Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14761
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    na zdjęciach wygląda bardzo dobrze, jedynie na przednim zderzaku jest jakiś ślad na lakierze. Poza tym brakuje oznaczeń na bokach i z tyłu, co może ale nie musi świadczyć o malowaniu paru elementów, a może i całego auta. Sprawdź dokładnie miernikiem i spasowanie elementów. A cena iście promocyjna, jak w biedronce.

  2. #14762
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Brak oznaczeń plus nowe tarcze i klocki z przodu może budzić podejrzenie że dzwon był w któreś koło.

  3. #14763
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post


    Brerek w ogóle nie widziałem zewszonych. Tak jak pisałem, to jeszcze za droga zabawka, żeby brali ją studenciaki za kredyt studencki. Najwięcej widuję parchatych SW.
    https://spplthumb.blob.core.windows....-428013347.jpg
    brerka za droga zabawaka ? chyba dla kogoś z tak " parchatym " łbem jak twój ...








  4. #14764
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    brerka za droga zabawaka ? chyba dla kogoś z tak " parchatym " łbem jak twój ...
    Zobacz sobie ciulu na Allegro. Najtańsza Brera opisana jako nieuszkodzona to koszt ponad 21 000 zł. Najtańsze opisane jako nieuszkodzone 159 jest o połowę tańsze.

  5. #14765
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Za dwie dychy Brerę z palcem między pośladami kupisz. Ogólnie nieznacznie droższa od 159, pomijając te Twoje trupy za połowę ceny. Więc żaden prestiż.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #14766
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A później ten palec będziesz trzymał w dupie mechanika żeby Ci tylko ją tak poskładał abyś mógł opchnąć dalej. 2.4 i 3.2 poniżej 30K zł to często wtopy. 2.2 może się jeszcze uda kupić poniżej 30K ale na bank nie za dwie dychy. O Tbi nie wspominam bo to już kwoty po ponad 40K zł za dobry egzemplarz. Zjeździłem za swoja pół polski bo miałem max 30K zł do wydania i nie zmieściłem się w budżecie bo jak oglądałem te poniżej 30K to już wolałem dorzucić więcej, a oglądałem trupy nawet od gości co się szczycili, ze są alfaholikami...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-12-2017 o 14:47

  7. #14767
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Obiecałem sobie, że nie będę z tobą dyskutował bo szkoda czasu, ale robienie przez ciebie kurtyzany z logiki i wciskanie komuś wypowiedzi które nie padły już mnie powoli zaczynają denerwować.

    Za dwie dychy Brerę z palcem między pośladami kupisz.
    Znajdź mi tę Brerę za dwie dychy. Najtańsza na Allegro kosztuje 21 500 zł. Po co zaklinać rzeczywistość? Udowodniłeś nie raz, że jak fakty przeczą bzdurom które wypisujesz to tym gorzej dla faktów, ale tutaj nawet nie za bardzo cokolwiek sprawdzać trzeba.

    Nieznacznie droższa? Ok. Weźmy rocznik 2006.
    Na Allegro nieuszkodzonych Brer z tego rocznika jest 17 sztuk. Średnia cena to 29 302 zł.
    Na Allegro nieuszkodzonych 159 z tego rocznika jest (nomen omen) 159 sztuk. Średniej nie chce mi się liczyć, ale najdroższy egzemplarz wystawiony został za 27 000 zł. Przedostatni kosztuje 24 800 zł.
    Więc najdroższa 159 nie dobija nawet do średniej ceny Brer z tego rocznika.

    Jeśli chodzi o Brery, w zakresie 20-25 tys jest tylko 4 ogłoszenia. 25-30 tys 6 ogłoszeń. 30-35 tys - 4 ogłoszenia. 35-40 - 3 ogłoszenia. Jak widać największy jest podaż na aut w cenie pomiędzy 25 a 30 tys zł.
    159: 10-15 tys - 28 ogłoszeń. 15-20 tys - 98 ogłoszeń. 20-25 tys - 25 ogłoszeń. 25-30 tys - 1 ogłoszenie.

    Faktycznie masz rację... 200% różnica to "nieznacznie" więcej. Po co pieprzyć takie głupoty?! Znowu napiszesz, że nie mam racji bo nie miałem Brery?
    Jak wskazuje mediana cen z ogłoszeń, na dobrą 159 z rocznika 2006 trzeba wydać miedzy 15 a 20 tys zł. Na dobrą Brerę 25-30 tys zł.

    Piszesz, że za dwie dychy nie ma problemu? Na jakiej podstawie? Fakty tego nie potwierdzają. Chyba, że mówimy o egzemplarzach, które do domu wrócą na lawecie bo im turbina padnie zaraz po wyjechaniu za bramy komisu. Ale w takim wypadku, w przypadku 159 mamy egzemplarze za 6 czy 8 tys zł. O tych (wbrew kłamstwom które wypisujesz) nie wspominałem. Najtańsze oferty dla obu marek wybrałem wśród sprzedawców twierdzących, że pojazd jest w 100% sprawny.

    Teraz czas na jakąś karkołomną tezę z twojej strony, że Brery przerobione na kurnik za 14 900 zł to picuś glancuś i na bank oferta warta zakupu, a za dobrą 159 trzeba dać 30 000 zł.

    Więc żaden prestiż.
    Nikt tu nie pisał o żadnym prestiżu. Napisałem w skrócie, że najtańsze 159 są już w zasięgu finansowym grup społecznych mało zamożnych, a Brera na którą wydać trzeba 2x więcej, jeszcze w takim zasięgu się nie znajduje. Tym bardziej, że jest to samochód znacznie mniej praktyczny niż np. SW, który w dieslu 1.9 może się wydawać jeszcze w miarę ekonomiczny - co dodatkowo powoduje, że będzie to przeważnie drugi lub trzeci samochód w rodzinie. Zresztą nie trzeba tu filozofować. Na rynku jest 10x więcej 159 niż Brer, co potwierdza tezę z samego początku, że Brera to samochód znacznie bardziej egzotyczny, a przez to również mniej narażony na wieś tuning.

    Na merytoryczną odpowiedź nie liczę, dlatego jak masz znowu walnąć czymś klasy "twoja stara", to lepiej daruj sobie i idź nabijać posty gdzie indziej.

  8. #14768
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Obiecałem sobie, że nie będę z tobą dyskutował bo szkoda czasu, ale robienie przez ciebie kurtyzany z logiki i wciskanie komuś wypowiedzi które nie padły już mnie powoli zaczynają denerwować.

    Za dwie dychy Brerę z palcem między pośladami kupisz.
    Znajdź mi tę Brerę za dwie dychy. Najtańsza na Allegro kosztuje 21 500 zł. Po co zaklinać rzeczywistość? Udowodniłeś nie raz, że jak fakty przeczą bzdurom które wypisujesz to tym gorzej dla faktów, ale tutaj nawet nie za bardzo cokolwiek sprawdzać trzeba.

    Nieznacznie droższa? Ok. Weźmy rocznik 2006.
    Na Allegro nieuszkodzonych Brer z tego rocznika jest 17 sztuk. Średnia cena to 29 302 zł.
    Na Allegro nieuszkodzonych 159 z tego rocznika jest (nomen omen) 159 sztuk. Średniej nie chce mi się liczyć, ale najdroższy egzemplarz wystawiony został za 27 000 zł. Przedostatni kosztuje 24 800 zł.
    Więc najdroższa 159 nie dobija nawet do średniej ceny Brer z tego rocznika.

    Jeśli chodzi o Brery, w zakresie 20-25 tys jest tylko 4 ogłoszenia. 25-30 tys 6 ogłoszeń. 30-35 tys - 4 ogłoszenia. 35-40 - 3 ogłoszenia. Jak widać największy jest podaż na aut w cenie pomiędzy 25 a 30 tys zł.
    159: 10-15 tys - 28 ogłoszeń. 15-20 tys - 98 ogłoszeń. 20-25 tys - 25 ogłoszeń. 25-30 tys - 1 ogłoszenie.

    Faktycznie masz rację... 200% różnica to "nieznacznie" więcej. Po co pieprzyć takie głupoty?! Znowu napiszesz, że nie mam racji bo nie miałem Brery?
    Jak wskazuje mediana cen z ogłoszeń, na dobrą 159 z rocznika 2006 trzeba wydać miedzy 15 a 20 tys zł. Na dobrą Brerę 25-30 tys zł.

    Piszesz, że za dwie dychy nie ma problemu? Na jakiej podstawie? Fakty tego nie potwierdzają. Chyba, że mówimy o egzemplarzach, które do domu wrócą na lawecie bo im turbina padnie zaraz po wyjechaniu za bramy komisu. Ale w takim wypadku, w przypadku 159 mamy egzemplarze za 6 czy 8 tys zł. O tych (wbrew kłamstwom które wypisujesz) nie wspominałem. Najtańsze oferty dla obu marek wybrałem wśród sprzedawców twierdzących, że pojazd jest w 100% sprawny.

    Teraz czas na jakąś karkołomną tezę z twojej strony, że Brery przerobione na kurnik za 14 900 zł to picuś glancuś i na bank oferta warta zakupu, a za dobrą 159 trzeba dać 30 000 zł.

    Więc żaden prestiż.
    Nikt tu nie pisał o żadnym prestiżu. Napisałem w skrócie, że najtańsze 159 są już w zasięgu finansowym grup społecznych mało zamożnych, a Brera na którą wydać trzeba 2x więcej, jeszcze w takim zasięgu się nie znajduje. Tym bardziej, że jest to samochód znacznie mniej praktyczny niż np. SW, który w dieslu 1.9 może się wydawać jeszcze w miarę ekonomiczny - co dodatkowo powoduje, że będzie to przeważnie drugi lub trzeci samochód w rodzinie. Zresztą nie trzeba tu filozofować. Na rynku jest 10x więcej 159 niż Brer, co potwierdza tezę z samego początku, że Brera to samochód znacznie bardziej egzotyczny, a przez to również mniej narażony na wieś tuning.

    Na merytoryczną odpowiedź nie liczę, dlatego jak masz znowu walnąć czymś klasy "twoja stara", to lepiej daruj sobie i idź nabijać posty gdzie indziej.

  9. #14769
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie

    Oglądałem przez wakacje pięć 159-tek po 20-23 tysiące złotych i żadnej nie zabrałem nawet na stację diagnostyczną, a do mechanika mi daleko. W ogóle nie brałem pod uwagę aut sprowadzonych, od handlarzy czy aut z komisów. Auta z podejrzanym przebiegiem odrzucałem na starcie. W grę wchodziły tylko auta krajowe, użytkowane przez pewien okres czasu przez właściciela który na temat historii serwisowania słów kilka powiedzieć mógł. Kilka czynników jeszcze było. I nie kupiłem nic. Takie kwiatki wychodziły z autami zaznaczam w przedziale cenowym 20-23 tysiące, boje się pomyśleć jak wyglądają te wyżej wspomniane za kilkanaście tysięcy.

    Tak na chłopski rozum, jak Brera może być w podobnej cenie do 159 jak aktualnie na popularnym serwisie ogłoszeniowym jest ich 29 a 159tek niemal 600, a to chyba też jakoś wpływa na cenę. Coupe zawsze były droższe, można spojrzeć na inne marki. Według mnie Brera 2.4 + jakiś pakiet startowy to koszt minimum ~30 tysięcy złotych plus kilka w zapasie na głowicę. Ja szukając auta chciałem mieć choć cień pewności (co i tak jest loterią w nastoletnim aucie), że mogę nim wyjechać rano w trasę i dam radę dojechać do celu na czas.

    Takiego kolegę mam, kupił auto o jakieś 40% taniej niż normalnie chodzą bo "okazja" i od lutego tego do ładu się nie da doprowadzić bo co jedną rzecz się naprawi to druga padnie.

    Powodzenia wszystkim poszukującym, pozdrawiam.

  10. #14770
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Obiecałem sobie, że nie będę z tobą dyskutował bo szkoda czasu, ale robienie przez ciebie kurtyzany z logiki i wciskanie komuś wypowiedzi które nie padły już mnie powoli zaczynają denerwować.
    Za to piszesz jak rasowy cebulak obrażając wszystkich dookoła, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, a w rzeczywistości wiesz tyle ile w Internetach wyczytasz. Znajomość praktycznej mechaniki u Ciebie pewnie kończy się na wymianie koła.
    [MENTION=74144]dpar[/MENTION], [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] - nie napisałem, że te Brery będą w dobrym stanie. Będą w takim jak te 159-tki po 15-18 koła. Więc 3-4 tys to żadna różnica. Tylko że da się kupić. To, że teraz nie ma żadnej wystawionej ok 20 kzł nic nie znaczy. Poza tym jak sprzedający będzie chciał się pozbyć szrotu to i z 21 900 można utargować na 20 000. Widywałem już takie w ogłoszeniach 'teoretycznie' całe i sprawne. Po nowym roku będą pewnie tańsze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory