. km i w ciekawym malowaniu - tylko za 40 tys. Jak pisze autor auto jest więcej warte ale chce szybko sprzedać, ciężko mi w to uwierzyć.

    Jak sądzicie jakąś wtopę kryje to auto?

    Wkleiłbym linka ale że jestem nowy na tym forum to jeszcze nie mogę ale jak każdy sobie wejdzie na otomoto to szybko wyczai tą brerę o której piszę

  9. #14289
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Okazyjny przebieg. Kojarzę to auto, było wystawione rok temu, może dwa.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #14290
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Astra H GTC
    Postów
    4

    Domyślnie

    I rok-dwa temu za wyższą kwotę?

    Ciekawi mnie bo ciekawy egzemplarz a nie chciałbym wejść na minę

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory