Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14851
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    dpar, ale wiesz, że ceny/stan samochodów z mobile.de nie mają związku z cenami, po których auta kupują handlarze? Ludzie, którzy zajmują się handlem kupują z osobnych serwisów, do których dostęp jest płatny i możliwy tylko dla kogoś kto prowadzi taka działalność. Auta tam to podejrzewam w dużej mierze samochody poleasingowe, po wynajmie dlugoterminowym itp. w innych cenach niż prywatne ogloszenia "detaliczne".

    Twierdzenie, ze jak ktos kupi auto sprowadzone po podobnej cenie co na mobile.de to musi byc złom to nie do konca musi byc prawda.
    Ostatnio edytowane przez skuler ; 15-01-2018 o 19:34

  2. #14852
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fillucas Zobacz post
    Cześć,
    Oglądał ktoś może ten egzemplarz?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-rej-2009-salonpolska-vatmarza-pelnahistoriaserwisowa-1wl-gwarancja-ID6z5fQD.html
    Czesc,
    Ja oglądałem, jestem z tamtych okolic. Nie warto jechać. Auto zostawione w rozliczeniu albo w formie zapłaty w komisie za inny samochód. Pracownicy komisu użytkują auto na co dzień jako auta firmowego i jakby to powiedzieć delikatnie.. nie oszczędzają go. Każdy element w środku sie ruszał. Facet z komisu zaproponował mi, że mam "uznać, że dzisiaj mnie tu nie było" i przyjechać jutro a auto będzie jak nowe takiego czegoś nie słyszałem jeszcze...
    Pozdro

  3. #14853
    Użytkownik Świeżak Avatar Kuleski
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Zabierzów Bocheński/Niepołomice
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 8V Boxer/ Alfa 159 1.9 JTDm 16v Ti
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cześć,

    Ktoś oglądał to autko?
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zqFzl.html
    Cena niska, ale auto ogołocone z oryginalnych felg 19" więc wydaje się dość odpowiednia chyba. Co myślicie?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #14854
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Jakby ktoś był zainteresowany zakupem 159 czarnego sedana 2.2 JTS, to ja sprzedaje swojego. Poniżej link.

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zs1oW.html

    Auto do rejestracji w PL (od razu odpowiadam - to moje auto, a nie sprowadzane na handel. Po prostu użytkowałem je w Niemczech), do obejrzenia we Wrocławiu. W razie pytań proszę o pm.

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-G950U1 przy użyciu Tapatalka

  5. #14855
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon Cupra R 273 ps
    Postów
    5

    Domyślnie

    Hej, dzisiaj przejechałem 750km w obydwie strony, żeby zobaczyć to cudo: ALFA TBI TI SW z autohandlarzy Prestige Cars w Zduńska Wola( niestety mam za mało postów, by dodać link, ale mozna sobie łatwo auto znaleźć na allegro cena 35900, 2010 rok.

    Na pierwszy rzut oka petarda, auto wypucowane, błyszczące, środek półskóry+alcantara więc bajecznie. Przebieg niby 120tys., a kierownica wytarta, skóra w fotelu kierowcy popękana z boku. Tylne lewy błotnik/ nadkole, szpachla praktycznie na całej powierzchni. Słupek pomiędzy drzwiami kierowcy i pasażera malowany + 2 mm szpachli w dolnej części słupka, cholera wie, być może wspawany z innego auta. Drzwi na 100% wymienione przednie i tylne z tej strony, bo na nich oryginalny lakier 140, a przecież nikt chyba specjalnie samego słupka młotem nie walnął i praktycznie całego błotnika tylnego, a potem zaszpachlował i malował - także auto dostało konkretnie w bok. Spasowanie tych drzwi też katastrofa. Prawdopodbnie przesunięte także delikatnie tylne lewe koło - o wile mniejsza szpara pomiędzy kołem a [progiem niz z prawej strony. Dodatkowo cała maska malowana, ale już nawet nie chciało mi się pod nią zaglądać, więc nie wypowiem się czy przód też dostał. Gogo z Prestige Cars mówił przez telefon tylko o malowanej masce i paru centymetrowej szpachelce na nadkolu, a potem udawał perfidnie głupiego i chciał dorzucać felgi z oponami zimowymi, o których wcześniej nawet nie pisnął. Na pytanie czy ma zdjęcia uszkodzonego auta przed sprowadzeniem z Niemiec też twierdził, że nie ma takowych.

    Wynik prosty - auto chrupek, cena niska, może się ktoś skusi, ale ja zdecydowanie odradzam, stracony czas i pieniądze na podróż.

  6. #14856
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Malowana maska nie oznacza dzwona. Przy dzwonie, a często nawet "przytuleniu" maska nie nadaje się do niczego.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #14857
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon Cupra R 273 ps
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ale ja nie twierdze, ze dostał w przód, bo tam juz nie zaglądalem. Moze od odpryskow byla malowana...

  8. #14858
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

    Cytat Napisał Kuba1987 Zobacz post
    Hej, dzisiaj przejechałem 750km w obydwie strony, żeby zobaczyć to cudo: ALFA TBI TI SW z autohandlarzy Prestige Cars w Zduńska Wola( niestety mam za mało postów, by dodać link, ale mozna sobie łatwo auto znaleźć na allegro cena 35900, 2010 rok.

    Na pierwszy rzut oka petarda, auto wypucowane, błyszczące, środek półskóry+alcantara więc bajecznie. Przebieg niby 120tys., a kierownica wytarta, skóra w fotelu kierowcy popękana z boku. Tylne lewy błotnik/ nadkole, szpachla praktycznie na całej powierzchni. Słupek pomiędzy drzwiami kierowcy i pasażera malowany + 2 mm szpachli w dolnej części słupka, cholera wie, być może wspawany z innego auta. Drzwi na 100% wymienione przednie i tylne z tej strony, bo na nich oryginalny lakier 140, a przecież nikt chyba specjalnie samego słupka młotem nie walnął i praktycznie całego błotnika tylnego, a potem zaszpachlował i malował - także auto dostało konkretnie w bok. Spasowanie tych drzwi też katastrofa. Prawdopodbnie przesunięte także delikatnie tylne lewe koło - o wile mniejsza szpara pomiędzy kołem a [progiem niz z prawej strony. Dodatkowo cała maska malowana, ale już nawet nie chciało mi się pod nią zaglądać, więc nie wypowiem się czy przód też dostał. Gogo z Prestige Cars mówił przez telefon tylko o malowanej masce i paru centymetrowej szpachelce na nadkolu, a potem udawał perfidnie głupiego i chciał dorzucać felgi z oponami zimowymi, o których wcześniej nawet nie pisnął. Na pytanie czy ma zdjęcia uszkodzonego auta przed sprowadzeniem z Niemiec też twierdził, że nie ma takowych.

    Wynik prosty - auto chrupek, cena niska, może się ktoś skusi, ale ja zdecydowanie odradzam, stracony czas i pieniądze na podróż.
    Co do przebiegu... moja pochodzi z tego komisu i okazuje sie, ze po przekroczeniu polskiej granicy zgubiła 80-90 tysięcy przebiegu [emoji6]. Jako lekko ponad dwuletnie auto została wystawiona na sprzedaż w Belgii z przebiegiem około 180 tysi a niedługo potem mój poprzednik kupił ja w Prestige Cars z przebiegiem, jak twierdził, w okolicach 90 tysięcy.... Gdy ja ją kupowałem, blat pokazywał około 125 tysięcy [emoji6].

    PS, mały offtop: auto ma teraz ponad 240 tysięcy (realnego, bo na blacie lekko powyżej 160...) i powiem Wam, że mimo niesmaku z kręconego i w sumie dość wysokiego realnego przebiegu, to bardzo cieszy mnie iz 75% było zrobione na autostradach Beneluksu. Jest bardzo mało zmęczone jak na tyle najechanych kilometrow.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 19-01-2018 o 09:08

  9. #14859
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Mój poprzedni samochód miał blisko 300 000 km jak go sprzedawałem. Skórzana kierownica praktycznie nie nosiła śladów zużycia. Tylko wyświecenia na plastikach, tam gdzie się stykało z dłońmi. To samo gałka zmiany biegów. Miszki po zakupie wymieniłem na skórzane, również praktycznie nie widać było żadnych śladów. Welurowe fotele niepoprzecierane, tylko na boczku od strony kierowcy lekkie wyświecenie. Spokojnie mogłem cofnąć licznik na 180 tys km i nikt by się nie połapał, bo perełki z Allegro z takim przebiegiem wyglądały w środku znacznie gorzej.

  10. #14860
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Stan tych elementów zależy w głównej mierze od użytkownika. Pod warunkiem że zostały wykonane z porządnych materiałow.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory