Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14551
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    ten https://www.youtube.com/watch?v=Nl1X0gyq6CI materiał dedykuję wszystkim , którzy zastanawiają się nad zakupem fiata punto ze znaczkiem AR
    Ja pierdzielę... Sobota rano, myślę wejdę sobie na forum, może przeczytam coś sensownego. Ktoś wrzuca obrazoburczy materiał. Szanuję! Uwielbiam takie materiały gdzie ktoś ma jaja powiedzieć, że coś nie działa tak jak powinno. Klikam... i co? Maglowany dziesiątki razy skecz z meksykanami z podłożonymi napisami po Polsku. I koleś jest dumny, że ktoś myśli tak samo jak on! Nie wiem, wierzy, że to ci Meksykańcy tak myślą, czy za autorytet wybrał sobie jakiegoś gimbusa podkładającego napisy? Pod ten filmik można równie dobrze podłożyć napisy, że użytkownik radsky to idiota, ale dla niego ten film to prawda objawiona i zbiór faktów o Alfie Romeo.

    Jeśli wcześniej korzystał z podobnych "poradników", to nic dziwnego, że sąsiad sprzedał mu auto będące w kompletnej ruinie.
    Ciekawie wygląda również fakt, że udziela się tylko w weekendy. Czyżby na tygodniu szkolnym rodzice nałożyli szlaban na neta?

  2. #14552
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał scudettokrk Zobacz post
    Powinni Cię czym prędzej usunąć z tego forum.
    uff... tak jak na tym filmie... co kochasz ponad życie ok. 1.5 tony blachy, aluminium, rdzy, schodzących zewsząd "sreberek" ? To przecież mały "pikuś"....


    Weź na luz.... fanatyzm to pierwsze objawy schizofrenii ... a to jest już groźne.... poczytaj, zobacz wujka google.... nie wchodź w to ..... proszę... to bardzo groźne...


    Gwoli ścisłości:

    1. [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 159 to moim zdaniem chyba najpiękniejszy samochód wyprodukowany w XXI wieku. Tutaj nie ma co do tego wątpliwości. Ty masz ? Ja tak sądzę, ten samochód ma to "coś". Mówimy oczywiście o bryle. Ona jest naprawdę wyjątkowa. Myślę, że niewielu jest ludzi , którym nie podoba się bryła 159. Sedan jest mega cool, sw dla 500+ (ehhmmm... glosowałem za PiS i Dudą) - mi się kompletnie nie podoba.

    2. Bryła, bryłą.... ale... ten samochód oprócz wyglądu i dobrych silników diesla, które o kilka lat świetlnych wyprzedzają takie 2.0 tdi z 2012 roku w wieświagenie, nie oferują nic co mogło by nazwać ten samochód wyjątkowym i perfekcyjnie zrobionym. Typowa "włoska robota". Ładne opakowanie, reszta tzw. pierdół kuleje...
    masz jakieś kontrargumenty..... no to jedziemy....

    - jaki poważny producent auta zakłada Ci cięgno zmiany biegów , które przy wyprzedzaniu innego auta przy prędkości 180km/h spada z mocowania wybieraka i
    powoduje "szok a potem irytację...." - potem przychodzi refleksja "co to za debil wymyślił" - no ok.... przecież to samo ma Insignia z M32... Ale to shitowy opel a nie kultowa [notranslate]Alfa[/notranslate]... aaa... prawdziwy alfiarz wozi ze sobą taśmę izolacyjna i "tytytkii" na taką okoliczność. Jak się mu uda ujść z życiem to przecież zjedzie na pas awaryjny ew. zepchnie go z ronda za pomocą rozrusznika (ale nie zjedzie, bo stracił możliwość zmiany biegów - ma w tym momencie luz...... tak więc zostaje życzliwość innych użytkowników drogi patrzących z politowaniem na nieszczęśnika.....) i naprawi w tym przecież kultowym aucie awarię biegów w ciągu 3 minut...... naprawi rzecz za pomocą plastiku za 10gr , która o włos nie pozbawiła go życia. Pokaż mi Zacny Kolego, w którym to znanym Ci samochodzie takie pierdoła pod pieszczotliwie nazwanym "wyrobionym jabłuszkiem" igra z Twoim życiem.... No chętnie się dowiem.... Ja nie znam.... Ty znasz ?

    3. cdn nastąpi..... spokojnie.... Na chwilę obecną: mega design, szacun, prowadzenie - perfekcja...... reszta badziewie jakich mało.... nowe auto .... 115.000PLN .... hmmm... jak to ktoś kupił nowe to niezłego kaca musi mieć....

    4. CDN....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Jeśli wcześniej korzystał z podobnych "poradników", to nic dziwnego, że sąsiad sprzedał mu auto będące w kompletnej ruinie.
    Ciekawie wygląda również fakt, że udziela się tylko w weekendy. Czyżby na tygodniu szkolnym rodzice nałożyli szlaban na neta?
    To "auto" piękne, swoją drogą, nie zaprzeczysz przecież.... ;-) było serwisowane do 180.000km w Aso. Wymieniana każda pierdoła. Faktury na ponad 25 koła ma przesłać Ci pdf`em ? Wyprzedzająco.... 15kkm - nieszczelność w wydechu, 50kkm - wymiana piast w tylnych osiach, 80kkm - wymiana skrzyni biegów M32.
    73kkm - wymiana ograniczniów drwzwi - 4 szt.... ówczesny klient zareklamował, że cytuję " jak przyjeźdza pod dom po 23 to otwieraniem i zamykaniem drzwi budzi sąsiadów , bo skrzypią tak jak stare wrota w zamku w Malborku". Podesłać ? O czym Kolego chcesz dyskutować ? O dobrym samopoczuciu w sobotę ? Widziałeś u siebie ten włoski wózek , który trawi korozja ? Widziałeś korozję z tyłu ? Tą akwarelę, którą włoch położył na tyle i na przednim wózku ? Żenada jak na auto z 2008 roku.......

    Takie coś... taka pierdoła jak dolna osłona silnika..... trzymają Ci wszystkie wkręty w w wózku ? Ile na dzień dzisiejszy masz różnych rodzajów wkrętów czy to do gipskartonu czy innych ...... tak, to są szczegóły, ale wiele mówiące w kwestii podejścia do projektu samochodu..... Toż to punto miało lepiej to rozwiązane....

    Masz 4 szyby w "prądzie"? Tył prawy otwiera się ? Szyba kierowcy działa ? Tak ? Po 120kkm były wymieniane mechanizmy szyb..... Toż to Polo MY1999 z znienawidzonego przez Alfaholików koncernu VW ma to lepiej zrobione. I te siłowniki nie są made in China , ale made in Poland.... No cóż... Zenek chciał dobrze, ale Włoch pomiędzy sjestą ok. 16.30 miał wyrąbane dobierając materiał na tą część. Włoch nigdy nie zrobi niczego dobrego oprócz tego osławionego sosu pomidorowego, który gotuje od rana do wieczora i notabene niczym nie różni się od 4 kartonów przecieru pomidorowego kupionego w Biedronce lub w Lidlu.... no.... ale.... to przecież robił Włoch... z pietyzmem..... z zachowaniem wszelkich prawideł w sztuce kulinarnej......... to już takie poboczne dywagacje.....

    Do dzisiaj zastanawiam się jak oni mogli wymyślić ten znakomity przecież 1.9 JTD (m). Nie ma pojęcia....

    Ten samochód jest piękny.... czad.... no nie ma drugiego takiego samego na drodze..... Cudowne zawieszenie, kapryśne, bo skrzypnie ...... w zakrętu wchodzi toto lepiej niż taka W221. Ale to jest jednak włoska robota...... Badziewie jakich mało.....


    Oczywiście CDN dla chcących kupić ten mega designerski samochód.....

    CU

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dpar Zobacz post

    Czyżby na tygodniu szkolnym rodzice nałożyli szlaban na neta?
    Moi rodzice nie żyją od 25 lat.... tak więc "żart" z gimbazą nietrafiony .... sorry...
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 17-09-2017 o 01:53

  3. #14553
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z tym wybierakiem to jakiś przypadek musiał być.
    A były jakieś awarie czy tylko wymienione pierdoły? Swoją drogą piasty tylne po 50 kkm to jakiś rekord.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14554
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Trochę racji może i masz, wiadomo że nie wszystko jest super i kilka rzeczy Włosi spartolili , jednakże większość rzeczy które piszesz wynikają jednak raczej z Twojego niezadbanego (lub felernego od początku) egzemplarza. Bo choć wiele rzeczy jest powtarzalnych( rdza na sankach, wybierak i sama m32, klapki, kolektor i głowica w 2.4- nie oznacza to że musi to wystąpić a jeśli występuje to przy dużych przebiegach). U ciebie jak piszesz w zadbanym i serwisowanym modelu z fakturami za 25k sypie się wszystko wiec chyba to jednak z Twoim egzemplarzem jest coś nie tak. Ja uważam że 159 jest modelem absolutnie nie odbiegającym od konkurencji w tamtych latach. I uważam też że linia chociażby 156 jest zdecydowanie ładniejsza, nie wspominając o innych, starszych alfach. A to że starsze auta były trwalsze i nie miały takich usterek to oczywistość. Zasada jest prosta, im nowsze, tym gorsze. I dziś obowiązuje to w każdej marce.

  5. #14555
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Wymieniana każda pierdoła. Faktury na ponad 25 koła ma przesłać Ci pdf`em ? Wyprzedzająco.... 15kkm - nieszczelność w wydechu, 50kkm - wymiana piast w tylnych osiach, 80kkm - wymiana skrzyni biegów M32.
    73kkm - wymiana ograniczniów drwzwi - 4 szt....
    Zatem przez 180 kkm doszło do... 4 awarii??? Masz rację, kupa złomu.

    Podejrzewam, że jeśli do 80 kkm padły i skrzynia biegów i piasty, to samochód raczej nie był używany do jeżdżenia raz w tygodniu do kościoła. Kupiłeś ostro katowany i zaniedbany egzemplarz, więc nie zwalaj winy na dziadowski samochód. Mam kiepskie zdanie o skrzyniach biegów montowanych w tym aucie, ale przy normalnej eksploatacji raczej nie rozsypują się po kilkudziesięciu tysiącach km.

    trzymają Ci wszystkie wkręty w w wózku ?
    Trzymają. Jak się samochód naprawia wkrętami do karton-gipsu, to nie ma się co dziwić, że po jakimś czasie najlepsze słowo jakie go opisuje to słowo wrak. Jak samochód ma metr przedniego zwisu, to czasem zdarza się zaczepiać osłoną o progi zwalniające czy inne drogowe niespodzianki.

    Masz 4 szyby w "prądzie"? Tył prawy otwiera się ? Szyba kierowcy działa ? Tak ?
    Otwierają się. Nagrać filmik czy wierzysz na słowo?!

    Strzelające ograniczniki to problem znany wśród użytkowników Fiatów, Opli lub Renaultów. Ogranicznik kosztuje całe 100 zł lub istnieje możliwość jego domowej naprawy. Przy czym sąsiedzi muszą mieć naprawdę lekki sen, bo to strzelanie jest na tyle ciche, że jak miałem Opla i od początku mi strzelało we wszystkich czterech drzwiach, to myślałem, że tak powinno być. Na co jeszcze będziesz narzekał? Że w Alfie ci wycieraczki po szybie piszczą? Że na gwoździa najechałeś i przebiłeś oponę?

    Jeśli byłoby tak jak piszesz te wszystkie awarie przytrafiałby się masowo innym użytkownikom tych pojazdów, a nie tylko tobie. Pogódź się z tym, że kupiłeś zajeżdżony szrot i nie próbuj sobie tłumaczyć swojego frajerstwa tym, że wszystko się psuje bo ten typ tak ma.
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 17-09-2017 o 15:25

  6. #14556
    Użytkownik Świeżak Avatar ŁukaszKG
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Grzybowo k. Kołobrzegu
    Auto
    Alfa Romeo 159. 1.9 JTD.
    Postów
    109

  7. #14557
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    17

    Domyślnie

    Czy ktoś może coś powiedzieć o tym aucie? Na co zwrócić uwagę?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-0-jtdm-136km-sport-salon-pl-f-vat-23-gwarancja-ID6z3RJu.html

    Wykupiłem raport z autobazy:
    autobaza.pl/historia-pojazdu/59c2ab95-89f8-45ae-94bd-4e455762f44f

    Macie pomysł jaka szkoda mogła się zmieśćić w przedziale 2-4k?

  8. #14558
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Pewnie nieduża. Mnie bardziej zastanawia tak niska cena jak na końcówkę produkcji.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #14559
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    17

    Domyślnie

    Ale zauważyłeś, że w prawym górnym rogu małą czcionką jest napisane: cena netto?
    Taki chwyt marketingowy.
    czyli brutto to ok 29 tys, czyli cena chyba adekwatna do rocznika?

  10. #14560
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To zmienia trochę postać rzeczy. Chociaż i tak okazja
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory