Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14791
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    audi a3
    Postów
    16

    Domyślnie

    doczytałeś później, że to były bezzasadne żale klienta? Zamówił on niepełny raport, po czym miał pretensje, że nie znalazły się w nim dane które znaleźć by się mogły, gdyby wybrał droższy pakiet.
    Jasne, czytałem artykuł, tutaj akurat sprawa jest jasna. Czytałem wiele innych opinii i jak z początku byłem pewny, że to wezmę, oczywiście pełny pakiet, tak teraz już mam wątpliwości po przeczytaniu innych sytuacji. Zdecydowanie wolę bardziej zaufać komuś z forum kto ma znajomego fachure co mu Alfe rozkłada na kawałki i robi co trzeba niż autotesto i ich podwykonawcy

  2. #14792
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie zakochałem się

    Witam szanownych forumowiczów. Mam do Was parę pytań, otóż chcę zakupić alfę 159, jest cudowna, szukałem długo nowego auta, ale z każdym kolejnym pomysłem po chwili wracałem z powrotem do niej I teraz tak, czym się kierować przy jej wyborze? Jestem raczej Januszem motoryzacji, wiadomo, sam nie będę po furkę jechał, ale sam będę grzebał internety by znaleźć coś ciekawego zakres mam dosyć ograniczony, bo stawiam na 1.9 diesel czarny sedan, najlepiej skórzane fotele, bardzo mi się taki zestaw podoba jak to wygląda cenowo? jestem w stanie na sam samochód przeznaczyć do ok. 25 000. Wiele ofert jest związanych z bezpośrednim importem z zagranicy. I tutaj troszeczkę szukałem po np. niemieckich stronach, tam alfy są po prostu droższe niż w Polsce, więc logicznym wnioskiem jest taki, że ten import do Polski musi się wiązać z dosyć wątpliwym stanem technicznym lub innymi brakami czy mankamentami, których wolałbym uniknąć.. bo handlarz musi swoje zarobić, a trudno o dobry niemiecki tani egzemplarz. Czy może jednak się mylę, jeżeli chodzi o ten import? Dziękuję za wszelkie uwagi i rady, pozdrawiam, szerokości!

  3. #14793
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kwestia egzemplarza. W Niemczech też można trafić na minę. Po prostu się nie napalaj, bądź cierpliwy. I pamiętaj, kolor nie musi mieć kluczowego znaczenia

  4. #14794
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    156
    Postów
    12

    Domyślnie Alfa 159

    Witam, mam do sprzedania takie autko OLX ID ogłoszenia: 395555423
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0458.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	101.0 KB
ID:	238953   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0460.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	90.2 KB
ID:	238954   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0463.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	90.6 KB
ID:	238955   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0464.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	97.1 KB
ID:	238956   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0467.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	112.1 KB
ID:	238957  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0470.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	131.2 KB
ID:	238958   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0472.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	127.9 KB
ID:	238961   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0477.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	122.7 KB
ID:	238962  

  5. #14795
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    jeździłbym, ale tak jak wspomniałem, interesuję mnie sedan. Wiem, że zależy od egzemplarza wszystko, ale znajomy ostatnio kupił od handlarza alfę z 2010 roku, dobry przebieg, historia niby całkiem spoko, za 25 000. Umówmy się, to jest niezła cena za dobre auto, ale ten handlarz parę tygodni wcześniej sprowadził je z Francji, jak mu się to może opłacać? musiałby je kupić od żabojadów za ok. 20 000, przecież to niemożliwe

  6. #14796
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Możliwe, jeśli kupił uszkodzoną. Jeśli handlarz ma dojścia do używanych czesci to idzie tanio zrobić.

  7. #14797
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    156
    Postów
    12

    Domyślnie

    Czasem są okazje, tak jak i w Polsce i nie musi być auto uszkodzone

  8. #14798
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Z podziękowaniami dla kolegi ,,kamień" za to, że sprawdził ten egzemplarz https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#e904ae77f4 Auto stanowczo nie warte uwagi.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  9. #14799
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    historia niby całkiem spoko, za 25 000. Umówmy się, to jest niezła cena za dobre auto, ale ten handlarz parę tygodni wcześniej sprowadził je z Francji, jak mu się to może opłacać?
    https://www.automobile.fr/Voiture/Al...255034366.html - niecałe 15 000 zł.
    https://www.automobile.fr/Voiture/Al...250302561.html - lekko ponad 18 000 zł.

    A przecież pewnie da się coś stargować. Tyle, że to dwa egzemplarze poniżej 20 000 zł i to raczej rzadkość.
    W takich przypadkach pewnie pojawiają się już problemy z DPF i inną ekologią. We Francji musieliby to robić, więc obniża to wartość pojazdu. A w Polsce handlarz wytnie i sprzeda. Inny przykład to rozklekotane zawieszenie, z zasady drogie, a handlarz wymieni sobie na tanich zamiennikach. Wyjące łożyska w skrzyni - u nas ogarnie się to taniej czy dwumasa do wymiany (u nas tańsza robocizna).

  10. #14800
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    No tak, ale sam napisałeś, że to są jakieś diamenty, ale i te diamenty prawie na pewno są do oszlifowania. Parę tysi trzeba by było w nie jeszcze władować, nie wiem jaki jest koszt usuwania ekologii, dwumasa to chyba z 2 koła, no ale gdyby nie było żadnych grubych defektów, to jest szansa je wyprowadzić i sprzedać w Pl za uczciwą cenę jak na ten rocznik i to bez historii z trzepniętym bagażnikiem w bramę u sąsiada. Nic, dzisiaj idę porozmawiać z tym ziomkiem, bo auto mu ponoć śmiga a wcześniej był na oględzinach 7 belli i każda go czymś odstraszała, a w tej się zakochał od 1 wejrzenia jak sebix w karynie na dożynkach w remizie. Ponoć ten handlarz sprowadził do mojej mieściny już parę alf, zawsze 1.9 JTD 120km i ludzie chwalą, przynajmniej co do 2 takich alf jestem pewien. Pogadamy, zobaczymy.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory