Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14721
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200 KM Diesel
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Auto czyste, ładnie przygotowane do sprzedaży. Handlarz sporo naściemniał, m.in. o spalaniu i wyposażeniu. Wersja wyposażenia bardzo biedna, lusterko wsteczne fotochromatyczne chyba w marzeniach
    Ja nie jestem handlarzem. Auto nadal używam mam je od 1,5 roku. Ostatnio wymieniłem olej w skrzyni automatycznej Aisin, akumulator, oleje, filtry. Do obejrzenia w Warszawie albo Okolice Płońska w sobotę.

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #14722
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hunt Zobacz post
    Napisałem wyżej 35000

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
    Faktycznie, nie zauważyłem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Hunt Zobacz post
    Ja nie jestem handlarzem. Auto nadal używam mam je od 1,5 roku. Ostatnio wymieniłem olej w skrzyni automatycznej Aisin, akumulator, oleje, filtry. Do obejrzenia w Warszawie albo Okolice Płońska w sobotę.

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
    To chyba było do mojego postu, gdzie wrzuciłem link

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Auto czyste, ładnie przygotowane do sprzedaży. Handlarz sporo naściemniał, m.in. o spalaniu i wyposażeniu. Wersja wyposażenia bardzo biedna, lusterko wsteczne fotochromatyczne chyba w marzeniach

    - - - Updated - - -

    Pytales czy ta cena obejmuje akcyzę?
    O spalaniu to nawet nie czytałem co On tam pisał, wiadomo, że odpowiednio podkoloryzowane musi być. Akurat mi wyposażenie w zupełności odpowiada
    Ostatnio dzwoniłem i akurat facet nie mógł rozmawiać i miałem zadzwonić w innym terminie, ale wypadło mi z głowy. Musze to zrobić i może poradzicie mi coś o co mógłbym wypytać przy okazji telefonicznej rozmowy ?
    Nie pytałem czy cena obejmuje akcyzę, teraz gdy zadzwonię to zrobię to.

  3. #14723
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Musze to zrobić i może poradzicie mi coś o co mógłbym wypytać przy okazji telefonicznej rozmowy ?
    Przez telefon niewiele się dowiesz. Przy oględzinach trzeba dokładnie sprawdzić silnik.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Hunt Zobacz post
    Ja nie jestem handlarzem. Auto nadal używam mam je od 1,5 roku. Ostatnio wymieniłem olej w skrzyni automatycznej Aisin, akumulator, oleje, filtry. Do obejrzenia w Warszawie albo Okolice Płońska w sobotę.

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
    Nie chodziło mi o Twoje, a to z linka Długo pisałem post i w miedzyczasie kolega zapytał o Twoje auto.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14724
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200 KM Diesel
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Przez telefon niewiele się dowiesz. Przy oględzinach trzeba dokładnie sprawdzić silnik.

    - - - Updated - - -



    Nie chodziło mi o Twoje, a to z linka Długo pisałem post i w miedzyczasie kolega zapytał o Twoje auto.
    Okej, sorry opcja cytuj istnieje po to żeby jej używać

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #14725
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Toyota Corolla E11 G6 LIFT, 159 berlina 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie

    Czy oryginalnymi śrubami od oryginalnych felg alu przykręcę oryginalne felgi stalowe??

  6. #14726
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    tak.

  7. #14727
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałby się ktoś wypowiedzieć na temat tej aukcji ?
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zh6Yn.html

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Witam,
    Chciałby się ktoś wypowiedzieć na temat tej aukcji ?
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zh6Yn.html
    Już nieaktualne.

  8. #14728
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    co Ci ludzie wypisuja w ogloszeniach:

    System START-STOP

    w 159, aha
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #14729
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co Ci ludzie wypisuja w ogloszeniach:

    System START-STOP

    w 159, aha
    Jest w każdej .. tylko manualny

  10. #14730
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007
    Postów
    94

    Domyślnie

    Witam serdecznie współforumowiczy...

    Myślę, że nie ma się co dłużej rozwodzić, szukam nowego auta i w plany zakupowe dostała się Alfa 159 SW. Toteż pojawia się kilka pytań w związku z jej eksploatacją i zakupem.

    Planuję zakup auta z silnikiem Diesla, najchętniej 1.9 JTDm (150KM), 2.0 JTDm (170KM), 2.4 JTDm (200KM/210KM) (roczniki 2006 - 2009/10). Istotnym aspektem jest także to, ab auto posiadało automatyczną skrzynię biegów. Auto będzie wykorzystywane głównie na dłuższych trasach. Nie mniej w związku z tym pojawia się kilka pytań, a jako że nie jestem użytkownikiem Alfy, zwracam się o pomoc do was. Generalnie chciałbym znaleźć auto z dobrym wyposażeniem i sprawne technicznie, przy tak wiekowym pojeździe rocznik nie odgrywa, moim zdaniem, aż tak dużej różnicy.

    W związku z powyższym byłbym bardzo wdzięczny za opinie w kilku poniższych tematach:

    1. Jak sprawuje się skrzynia biegów automatyczna w tym aucie (jakich usterek można się spodziewać, czy jest jakiś 'standardowy' pakiet serwisu po kupnie auta)

    2. Jak wykryć ewentualne usterki skrzyni biegów (jeśli są jakieś typowe dla nich).

    3. Z uwagi na to, iż jest to mój pierwszy diesel, byłbym wdzięczny za info, czy poleca się wycięcie DPF i pozbycie się EGR, czy może koszta związane z naprawą tych elementów (ich wymianą) nie są aż tak przerażające. Wujek google podaje, że DPF do Alfy to koszt ok 1.500 PLN+wymiana, co moim zdaniem nie jest kosztem dużym.

    4. Wyczytałem, iż silniki 1.9 i 2.4 mają problemy z klapami kolektora ssącego, tutaj rodzi się pytanie, czy istnieje możliwość wycięcia tych klap i zaślepienia (podobnie jak ma się to w silnikach Diesla od BMW). czy raczej trzeba z tym żyć. Jeśli nie ma możliwości zaślepienia tych klap, to czy istnieje możliwość wykrycia zbliżającego się terminu ich wymiany, czy może zrobić to zaraz po zakupie i liczyć przebieg?

    5. Jak wynika z iParts. w tych Alfach rozrząd jest na pasku, toteż pytanie jaki jest mniej więcej normatywny przebieg na tych paskach i jaki jest całkowity koszt wymiany.

    6. Czy prawdą jest "rzekome" pękanie sprężyn amortyzatorów, jeśli tak to czy warto i czy tę usterkę usuwa wymiana tych sprężyn.

    7. byłbym także wdzięczny za wszelkie informacje, na co powinienem zwrócić uwagę przy oglądaniu takiego auta, gdzie szukać jakiś usterek?

    Z góry dzięki za pomoc
    Beo.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory