Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15241
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Dpar a jak się spisuje twoje cudo bo ta wersja która masz w opisie tez mnie interesuje :-) jak wygląda spalanie i ogólnie eksploatacja ???
    U mnie seria 170 KM. Od dołu słabo ciągnie, dopiero przy wyższych obrotach ładnie się zbiera. Dynamika i osiągi są wystarczające, powyżej średniej na drogach. Faktyczne 0-100 jest lepsze niż podają w katalogach (jakieś 8,4-8,5 s). Spalanie - liczyłem, że będzie niższe. Bez zamulania, w trasie da się zejść do 6,5-6,8 litra. W cyklu mieszanym trzeba się liczyć z 8-8,5 litrowym spalaniem. W mieście potrafi i 10 przekroczyć, na krótkich odcinkach. Zestrojenie zawieszenia, układu kierowniczego i pozycja za kierownicą nie zachęca do wolnej jazdy. Z eksploatacją różnie. To model po ostatnim lifcie, ze skrzynią C635. Dość mało popularny, bo w tej konfiguracji sprzedawany chyba przez kilkanaście miesięcy (na Allegro w tym momencie są chyba dwa takie sedany i kilka SW). Dostęp do niektórych części jest problematyczny (jak np. ww. półosie napędowe). Z drugiej strony, praktycznie się nie psuje. Przez blisko rok eksploatacji i przejechane ponad 13 000 km nie wyskoczył żaden błąd. Nie zepsuło się też nic co by wymagało naprawy celem kontynuacji eksploatacji. W zasadzie odkąd go mam, to chyba mnie akurat nic się nie zepsuło. Wszystko co postanowiłem naprawić, to zaniedbania poprzedniego właściciela.
    Z serwisem bywa problem. Podstawowi mechanicy poradzą sobie z podstawowymi rzeczami, ale w wielu przypadkach trzeba się udać do warsztatu specjalistycznego lub ASO. W tych pierwszych są przeważnie ogromne kolejki, w tych drugich bywa drogo (choć to nie reguła).

    Co do zakupu samochodu, to mi akurat trafiła się okazja. Kupiłem go w zasadzie na drugi dzień realnych poszukiwań. Nie dodzwoniłem się do sprzedawcy z forum, wszedłem na Otomoto, pojawiła się nowa oferta, zadziałałem i kupiłem. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że tak trudno kupić sedana w ostatnim wypuście z 2.0 JTD. Mój egzemplarz w dodatku był z małym przebiegiem, krajowy i bardzo dobrze wyposażony. Od roku, tak dla zabawy przeglądam oferty sprzedaży i nie znalazłem oferty która spowodowałaby, że żałowałbym swojego wyboru. Dlatego nie namawiam cię na napalanie się akurat na taki sam jak mój. Jak 2.0 JTD to szukaj raczej trochę wcześniejszego egzemplarza, do którego montowano skrzynię biegów F40. Może nie będziesz miał wypasionej wersji wyposażeniowej Sport Plus, ale przynajmniej skrzynia jest popularniejsza i bardziej wytrzymała.

  2. #15242
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    A ja mam na śląsku w Mikołowie swoją Alfe Romeo 159sw 1,9 16v

  3. #15243
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    13

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION] - automobile-catalog - bardzo bogata skarbnica wiedzy na temat danych technicznych samochodów, nawet z podziałem na konkretne roczniki. Poprawność danych miałem możliwość sprawdzić niestety tylko na mojej 147 i się zgadza.

    [MENTION=74144]dpar[/MENTION]
    Co do czipowania to oczywiście to zmieni układ i to jest przewaga diesli i turbobenzyn. Pod tym względem najbardziej bym się skłaniał ku Saabowi 9-3 z 2.0 turbo. Silnik ma ekstra ale niestety nie jest Alfą Jeździ gorzej i słabiej wykonane wnętrze. Swoją drogą szkoda, że w ramach wymiany silników z GM do 159 nie trafiła właśnie ta jednostka. Byłoby piękne auto, ze świetnym prowadzeniem i bardzo dobrym silnikiem mającym naprawdę duży potencjał do modyfikacji.

    Twoje argumenty za dieslem rozumiem ale po prostu mi nie pasują te silniki. Choćby przykład z dziś, z parkingu pod sklepem. Podjechała śliczna biała Giulia i..kle kle kle kle. Tak to może brzmieć Passat B5 albo Astra w kombiku. Nijak mi to nie idzie w parze z wyglądem auta. No nie potrafię się przełamać. 2.4 brzmi kulturalniej i to jest jakaś opcja awaryjna ale to musi nie być żadnej fajnej 159 ani Saaba.

    W ogóle Alfa strasznie rozpaskudza. Sprawdzałem kilka aut i w każdym było coś nie tak. Accord kombi - świetny silnik ale wygląda pokracznie, Lancia Delta - fajna jednostka napędowa, odpowiedni bagażnik ale prowadzi się tak sobie i fotele zero trzymania bocznego, Volvo S60 - wytrzymałe silniki, a wersja 2.5T wyrywa do przodu naprawdę miło ale prowadzenie kiepskie, pierwsze kilka zakrętów i taką 159 1.8 masz na ogonie. Laguna III z 2.0t w wersji GT z tylną osią skrętną praktycznie nie ma wad ale jest za droga jak dla mnie. Tak jak pisałem, po zastosowaniu filtrów "podoba mi się"i "stać mnie" na polu bitwy pozostał, poza 159, praktycznie tylko Saab 9-3 po liftingu, który prowadzi się całkiem nieźle, podoba mi się i ma naprawdę dobry silnik.
    Ostatnio edytowane przez szymonst ; 26-03-2018 o 18:42

  4. #15244
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Stelvio Super MY18 2.0 200hp
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikomad Zobacz post
    A ja mam na śląsku w Mikołowie swoją Alfe Romeo 159sw 1,9 16v
    Może więcej szczegółów?

  5. #15245
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Swoją drogą szkoda, że w ramach wymiany silników z GM do 159 nie trafiła właśnie ta jednostka.
    Zawsze uważałem, że największym problemem 159 był brak porządnego V6 albo nawet V8 z mocami 350-400 KM. Dlatego nikt nie traktuje tego modelu jako poważnego rywala dla niemieckich marek premium. Wygląd jest, jakość materiałów jest, ale silniki słabe.
    AR zresztą zawsze coś spierdzieli. 156 miała fajne V6, które w wersji GTA mogło konkurować osiągami z ówczesnymi Audi A4, BMW e46 i Mercedesem w202. Nie miała za to odpowiadającego tamtym trendom wyglądu samochodu premium, ani właściwej jakości wykonania. Deska rozdzielcza nawet w katalogach wyglądała jakby się zaraz miała rozsypać, a te chaotycznie rozmieszczone przyciski i kiepsko wkomponowane radio dopełniały wrażenie tandety. 159 nadrobiła względem wyglądu i jakości, ale zabrakło porządnego silnika. Najmocniejsze V6 dawało 7,3 do setki, a to za mało by stawiać ten samochód na poważnie obok A4 B7, e90 i W204. Topowy model jest po prostu zbyt mało odjechany by budzić właściwe emocje. Giulia prawdopodobnie ma właściwą jakość, ma to czego nie miało 159 - czyli porządny silnik V6 oferujący stosowne osiągi, brak "bieda wersji" zapewniających osiągi na poziomie 13 sekund do setki, ale nie ma właściwego wyglądu. Jest słaba, przeciętna, równie dobrze można by było nakleić na nią znaczek Mazdy i nikt by się nie połapał.

    Twoje argumenty za dieslem rozumiem ale po prostu mi nie pasują te silniki.
    No to trzeba było tak od razu. Nie pasują to nie pasują, nie ma co drążyć.

    W ogóle Alfa strasznie rozpaskudza.
    Tu też się zgadzam. Jakoś nie jestem w stanie znaleźć godnego następcy. Mazda 6 wygląda fajnie, ale tylko wygląda. Jazda tym to nie to samo. Podejrzewam, że kolejnym samochodem prawdopodobnie będzie jakaś Tesla.

  6. #15246
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    [QUOTE=dpar;2072762]U mnie seria 170 KM. Od dołu słabo ciągnie, dopiero przy wyższych obrotach ładnie się zbiera.

    Kolego, tez mam taki model sport plus, tylko wersja 136 ( z Belgii ) teraz mam 190KM u 430 NM, już nie mam słabego dołu, lecz pytanie mam o skrzynie, jak ją sprawdzić, która wersja, trochę haczy przy dwójce gdy jest zimno poza tym jest OK.

  7. #15247
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaju Zobacz post
    no i moja znajda juz nie na aukcji :-(

    Dpar a jak się spisuje twoje cudo bo ta wersja która masz w opisie tez mnie interesuje :-) jak wygląda spalanie i ogólnie eksploatacja ???

    A wywyższanie disla nad benzyne czy tez na odwrot to chyba kwestia indywidualna :-) jedni lubia szatynki i nni blondynki a sa i tacy zboczeńcy co rude wolą :-)

    Ponawiam czy Ktoś gdzieś ma jakieś super autko do oddania w dobre ręce :-)
    Dla wszystkich potencjalnie kupujących, proponuję czasami zajrzeć na tę stronkę http://www.alfafun.pl

  8. #15248
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    teraz mam 190KM u 430 NM, już nie mam słabego dołu
    Dobry chip rozwiązuje problem słabego dołu.
    Skrzynię masz taką samą jak ja - C635. Do wersji 136 konnych montowali tylko takie. Haczenie na jedynce i dwójce gdy skrzynia jest nierozgrzana to normalna rzecz.

  9. #15249
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    13

    Domyślnie

    [MENTION=74144]dpar[/MENTION] - ja akurat 156 bardzo dobrze wspominam. Miałem 2.0 TS i wydaje mi się, że z 7 moich Alf jazda nią dawała mi najwięcej przyjemności. Ale faktycznie wykonanie nie było jakieś ekstra. Chociaż ja miałem wersję ciemnozieloną z barwionymi na zielono szybami i ciemnozieloną taką jakby sztruksową tapicerką. Do tego drewno na kierownicy i gałce zmiany biegów. Jak na początek XXI wieku samochód robił wrażenie.

    159 wykonana jest naprawdę świetnie o czym przekonałem się oglądając kilkanaście różnych modeli aut. Brakło fajnej benzyny bo 1.75 pojawiło się za późno. Ale tego już nie zmienimy więc trzeba czerpać frajdę z tego co jest.
    Ostatnio edytowane przez szymonst ; 26-03-2018 o 20:14

  10. #15250
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Renault Megane II 1.9 dCi (już niedługo)
    Postów
    7

    Domyślnie

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-2-4-jtdm-3-warstowy-lakier-biala-perla-doinwestowana-ID6zM8a9.html

    Alfaholicy, co myślicie o tej? Nie za tania trochę? Z tego co widzę, właściciel pobawił się trochę z wyglądem tej Belli, dlatego zastanawiam się, dlaczego nie odbiega cenowo od reszty stawki, wszak 210KM i 2007 rocznik. Chętnie poczytam Wasze sugestie, bo nie ukrywam, że bardzo mi się spodobała ; ) dodatkowo pozbawiona już DPFa.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory