Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14741
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Obie mają nawigacje w wersji z ostatniego liftu, czyli po roku 2010.

  2. #14742
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    Tak tanio, że aż podejrzanie.

    Sprawdziłbym czy to ma rzeczywiście 170 koni. na Belgię wychodziły wersje 136 koni. Aczkolwiek różnica podobno tylko w kompie.

    W kwestii ścisłości poduszek powietrznych ma 7 a nie 8, ale to drobiazg... i tak sa bliżej niż jak niektórzy piszą, ze jest 12.
    Dzisiaj podałem nr VIN auta w serwisie. Silnik 2.0 jtdm był montowany w egzemplarzach z 2009r ale nie na polski rynek.Dopiero w 2010r wprowadzono silnik 2.0 w polskich salonach.Takie info otzrymałem w serwisie.Na Belgie 159 2.0 wychodziła z mocą 163 lub 170KM
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  3. #14743
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    A wychodziła na Belgię z mocą 136 km?

  4. #14744
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Astra H
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Poszukuję nowego auta i wybór padł na AR 159. Czy ktoś jest w stanie (może widział na żywo) powiedzieć coś więcej o którymś samochodzie z poniższych aukcji?

    1. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-nawigacja-2-0-jtd-136km-takze-bez-bik-i-krd-super-oc-zamiana-ID6zbdxW.html
    2. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-170-km-klimatyzacja-xenon-skora-parktronik-historia-serwisowa-ID6zlMIp.html
    3. allegro.pl/alfa-romeo-159-kombi-2-0-jtdm-salon-pl-i7075605242.html#thumb/1

    Przepraszam za niepełne linki ale nie mogę jeszcze dodawać ich w całości. Wyszukiwarka google radzi sobie z tymi wycinkami więc nie powinno być problemu z ich odnalezieniem.

    Za wszelkie informacje, uwagi, spostrzeżenia będę niezmiernie wdzięczny.
    Pozdrawiam

  5. #14745
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    1. Brak emblematów na przednich błotnikach, które tak łatwo wcale nie schodzą, wiec prawdopodobnie coś się działo. Kwestia sprawdzenia jak mocno i czy dobrze było zrobione. Skóra na boczku fotela kierowcy dziwnie się układa, możliwe, że był naprawiany po wystrzale poduszki.
    2. Moim zdaniem nierealny przebieg.
    3. Malowany zderzak i prawy przedni błotnik.
    Tyle widać po samych zdjęciach. Mam nadzieję, że coś pomogłem.

  6. #14746
    Użytkownik Świeżak Avatar Honk
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    W-wa / B-B
    Auto
    była 147 1.9 jtdm TI, jest 159 2.4 jtdm Q-Tr
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał beowolf.world Zobacz post
    Dzięki za info.

    A skrzynie automatyczne wytrzymałe, czy raczej awaryjne? Na coś szczególnie zwracać uwagę przy zakupie?
    Skrzynie to Aisiny TF-80SC/AF40, które były montowane w kilku innych markach/modelach w różnych generacjach. Skrzynia stosunkowo trwała i przyzwoita w osiągach jak na obecne czasy. Ja jestem zadowolony, ale jest to mój pierwszy automat. Jeśli jeźdizłeś z dwusprzęgłową lub z klasyczną, ale szybszą (np. nowe ZF co są w BMW i "naszej" Giulii) to podejrzewam, że możesz mieć lekki niedosyt, ale generalnie jest jak najbardziej w porządku.
    Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim czy poprzedni właściciel zmieniał olej (nieważne czy statycznie czy dynamicznie, bo to temat rzeka i każdy ma swoją rację) byleby zmieniał. Poza tym trzeba autem pojedzić i na zimno i po dość dobyrm rozgrzaniu - te skrzynki potrafią mieć problemy (szarpać) w obu skrajnych zakresach temperatur i na co innego to wskazuje. Teoretycznie przy ok 200kkm przebiegu sypią się podzespoły, ale np. u mnie jeszcze spokój. Poza tym ze względu na popularność tej skrzyni jest kilku dobry specjalistów i dostęp do części jest stosunkowo przystępny, więc naprawy kosztują 2-5k zł, a nie 10k+ zł.
    Tak w telegraficznym skrócie. Po więcej sczegółów odsyłam do szukania w temacie dot. 159 - sam przez to przechodziłem.
    Ostatnio edytowane przez Honk ; 13-12-2017 o 09:27

  7. #14747
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Astra H
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    1. Brak emblematów na przednich błotnikach, które tak łatwo wcale nie schodzą, wiec prawdopodobnie coś się działo. Kwestia sprawdzenia jak mocno i czy dobrze było zrobione. Skóra na boczku fotela kierowcy dziwnie się układa, możliwe, że był naprawiany po wystrzale poduszki.
    2. Moim zdaniem nierealny przebieg.
    3. Malowany zderzak i prawy przedni błotnik.
    Tyle widać po samych zdjęciach. Mam nadzieję, że coś pomogłem.
    Dziękuję za odpowiedź.
    1. Sprzedający potwierdził że przód samochodu był lekko uszkodzony, przesłał nawet zdjęcia jednak na nich już brakuje emblematów a same uszkodzenia nie wyglądają źle, maska odratowana zderzak wymieniony, błotniki wyglądają na całe. Na fotel faktycznie nie zwróciłem uwagi, czy da się to jakoś sprawdzić podczas oględzin na żywo?
    2. Niby jest udokumentowany ale może być różnie.

  8. #14748
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Renault Megane II 1.9 dCi (już niedługo)
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam,

    przymierzam się do Alfy 159, jak wielu pewnie wymarzyła mi się wersja z 2.4 JTD ; ) stąd pytanie, czy za 30 - 40k można już mówić o rozsądnych egzemplarzach? Czy to wciąż za mało, żeby myśleć o sensownym zakupie?

    Ogólnie też celowałbym chyba w wersję 210KM tej jednostki.

    Ewentualnie spasowałaby mi również Brera z tym samym serduchem, nie mam w zasadzie żadnych wymagań dotyczących przestrzeni w środku, czynnikiem decydującym między 159 a Brerą dla mnie jest po prostu wygląd ; ) Brera jest śliczna, ale dla mnie wizualnie wciąż lepiej wypada sedan 159. Natomiast nie wiem, co decyduje o różnicach cenowych między tymi dwoma modelami.

    Będę mega wdzięczny za pomoc, bo ile można jeździć Meganką z 1.9 dCi pod maską : P

  9. #14749
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W takim budżecie bez problemu powinieneś znaleźć coś ciekawego. Zostanie jeszcze na pakiet startowy
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #14750
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Renault Megane II 1.9 dCi (już niedługo)
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    W takim budżecie bez problemu powinieneś znaleźć coś ciekawego. Zostanie jeszcze na pakiet startowy
    super, dzięki! ; ) jak pozbędę się czarnej plamy historii francuskiej motoryzacji, wrócę z pytaniami już o konkretne internetowe aukcje mam nadzieję ^^ wiem, że po samych zdjęciach ciężko wyczuć jaki jest stan faktyczny, a opis zawsze będzie przedstawiał najlepszy i najbardziej zadbany okaz w internecie, ale sprawne oko i na zdjęciach pewnie coś wartościowego wychwyci.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory