Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15181
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    DAEWOO LANOS
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolek.rafal Zobacz post
    Cześć,

    Znalazłem kolejne ciekawe ogłoszenie - otomoto ID: 6017968875. Oglądałem auto i nim jeździłem, jest trochę rzeczy do zrobienia, najistotniejsza to pewnie wspomniane przez sprzedawce stuki z okolicy sprzęgła. W początkowej fazie wciskania sprzęgła słychać metaliczne szuranie, gdy wciśnie się pedał dalej, to hałas ustaje. Podczas jazdy biegi i sprzęgło chodzą normalnie. Może to być tylko wysprzęglik czy raczej dwumasa? Jest tu ktoś z Wawy kto mógłby pomóc mi obejrzeć auto z komputerem? Ewentualnie możecie polecić w Warszawie stację diagnostyczną, która rzetelnie sprawdzi auto?
    Za ta kasę to cieszyć się ze jeździ a nie marudzić [emoji3]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #15182
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinos19877 Zobacz post
    Za ta kasę to cieszyć się ze jeździ a nie marudzić [emoji3]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    159 z 2.4 za 13 tysi? Odważny jesteś kolego.

  3. #15183
    Użytkownik Świeżak Avatar rawiak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    ERW
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V Q-Tronic
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolek.rafal Zobacz post
    Cześć,

    Znalazłem kolejne ciekawe ogłoszenie - otomoto ID: 6017968875. Oglądałem auto i nim jeździłem, jest trochę rzeczy do zrobienia, najistotniejsza to pewnie wspomniane przez sprzedawce stuki z okolicy sprzęgła. W początkowej fazie wciskania sprzęgła słychać metaliczne szuranie, gdy wciśnie się pedał dalej, to hałas ustaje. Podczas jazdy biegi i sprzęgło chodzą normalnie. Może to być tylko wysprzęglik czy raczej dwumasa? Jest tu ktoś z Wawy kto mógłby pomóc mi obejrzeć auto z komputerem? Ewentualnie możecie polecić w Warszawie stację diagnostyczną, która rzetelnie sprawdzi auto?
    Trochę zniszczona w środku jak na te 247 tyś przebiegu. U mnie fotel kierowcy przy przebiegu 285 tyś wygląda jak nowy. Maska do wymiany.

  4. #15184
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Ja tez chce sprzedac swoja tylko 1.9 120km 2007 delikatnie uszkodzone przedni blotnik i drzwi jezdzeca i tez chce 13000zl i nie ma chetnych kazdy szuka perelki za takie pieniadze

  5. #15185
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Niezależnie od ceny każdy tylko patrzy żeby wyglądała jak nowa z salonu i potem kupują ludzie wyplakowane trupy. Ja swoją sprzedaję w ciągu miesiąca i też pewnie będę się z tym bujał, bo mechanicznie jest petarda ale lakier wymaga wypieszczenia.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #15186
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Altea XL, chce 159!
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Niezależnie od ceny każdy tylko patrzy żeby wyglądała jak nowa z salonu i potem kupują ludzie wyplakowane trupy. Ja swoją sprzedaję w ciągu miesiąca i też pewnie będę się z tym bujał, bo mechanicznie jest petarda ale lakier wymaga wypieszczenia.
    Możesz podesłać więcej szczegółów? Może będę zainteresowany

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rawiak Zobacz post
    Trochę zniszczona w środku jak na te 247 tyś przebiegu. U mnie fotel kierowcy przy przebiegu 285 tyś wygląda jak nowy. Maska do wymiany.
    Przebieg jest raczej prawdziwy, mam raport VIN i faktury z napraw z Niemiec jeszcze z 2016 i mniej więcej pokrywa się z tym co jest na zegarach. Zużycie wnętrza to też kwestia użytkownika a tutaj raczej widać, że nikt jej nie dopieszczał tylko traktował jako dupowóz. Co więcej w 2012 był wymieniany silnik (na co jest faktura). Włożony był z przebiegiem 30k a zegary pokazują podobno przebieg całej budy z czego wynika, że silnik ma niby 140k.

  7. #15187
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    KOL
    Auto
    Clio
    Postów
    54

    Domyślnie

    Na razie tak w ramach wstepnego rekonesansu czy to jest adekwatna cena za ten rocznik i silnik? I czy ktos widzi jakies oczywiste "miny" w tym egzemplarzu? ;-)
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-bezwypadek-gwarancja-tbi-200km-jeden-wlasciciel-ID6zrk7n.html

  8. #15188
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Najtańsze TBI jakie znajduję na Mobile.de kosztuje 34 000 zł. To z ogłoszenia, musiało zostać kupione za około 20 000 zł.
    Nie widzę plakietek na przednich błotnikach, co może wskazywać, czemu samochód jest taki tani.

  9. #15189
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał twar Zobacz post
    Na razie tak w ramach wstepnego rekonesansu czy to jest adekwatna cena za ten rocznik i silnik? I czy ktos widzi jakies oczywiste "miny" w tym egzemplarzu? ;-)
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-bezwypadek-gwarancja-tbi-200km-jeden-wlasciciel-ID6zrk7n.html
    Gniezno Do tego widać, że auto jest odpicowane do sprzedaży. Np. pięknie umyta komora silnika. W tej cenie trzeba spodziewać się jakichś mankamentów.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #15190
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170 KM SportPlus 2011r.
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał twar Zobacz post
    Na razie tak w ramach wstepnego rekonesansu czy to jest adekwatna cena za ten rocznik i silnik? I czy ktos widzi jakies oczywiste "miny" w tym egzemplarzu? ;-)
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-bezwypadek-gwarancja-tbi-200km-jeden-wlasciciel-ID6zrk7n.html
    Kolego daruj sobie.
    Byłem oglądać i straciłem tylko czas i pieniądze. Sprawdzilem ją w ASO w Gnieznie i warto było wydać te parę stowek.
    Auto ma do lakierowania cała maskę, lusterka, drzwi do poprawy. Szyba przednia wymieniana, nie ma osłony na rozrzadzie;D, znalazłem ją w strzepach w bagazniku w ASO wyszło nieprawidlowe fazy rozrzadu, obroty silnika zmieniają sie (auto przygasa), do tego było cos spawane (z tylu silnika, nie wiem co to bylo), okazał o sie tez na podnośniku, że silnik na dole, tam gdzie chlopaki nie dali rady domyc był cały zarzygany olejem niechlujne wyprawki silikonem i samo opuszczajace się losowo szyby (do polowy) po probie otwarcia auta pilotem. Generalnie SZROT. Dodam jeszcze, że obsługa... sorry... nie ma obsługi, totalna wyjebka i zlewka na klienta, chamstwo jednym słowem. Chcieli jechać na przeglad do "swojego warsztatu, a jak im odpowiedziałem, że jestem umowiony w ASO, to nikt nie chciał że mną jechac
    Nie ma tłumaczenia itd. rok produkcji to 2009 a nie 2010, o gwarancji tez praktycznie nic nie wiedzieli.
    Omijac z daleka!!
    Omijac z daleka

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory