Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14771
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Idac tym tokiem rozumowania 159 da się kupić za 10K zł, a to już dwukrotna różnica miedzy ulepem Brerą, a ulepem 159. Rożnica taka, ze Wy widywaliście ogłoszenia, a ja widywałem auta na żywo. Brery, które oglądałem daleko cenowo odbiegały od pułapu 20K zł bo były za 27-28K zł i dopiero egzemplarze za ponad 30K zł były cokolwiek warte mimo iż idealne nie były. Znając realia rynku Brer w Polsce po taką za dwie dychu nie chciało by mi się jechać nawet 100km aby oglądać.

  2. #14772
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Za to piszesz jak rasowy cebulak obrażając wszystkich dookoła, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy
    Za to ty dajesz przykład popisu kultury osobistej i ogromnej wiedzy.
    Wycieczki osobiste zaczęły się od twojego ziomka Bociana.

    w rzeczywistości wiesz tyle ile w Internetach wyczytasz
    To i tak dużo więcej niż ty. Ty nawet nie potrafisz wyciągnąć wniosków z tego co przeczytasz w internecie.
    Nawet prostych poleceń nie rozumiesz... mówiłem, że jak nie masz nic merytorycznego do napisania, to żebyś nie odpisywał tylko poszedł nabijać posty gdzie indziej. Nie zrozumiałeś.

    nie napisałem, że te Brery będą w dobrym stanie. Będą w takim jak te 159-tki po 15-18 koła. Więc 3-4 tys to żadna różnica.
    Wykaż skąd wniosek, że Brery za 20 000 zł będą w takim samym stanie jak te za 18 000 zł i udowodnij, że nie w takim stanie jak te za 10 000 zł.

    Widywałem już takie w ogłoszeniach 'teoretycznie' całe i sprawne.
    To już z "palca między pośladkami" przechodzimy do "teoretycznie da się stargować"? Fakt, że nie potrafisz znaleźć Brery za deklarowaną cenę oczywiście, jak najbardziej, nic nie znaczy. Jakbym ja powiedział, że bez problemu mogę znaleźć coś za kwotę X, to chociaż bym sobie ofertę znalazł na dowód, zamiast pleść bzdury bez pokrycia.

    Gdzie jest ta twoja wiedza którą tak podobno ociekasz? Powtarzam: jeśli fakty są przeciwko tobie, tym gorzej dla faktów.

    Ja odpuszczam, niech Pływak dalej się z tobą męczy jeśli ma ochoty na przepychanki z trollami.
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 14-12-2017 o 16:47

  3. #14773
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja się z nikim nie przepycham po prostu miałem okazje zarówno kupować jak i sprzedawać Brere wiec dziele się spostrzeżeniami jak to wygląda w rzeczywistości, a nie z perspektywy przeglądaczy ogłoszeń otomoto Cena Brery nigdy nie zrówna się z ceną 159. Wystarczy zobaczyć ile wyprodukowano jednego auta, a ile drugiego. Ceny Brer spadną do pewnego pułapu po czym zadbane egzemplarze mogą zyskiwać z czasem na cenie. Nigdy to nie będzie wybitny klasyk ale nigdy też nie kupicie jej w cenie w jakiej teraz można kupić 156 z pierwszych roczników, a 159 za parę lat osiągnie właśnie pułap aktualnych cen 156stek.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-12-2017 o 17:13

  4. #14774
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja nie napisałem, że się zrówna. Ale widziałem w tym roku Brerę wystawioną za 22 i 159 za 19 w tym samym komisie (obie chyba z 2006, brera 2.2, 159 SW 1.9 jts). Nie jeździłem żadnym, zajrzałem tylko pod maskę i do środka. I żadnej bym nie kupił. [MENTION=74144]dpar[/MENTION] w dupie mam co wiesz czy umiesz, ale jak nie potrafisz się zachować to przestań odwiedzać do forum. Chodzi mi o post, na który zareagowałem wcześniej. Na ten sam, który skomentował [MENTION=3477]bocian[/MENTION]. Bo zachowujesz się jak burak. Można dyskutować kulturalnie, ale Ty najwyraźniej nie potrafisz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #14775
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kamień
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTD 16V
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Jak już wcześniej wspominałem zaciekawiło mnie ogłoszenie komisu POLTROP Częstochowa https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#2743057402
    Sprawdziłem auto w serwisie po nr VIN i wyszło tak jak informuje sprzedający.Auto serwisowane do 2016r ostatnia usterka wymiana zaworu EGR przebieg chyba 197tys.Silnik rocznik Kolor tapicerki itd itp się zgadza.Także postanowiłem zaryzykować i umówić się na oględziny w najbliższą sobotę. Jeżeli ktoś z forumowiczów ma czas a ma nie daleko do tego komisu to prosiłbym o podjechanie i rzucenie okiem czy faktycznie warto zaprzątać sobie tym autem głowę.Dodam, że mam ponad 300km aby obejrzeć to auto.
    Witam. Poltrop jest niedaleko mnie, więc jak znajdę trochę czasu to podskoczy w weekend lub poniedziałek zobaczyć ten model. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego T1-A21w przy użyciu Tapatalka

  6. #14776
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    w dupie mam co wiesz czy umiesz, ale jak nie potrafisz się zachować to przestań odwiedzać do forum.
    I oczywiście nie mogłeś mi tego napisać na PW, tylko dalej zaśmiecać forum swoim bełkotem i żalami?

    Jeśli jakieś treści są niestosowne, to od tego jest chyba moderacja, a nie ty. I nie ty będziesz mi mówił co mam odwiedzać, a co nie.
    W pierwszej twojej wypowiedzi, zarzuciłeś mi, że podobno nawyzywałem wszystkich od cebulaków. Poproszę o wskazanie, gdzie w cytowanym poście padło takie określenie. Nie padło. Wymyśliłeś je sobie. Dalej stwierdzasz, że nie mam prawa tego co mi się nie podoba nazywać parchatym, bo to jest kwestia gustu... Oczywiście mam takie prawo, a regulamin nie zabrania wyrażania negatywnych odczuć na temat dotyczący zmian wprowadzanych w aucie. Słowo "parchaty" natomiast nie należy do zbioru słów wulgarnych i obraźliwych. Zatem twoje pretensje i agresja słowna są niczym nieuzasadnione. Tu dodam, że słowo parchaty użyłem przez pomyłkę, bo odnosząc się do wypowiedzi użytkownika Statystyczny chciałem tak jak on użyć sformułowania zewszonych.
    Zaczepki personalne zaczęliście ty i Bocian. A jak chcesz kulturalnej rozmowy, to naucz się taką prowadzić - bo żadnej twojej wypowiedzi nie można podciągnąć pod kulturalną. Dlatego od kilku miesięcy unikałem komentowania bzdur które wypisujesz, a także pomijałem inne twoje zaczepki, uznając cię za internetowego trolla. Zrobiłem wyjątek, bo nie dość, że zarzucasz mi coś czego nie napisałem, to jeszcze bredzisz głupoty. W twoich postach jest zero merytorycznej treści, tylko ciągłe odwracanie kota ogonem, żeby przykryć swój brak kompetencji, i ciągłe wycieczki osobiste. Nawet tej głupiej Brery za 20 000 zł nie potrafisz znaleźć, choć podobno można to zrobić z przysłowiowym palcem w przysłowiowej dupie.

  7. #14777
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ktoś chyba nie zauważył że "parchaty" dotyczyło pięknych świateł dziennych na załączonym obrazku 159 sw.

    I, faktycznie, ja widuje dość często 159sw z jakimiś domoroslymi niegustownymi przeróbkami. Ale oczywiście to dalej tylko promil populacji 159.

  8. #14778
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Słowo "parchaty" natomiast nie należy do zbioru słów wulgarnych i obraźliwych.
    To, że kwestia gustu nie oznacza, że można kogoś w ten sposób obrażać. Można napisać "nie podoba mi się". Ciekawe jakim Ty mistrzu wehikułem się poruszasz. Wstyd się nawet na forum pochwalić jak rozumiem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Ktoś chyba nie zauważył że "parchaty"
    Ja zauważyłem. I uważam, że można wyrażać się w sposób kulturalny.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #14779
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    To, że kwestia gustu nie oznacza, że można kogoś w ten sposób obrażać.
    Coraz śmieszniej się robi...

    Kogo w ten sposób obraziłem? Potrafisz podać jego imię i nazwisko? Choćby nick z forum
    Bardziej niż kogoś, to chyba coś. Obraziłem anonimowe zdjęcie z Internetu!!! I to czym??? Słowem "parchate".
    Albo nie, obraziłem samochód!!! Czekam na pozew sądowy

    Weź usuń konto i się nie kompromituj bardziej. Nie możesz po prostu przyznać się jak mężczyzna do popełnionego błędu? Myślałeś, że zarzucisz mi wyzywanie wszystkich od buraków, ktoś nie doczyta, poleci hejt po mnie... Myślałeś, że ośmieszysz moje poglądy stwierdzeniami o marginalnej różnicy w cenie pomiędzy pojazdami. Oba nie wyszło, to będziesz się czepiał obrazy stylistycznej obrazka w internecie.
    Tak jak pisałem wyżej odwracanie kota ogonem i zero merytorycznych argumentów.

    Gdybyś miał odrobinę honoru, to chociaż podparł byś cytatem to moje "wyzywanie wszystkich od buraków", albo przeprosił za pomówienia jeśli nie jesteś w stanie.

    Ciekawe jakim Ty mistrzu wehikułem się poruszasz.
    Kolejny popis kultury z twojej strony...

    Wstyd się nawet na forum pochwalić jak rozumiem.
    Ja pierdzielę... ale dziecinada

    PS. Jak ci udowodnię, że nie wstyd, to usuniesz konto i znikniesz na zawsze z tego forum?

    Ktoś chyba nie zauważył że "parchaty" dotyczyło pięknych świateł dziennych na załączonym obrazku 159 sw.
    On to zauważył, ale do czegoś musiał się przyczepić. Jak nie potrafi znaleźć Brery za 20 000, to szybko zmieni temat na obrazę uczuć religijnych wywołaną parchaniem ze szpecących ledów wmontowanych w obudowę przeciwmgielnych.

  10. #14780
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przyczepiłem się do całej wypowiedzi, nie tylko "parchatych" świateł. I nie obchodzi mnie czyje to auto. Na pewno chciałbyś pewnie, żeby w taki sposób opisywać twoje.
    A co do usuwania konta - sam to zrób. Jeszcze kiedyś to forum było pełne bardziej życzliwych ludzi, używających konstruktywnych wypowiedzi.
    Teraz co chwilę trafia się jakieś czujące się bezkarnie dziecko neostrady, które chce się wyżyć nie wiadomo za co. Takie czasy. Trzeba mieć jaja, żeby się upublicznić. Faktycznie, ostatnio coraz częściej zauważam, że szkoda tu czas tracić.

    - - - Updated - - -

    Wcześniej miałem to gdzieś, w sumię teraz też to mam. Ale proszę, olx :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20171214-200714.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	50.3 KB
ID:	238879
    I przejrzałem tylko dwa portale.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 14-12-2017 o 20:04
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory