Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15341
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    To, że wystawi się za najniższą cenę na Allegro nie gwarantuje zbycia na pniu. Szukając swojej nawet nie patrzyłem na takie egzemplarze zakładając, że jak któraś kosztuje znacznie poniżej ceny rynkowej, to coś na pewno jest z nią nie tak.

  2. #15342
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Wyposażenie które dołożyłeś, też może oddziaływać na niekorzyść auta. Pojawiają się pytania o profesjonalizm zastosowanych modyfikacji
    Uśmiałem się w uj.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #15343
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Uśmiałem się w uj.
    Znowu zaczynasz?

  4. #15344
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    może ktoś na chłodno pooglądać tą Brerę? mi serducho wyłącza mózg jak na nią patrze. ja jedyne co wypatrzyłem, to trochę zmęczone przednie felgi. https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#7693de1519

  5. #15345
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Wyposażenie które dołożyłeś, też może oddziaływać na niekorzyść auta. Pojawiają się pytania o profesjonalizm zastosowanych modyfikacji. Czy samochód tak przerobiony będzie działał jak z wyposażeniem zamontowanym fabrycznie? Co z ewentualnymi naprawami auta z tak zmodyfikowaną instalacją? Na plus, że modyfikacje są zgodne z oryginalnymi. Dlatego w ofercie nie pisałbym o tym co zostało dodane. Jak znajdzie się chętny, to pewnie coś takiego jeszcze bardziej go przekona do zakupu. A jak zacznie pytać po forach czy warto, to zaraz jakiś sceptyk mu wyjaśni ile problemów to może generować i dlaczego lepiej sobie odpuścić.
    Rozumiem, ale zrobiłem to tak, że jest lepiej niż z fabryki (kable w podwójnej izolacji, połączenia zlutowane, w koszulkach i zaizolowane itp) a wszystko 100% zgodnie ze schematami, myślę że to obronię, a pewnym dowodem na to że jest tip-top jest to że z tymi instalacjami nic nie szwankowało, podczas gdy oryginalne miały już swoje problemy (przy wtyczce sondy lambda przerwał się kabel, ostatnio z wtyczkami cewek).
    W TBi ciężko znaleźć taką z xenonami/PDC przód/B&M i jeszcze zadbaną i z małym przebiegiem a do tego z wymianami oleju średnio co 12tyś km a nie co 35tyś km, tu pewnie mam coś co nadrabia, choć na odpowiedniego klienta moze trzeba będzie przez jakiś czas poczekać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #15346
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    może ktoś na chłodno pooglądać tą Brerę? mi serducho wyłącza mózg jak na nią patrze. ja jedyne co wypatrzyłem, to trochę zmęczone przednie felgi. https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#7693de1519
    Moim zdaniem grubo pokolorowana, na miejscu okaże się że zobaczysz całkiem inne auto
    P.s coś na bank było robione z przodem, standardowo ktoś poszedł po całości i pomalował caly zderzak, co oczywiście o niczym nie świadczy lecz wypadało by spytać o to sprzedającego

  7. #15347
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Mazda
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cześć wszystkim, jestem nowym użytkownikiem forum. Mocno przymierzam się do zakupu 159. Od kilku dni czytam poprzednie wypowiedzi każdego z Was.
    Mój plan zakupu to 159 przynajmniej z 2006 r lub młodsza, 2.4 diesel w sedanie w manualu (nie wiem jak sprawują się w automatach).
    Przeglądając ogłoszenia ceny są skrajne i tu pierwszy dylemat.. Jakie ceny brać pod uwagę np jeśli chodzi o rocznik 2007?
    Zastanawiałem się również nad ściągnięciem auta z Włoch (mam osobę, która się tym zajmuje) lub południe Francji. Przeglądając ogłoszenie z Europy to najciekawsze sztuki zaczynają się od ok 4-5 tys Euro.
    Zastanawiałem się również nad benzyną, ale tak czy inaczej skłaniam się w stronę diesla.
    Aktualnie jeżdżę niezniszczalnym Mercedesem W203 w kombi z 2006 roku również w dieslu, z podniesieną mocą z ok 120 KM do 150.
    Chęć zmiany auta ze względu: nie potrzebne mi kombi i przydałoby się coś mocniejszego.

    Każda opinia jest cenna.
    Pozdrawiam

  8. #15348
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    myślę że to obronię
    Na pewno obronisz, ale to dopiero w momencie gdy ktoś zdecyduje się na oględziny. Musisz w ogłoszeniu zawrzeć, że montaż odbył się w pełni profesjonalnie.
    Na twoim miejscu liczyłbym raczej na sprzedaż komuś tutaj, z forum. Tu z pewnością znajdzie się więcej osób które doceni nakład pracy włożony w samochód.

  9. #15349
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Rozumiem, ale zrobiłem to tak, że jest lepiej niż z fabryki (kable w podwójnej izolacji, połączenia zlutowane, w koszulkach i zaizolowane itp) a wszystko 100% zgodnie ze schematami, myślę że to obronię, a pewnym dowodem na to że jest tip-top jest to że z tymi instalacjami nic nie szwankowało, podczas gdy oryginalne miały już swoje problemy (przy wtyczce sondy lambda przerwał się kabel, ostatnio z wtyczkami cewek).
    W TBi ciężko znaleźć taką z xenonami/PDC przód/B&M i jeszcze zadbaną i z małym przebiegiem a do tego z wymianami oleju średnio co 12tyś km a nie co 35tyś km, tu pewnie mam coś co nadrabia, choć na odpowiedniego klienta moze trzeba będzie przez jakiś czas poczekać.
    Dpar napisał raczej cenę, za którą chciałby kupić Twoje auto. Przeprowadzone modyfikacje są zdecydowanie na plus. Wystaw sobie fakturę na montaż w razie by jakiś maruda narzekał na profesjonalizm
    W tym wypadku znaczenie ma też przebieg pojazdu. Jeśli chcesz sprzedać na szybko to wiadomo, że możesz zejść z ceny. A jeśli na spokojnie to myślę, że wartość tego auta (zakładając, że jak piszesz wszystko jest sprawne i kompletne) to ok 45 tyś. zł. Kupujący może nie znajdzie się od razu i pewnie janusze biznesu będą porównywać do ceny z eurotaxu czy innych omnibusów, jednak na plus można zaliczyć stan auta, przebieg oraz dostępna historia serwisowa. I nie zwlekaj do końca roku. Od października 2017 do stycznia br. był sezon ogórkowy na używane 159 TBi.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #15350
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200 KM Diesel
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaldzie92 Zobacz post
    Cześć wszystkim, jestem nowym użytkownikiem forum. Mocno przymierzam się do zakupu 159. Od kilku dni czytam poprzednie wypowiedzi każdego z Was.
    Mój plan zakupu to 159 przynajmniej z 2006 r lub młodsza, 2.4 diesel w sedanie w manualu (nie wiem jak sprawują się w automatach).
    Przeglądając ogłoszenia ceny są skrajne i tu pierwszy dylemat.. Jakie ceny brać pod uwagę np jeśli chodzi o rocznik 2007?
    Zastanawiałem się również nad ściągnięciem auta z Włoch (mam osobę, która się tym zajmuje) lub południe Francji. Przeglądając ogłoszenie z Europy to najciekawsze sztuki zaczynają się od ok 4-5 tys Euro.
    Zastanawiałem się również nad benzyną, ale tak czy inaczej skłaniam się w stronę diesla.
    Aktualnie jeżdżę niezniszczalnym Mercedesem W203 w kombi z 2006 roku również w dieslu, z podniesieną mocą z ok 120 KM do 150.
    Chęć zmiany auta ze względu: nie potrzebne mi kombi i przydałoby się coś mocniejszego.

    Każda opinia jest cenna.
    Pozdrawiam
    2.4 lub 2.0 JTDM 200 lub 210 KM. Automat bardzo przyjemny w użyciu.

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory