Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14751
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    różnica w cenach miedzy sedanem a coupe to podaż

  2. #14752
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Renault Megane II 1.9 dCi (już niedługo)
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    różnica w cenach miedzy sedanem a coupe to podaż
    Czyli jako tako różnic jakichś większych, technicznych się nie spodziewać?

  3. #14753
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Brera jest na skróconej płycie podłogowej 159, zmiany są drobne, inny zderzak, trochę zmienione wnętrze, mechanika taka sama

  4. #14754
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Gdybym ja miał jedyne kryterium "wygląd", to zdecydowanie brałbym Brerę. 159 w sedanie robi robotę, ale Brera wywołuje znacznie lepsze wrażenie. Wygląda dużo bardziej rasowo i agresywnie (oczywiście dobrze skonfigurowana).
    Prawdopodobnie to efekt tego, że standardowa 159 wchodzi już w zakres cenowy dostępny dla studentów i innych wiejskich ścigaczy przez co robi się jej dużo. W dodatku jest degradowana szesnastkami na kołpakach z Lidla, dziennymi światłami chińskimi od Matiza i zenonami z Aliexpress + pierdzącą tubą basową w bagażniku. Co prawda sedan, w kraju w którym wszystkim wszystko musi się opłacać i zwracać przez co jedynym słusznym wyborem jest kombi w dieslu, nadal jest dość egzotyczny, ale Brery przez mniejszą praktyczność i wyższą cenę są znacznie rzadsze.

  5. #14755
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Gdybym ja miał jedyne kryterium "wygląd", to zdecydowanie brałbym Brerę. 159 w sedanie robi robotę, ale Brera wywołuje znacznie lepsze wrażenie. Wygląda dużo bardziej rasowo i agresywnie (oczywiście dobrze skonfigurowana).
    Prawdopodobnie to efekt tego, że standardowa 159 wchodzi już w zakres cenowy dostępny dla studentów i innych wiejskich ścigaczy przez co robi się jej dużo. W dodatku jest degradowana szesnastkami na kołpakach z Lidla, dziennymi światłami chińskimi od Matiza i zenonami z Aliexpress + pierdzącą tubą basową w bagażniku. Co prawda sedan, w kraju w którym wszystkim wszystko musi się opłacać i zwracać przez co jedynym słusznym wyborem jest kombi w dieslu, nadal jest dość egzotyczny, ale Brery przez mniejszą praktyczność i wyższą cenę są znacznie rzadsze.
    Szczerze mówiąc mam zupełnie ale to absolutnie zupełnie odwrotne odczucia. Mało widziałem zewszonych 159 i Brerek, wręcz chyba jedną czy dwie sztuki. Może jak spadną w okolice x tys, wtedy to i owszem, mogą ją kupować dziwni ludzie. Ale teraz młodzież woli kupić starą BMW E39 czy E38 albo Audi A8 niż w cenie większej niż 15k kupować nie-tak-szpanerską Alfę. Zazwyczaj w środku widzę skrajnie normalnych ludzi, ani pół "dresa". Także jak dla mnie stwierdzenie totalnie z czapy.

  6. #14756
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Zazwyczaj w środku widzę skrajnie normalnych ludzi, ani pół "dresa".
    Ale kto tu mówił o dresie? To właśnie tacy "skrajnie normalni". Nie kupią BMW bo dresiarskie, Audi bo oklepane, a Mercedes zbyt dziadkowy. Celują w Alfy, Saaby, Volvo, Leksusy i inne marki premium z drugiej ligi. Alfa ma tę przewagę, że jest zwykle od nich tańsza, a lepiej wyposażona i dobrze wygląda (lep na kuciapki, co dla 22 latka nie jest bez znaczenia). W ogólnym założeniu, ten "Fiat z innym znaczkiem" ma być również tańszy w eksploatacji od całej reszty. Na Allegro już od 11 000 zł można kupić wersje ze skórą, pełną elektryką i dwustrefowym klimatronikiem - bez informacji w opisie, że coś nie działa albo uszkodzone. W dodatku rocznik 2006-2007, a nie końcówka lat 90.

    Mało widziałem zewszonych 159 i Brerek, wręcz chyba jedną czy dwie sztuki.
    Brerek w ogóle nie widziałem zewszonych. Tak jak pisałem, to jeszcze za droga zabawka, żeby brali ją studenciaki za kredyt studencki. Najwięcej widuję parchatych SW.
    https://spplthumb.blob.core.windows....-428013347.jpg

  7. #14757
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Sorry, ale kwestia gustu. Nie musisz od razu wyzywać wokoło od cebulaków. To, że Tobie się nie podoba nie znaczy, że to od razu parch. Tak samo ktoś kupuje 159 za 15 tyś, bo nie stać go na większy wydatek, a mimo wszystko marzy mu się taka Alfa. Zajebiście łatwo rzucać poglądami.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #14758
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Gdybym ja miał jedyne kryterium "wygląd", to zdecydowanie brałbym Brerę. 159 w sedanie robi robotę, ale Brera wywołuje znacznie lepsze wrażenie. Wygląda dużo bardziej rasowo i agresywnie (oczywiście dobrze skonfigurowana).
    Szkoda, ze to "rasowo i agresywne" kończy się waśnie tylko na wyglądzie
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 13-12-2017 o 20:30

  9. #14759
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Jak już wcześniej wspominałem zaciekawiło mnie ogłoszenie komisu POLTROP Częstochowa https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#2743057402
    Sprawdziłem auto w serwisie po nr VIN i wyszło tak jak informuje sprzedający.Auto serwisowane do 2016r ostatnia usterka wymiana zaworu EGR przebieg chyba 197tys.Silnik rocznik Kolor tapicerki itd itp się zgadza.Także postanowiłem zaryzykować i umówić się na oględziny w najbliższą sobotę. Jeżeli ktoś z forumowiczów ma czas a ma nie daleko do tego komisu to prosiłbym o podjechanie i rzucenie okiem czy faktycznie warto zaprzątać sobie tym autem głowę.Dodam, że mam ponad 300km aby obejrzeć to auto.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  10. #14760
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    wkrótce 159
    Postów
    24

    Domyślnie

    Daj znać jak tam bo wisi na oto od kiedy pamiętam,cena też trochę podejrzana no ale warto spróbować.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory