Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14981
    Użytkownik Świeżak Avatar Marek_Olsztyn
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V sportwagon i Omega FL z22xe
    Postów
    146

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiekhihi Zobacz post
    mnie akurat zależało, abym nie musiał na początku poza jakaś wymianą olejów rozrządu zbytnio inwestować. Chciałem model z silnikiem 2,4 i w automacie. Dużo czytałem o automatach bo w osobówce nie miałem ma w ciężarówce i jazda to bajka. Dlatego szukałem z jak najmniejszym przebiegiem, aby mi taka skrzynia wytrzymała trochę, czy taki przebieg jest jaki jest w tym aucie co kupiłem, nie wiem, każdy mów, że nie, bo od handlarza to na 100% kręcony. Ważne ze wszytko działa na obecną chwile. Środek tez nie wykazuje jakiegoś nadmiernego zużycia. Było malowane ale coś za coś. Taniej ale z jakąś tam naprawa blacharską. Ogólnie bez rdzy i bez nakładów na obecna chwile, z zawieszeniem, hamulcami, czy też wyciekami.
    Aby nic nie wyszło w późniejszym czasie z automatem który teraz pracuje dobrze. Pan handlarz jak go zobaczyłem to z wyglądu typowy CWANIAK, ale nie robił problemów, żeby auto posprawdzać jak i gdzie chciałem. Co do przebiegu to się zaklinał, że oryginał. Ale nawet jak coś cofnął, to nie widać po tym modelu tego. Czy jak ma naprawdę z 250 przebiegu to eliminuje takie auto to sprzedaży? Wiadomo nikt nie lubi żeby robić go w wała, ja też nie. Z przebiegiem poprostu boje się o skrzynie automatyczna bo z lektur wynika, że po 200tyskm szykują się inwestycje z taka skrzynia. No czas pokarze jak mi ten zakup wyszedł, czy mi nie będzie się nim odbijać, oby nie
    Niestety to największa wada auta z małym przebiegiem. Wszystkie naprawy: zawiecha, sprzeglo, dwumas, turbo i skrzynia przedemną. Prędzej czy później coś będzie do zrobienia. Z drugiej strony przynajmniej wiem co i kto montuje jak robie naprawy u swojego mechanika.

    Marek

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  2. #14982
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Mity. Nie każdy Niemiec to wzór racjonalności i tak samo jak Polak kupuje samochód za pieniądze których nie ma, po to by imponować ludziom których nie lubi. Jest moda na diesla to kupuje nawet jakby miał generować nie wiadomo jakie koszty. Tylko, że takie diesle z małym przebiegiem nie trafiają do Polski. Handlarze ich nie sprowadzają bo cena zakupu jest zbyt wysoka, przewyższająca średnią wartość rynkową takiego samochodu w Polsce. Stąd do nas trafiają przeważnie wyeksploatowane, intensywnie użytkowane modele i biorą się bzdury, że każdy Niemiec nawet jak nie ma gdzie jeździć to będzie jeździł w kółko bo "diesel musi jeździć". Wnioski oczywiście z tego takie, że albo bierzesz model z przebiegiem 320 000 km, albo go sobie skręcasz na 120 000 km bo inne nie istnieją - co jest nieprawdą. Istnieją, tylko trzeba za nie zapłacić 140-160% średniej ceny rynkowej takiego egzemplarza w Polsce.
    I tu się zgadzam.
    Ja szukałem auta wiele miesięcy zarówno w PL jak i poza i w końcu kupiłem w DE za sporo wyższą kwotę niż auta w PL z allegro czy innych naszych portali.

    Nie twierdzę, że w PL nie da się kupić dobrego egzemplarza. Ale jest to bardzo trudne. Ja szukałem i niestety nic wartego uwagi nie znalazłem.
    Ceny na naszym rynku są zaniżone dość mocno. I nawet jeśli auto pochodzi z PL i jest w dobrym stanie, to właściciel chcąc to szybko sprzedać musi często zaniżyć cenę do "rynkowej", gdzie jest właśnie pełno aut sprowadzonych z przekręconym licznikiem albo poulepianych.
    Więc siłą rzeczy, ciężko znaleźć dobry egzemplarz w PL.

    Za granicą liczy się przebieg. I on bardzo mocno rzutuje na cenę.
    Bo przykładowo taka Alfa 159 z przebiegiem 100000 z 2010 roku może kosztować prawie 2x więcej niż taka z tego samego rocznika z 250000 na liczniku.

    Więc jeśli widzimy na otomoto czy innej stronie auto sprowadzone z przebiegiem 150000km i w miarę niską ceną, to ja od razu wiem, że na 99% coś tu się zadziało.
    Niestety wiele osób wierzy w takie okazje, stąd ten rynek tak wygląda i dalej tak wyglądać będzie.

    Poniżej przykład (nie wiem czy to akurat prawda, bo osobiście tego nie sprawdzałem, ale niestety często rzeczywistość taka jest):

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post2057588
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 11-02-2018 o 15:20

  3. #14983
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Wiec można- tylko trzeba szukać do skutku nawet 6 miesiecy i wiecej.
    Oczywiście, że można. Przez zalew taniego szrotu z Niemiec targanego przez handlarzy, ceny polskich egzemplarzy są znacznie zaniżone, bo sprzedawca prywatny wyżej średniej ceny rynkowej nie podskoczy. Nadto nadal panuje przekonanie, że polskie egzemplarze są kiepsko wyposażone, zaniedbane i wytłuczone po dziurawych drogach, a te z Niemiec zadbane, serwisowane do końca w ASO i na pewno tańsze (bo większa podaż). Moja to też wersja polska i szczerze mówiąc nie znalazłem innego samochodu w tym roczniku, z takim wyposażeniem. W ogóle sedanów po ostatnim liftingu jest mało, bo Polacy wolą kombi.

    Poniżej przykład (nie wiem czy to akurat prawda, bo osobiście tego nie sprawdzałem, ale niestety często rzeczywistość taka jest):
    To akurat nie musi oznaczać jakiejś katastrofy. Jeśli wycena naprawy w ASO przekracza ileś tam procent wartości pojazdu, to orzekana jest szkoda całkowita. Na zachodzie, gdzie robocizna jest droga, często relatywnie niewielkie szkody kwalifikują do całkowitej - szczególnie w przypadku samochodów takich jak AR, gdzie ceny są segmentu premium, a spadek wartości dorównuje samochodom francuskim.

  4. #14984
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ja swój egzemplarz jak sprawdzałem to w 2011r wdg ASO miał 42tys przebiegu, a był sprzedany 29 09 2009r. kupiłem go w 2016r z przebiegiem 124tys, a sam autem przejechałem od tego czasu 37tys km. A mechanik w ASO teraz podczas wizyty z Panem co miał go kupić powiedział, że stan jest adekwatny do przebiegu do wymiany tylna tuleja z tyłu na wahaczu i reczny wysoko chwyta Ale sie okazało, że miałem malowane drzwi i w najgorszym miejscu jest 1,3 mm warstwy i Pan co go miał kupić nie chciał tego auta w tej cenie czyli moja ostateczna to 20tys na zimówkach i 21tys z 2 kpl felg.

  5. #14985
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Hmm coś mi nie idzie sprzedaż alfy... nawet 1 telefonu nie miałem, a zaraz pęknie 3 tys wyświetleń ,przecież nie będę robił przebiegu na życzenie... może to w oczy gryzie?chcialbym żeby ktoś przyjechał chociaż obejrzeć i swoją oponie przedstawić na temat auta. Nikt nic nie zaproponował żebym miał nad czym sie zastanawiać.. czekamy dalej

  6. #14986
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeszcze sezon ogórkowy trwa. Ja na przełomie grudnia i stycznia też ani jednego telefonu nie miałem mimo 5000 wyświetleń

  7. #14987
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Hmm coś mi nie idzie sprzedaż alfy... nawet 1 telefonu nie miałem, a zaraz pęknie 3 tys wyświetleń ,przecież nie będę robił przebiegu na życzenie... może to w oczy gryzie?chcialbym żeby ktoś przyjechał chociaż obejrzeć i swoją oponie przedstawić na temat auta. Nikt nic nie zaproponował żebym miał nad czym sie zastanawiać.. czekamy dalej
    Tak na szybko jak ja do tego podchodzę: brak grzanych zicy, brak ksenonów i brak przednich czujników parkowania. W tej cenie preferował bym również pełne skóry. Przebieg (pomimo tego, że wierzę, że autko jeszcze długo długo pojeździ) może trochę odstraszać, z uwagi na konieczność wydatków w przyszłości związanych z dwumasą i być może turbiną (robię ok 30kkm +-10kkm rocznie). Dla mnie hamulce z Ti są jak najbardziej zaletą, jednak nie wszyscy mogą przykładać do tego uwagę.
    Piszesz o zmianie springów na eibach ale nie wspominasz o ich parametrach. Domyślam się, że jest obniżony, natomiast brak jest infa o amorach - jak dla mnie powinno się to zmieniać w kpl (przy zmianie springów na niższe powinno się zmniejszyć skok amora).
    Powinieneś również dorzuć zdjęcia auta w pełnej okazałości na tych letnich felgach.
    Więc podsumowując: jak dla mnie trochę za drogo szczególnie przy ustępstwach w stosunku do wymagań co do wyposażenia w tych pieniądzach.
    Ja jednak mogę nie być obiektywny - od roku nie znalazłem nic co by mi w 100% pasowało i dlatego dalej szukam fury (od jakiegoś czasu już nie tylko AR). Więc w tej chwili dalej pomykam swoją 156 2,4 175KM z przebiegiem najprawdopodobniej ponad 400kkm z nadzieją, że w końcu znajdę to czego chcę, a obecną niunię wsadzę po raz pierwszy do garażu na spokojny remoncik;-).

    Bądź cierpliwy, może ktoś się w końcu znajdzie
    Ostatnio edytowane przez rustupl ; 13-02-2018 o 06:07

  8. #14988
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustupl Zobacz post
    Tak na szybko jak ja do tego podchodzę: brak grzanych zicy, brak ksenonów i brak przednich czujników parkowania. W tej cenie preferował bym również pełne skóry. Przebieg (pomimo tego, że wierzę, że autko jeszcze długo długo pojeździ) może trochę odstraszać, z uwagi na konieczność wydatków w przyszłości związanych z dwumasą i być może turbiną (robię ok 30kkm +-10kkm rocznie). Dla mnie hamulce z Ti są jak najbardziej zaletą, jednak nie wszyscy mogą przykładać do tego uwagę.
    Piszesz o zmianie springów na eibach ale nie wspominasz o ich parametrach. Domyślam się, że jest obniżony, natomiast brak jest infa o amorach - jak dla mnie powinno się to zmieniać w kpl (przy zmianie springów na niższe powinno się zmniejszyć skok amora).
    Powinieneś również dorzuć zdjęcia auta w pełnej okazałości na tych letnich felgach.
    Więc podsumowując: jak dla mnie trochę za drogo szczególnie przy ustępstwach w stosunku do wymagań co do wyposażenia w tych pieniądzach.
    Ja jednak mogę nie być obiektywny - od roku nie znalazłem nic co by mi w 100% pasowało i dlatego dalej szukam fury (od jakiegoś czasu już nie tylko AR). Więc w tej chwili dalej pomykam swoją 156 2,4 175KM z przebiegiem najprawdopodobniej ponad 400kkm z nadzieją, że w końcu znajdę to czego chcę, a obecną niunię wsadzę po raz pierwszy do garażu na spokojny remoncik;-).

    Bądź cierpliwy, może ktoś się w końcu znajdzie
    Dzięki za cenne uwagi !! Napewno wniosę poprawki, ale już pewnie przy kolejnym wystawieniu auta, jeszcze Hmm cena? Wystawiłem w cenie której stwierdziłem ze jest warta.. może faktycznie za wysoka. Cenowo są strasznie wielkie rozbieżności, 10 tys pewnie nie opuszczę, widząc i czytając jak co chwila ktoś wrzuca po oględzinach oczekiwanej lalki, dzwi malowane, jedne drugie, przebiegi pokręcone, jakieś dziwne wersje pół TI. Ciekawostka w mojej ar są również wszystkie ciemne szyby.. W IT nie ma wymagań żeby przednie nie były przyciemnione, są fabryczne ciemne szybki, na przeglądach nigdy nie miałem problemów. Czekam dalej na swojego kupca może w gorącej wodzie trochę jestem kompany, ale w najbliższym czasie jak ktoś poważnie będzie zainteresowany zejdę pare tysiączków w dół. ( giulia skonfigurowana już :p )

  9. #14989
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ja tam nie miałem ani jednego wyświetlenia bo i ogłoszenia nie było tylko wspominka że może sprzedam i pierwszy który osobiście przyjechał chciał auto zabierac
    no i zabrał po kilku dniach z symboliczna negocjacją żeby nie było bez targowania :-) a przebieg też nie był 140.000km ;-) i rocznik 09 a 11 jak Twoja no i zarysowania też były a i cena nie była z allegro :-)








  10. #14990
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Dostałem raport z autodna i ciekawą informację udało mi się uzyskać. Na sprawdzanym pojeździe odnotowano szkodę w Austrii na 20000-30000 euro.
    Było to dokładnie trzy miesiące po wyprodukowaniu. Macie jakieś pomysły co to mogło być? Możliwe że to jakaś akcja serwisowa? Wymiana skrzyni czy silnika? Czy raczej jakaś bomba?

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory