Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15351
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Na pewno obronisz, ale to dopiero w momencie gdy ktoś zdecyduje się na oględziny. Musisz w ogłoszeniu zawrzeć, że montaż odbył się w pełni profesjonalnie.
    Na twoim miejscu liczyłbym raczej na sprzedaż komuś tutaj, z forum. Tu z pewnością znajdzie się więcej osób które doceni nakład pracy włożony w samochód.
    Ja moja Alfe mam wystawioną od października i od tego czasu dużo ludzi dzwoniło, pisało i kilku handlarzy było... Przez to jak ciężko ją sprzedać już nigdy nie kupię Alfy. Były takie dni, że chodziłem od kanapy do auta aby zrobić zdjęcie komuś czegoś aż w końcu ten kolega nie przyjechał. A to czy było to profesjonalnie czy nie to jak znajdzie się maruda to pomimo tego, że będzie mu pasowało to i tak będzie chciał na tym ubić, a co do ledów w kierunkowskazach to nikt mi nie marudził. Prędzej jednym nie pasowało 200um na drzwiach i odpryski na masce. A jakbym zrobił maskę to by nie pasowało, że ona ma 200um. Teraz to pewnie złem jest to, że auto jest od października i dalej się nie sprzedało...
    Ostatnio edytowane przez mikomad ; 04-04-2018 o 09:34

  2. #15352
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A pokaż ogłoszenie? Tak z ciekawości rzucę okiem...

  3. #15353
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Jeśli mogę się wtrącić też bardzo chętnie rzucę okiem. Pozdrawiam

  4. #15354
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Wyposażenie które dołożyłeś, też może oddziaływać na niekorzyść auta. Pojawiają się pytania o profesjonalizm zastosowanych modyfikacji.
    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Uśmiałem się w uj.
    Po prostu jedni wolą dziewice innym nie przeszkadza, ze ktoś już tam był

    A na serio - dpar ma trochę racji - sam wolę fabrykę i zgodność z VIN niż wiarę w zdolności i w słowo sprzedającego (bez urazy epsonix). To samo dotyczy wszelkich chipów itp. Głównym argumentem za kupnem takiej doposażonej jest to, że na polskim rynku jest bardzo mało dobrze wyposażonych Tbi.

    Moim zdaniem sprzedaż 159 powyżej 40k to trudne i czasochłonne zadanie.
    Ostatnio edytowane przez skuler ; 04-04-2018 o 10:18

  5. #15355
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    dziewiczych 159 i tak nie ma, sw w alfie juz tez, a odpowiedniki giulii/stelvio to >150tys nawet po rabatach. ze sprzedaza spieszyl sie nie bede bo nie mam takiego parcia, zdaje sobie sprawe ze trzeba poczekac na klienta ktoremu auto i modyfikacje spasuja

  6. #15356
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ta jest moja id: 6015935965 jak była za 21000 bez letnich to miałem 1 telefon na miesiąc jak dorzuciłem zdjęcia z letnimi i dźwignąłem cenę to były 2 kontakty w jednym tygodniu, a i tak nikt nie przyjechał chce finalnie 21000 z 2 kpl felg bo po co mam się później ze sprzedażą felg męczyć. A sprzedaje ją z wielu powodów i żadnym z powodów nie jest to, że auto jest zepsute
    Ostatnio edytowane przez mikomad ; 04-04-2018 o 10:58

  7. #15357
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    dziewiczych 159 i tak nie ma
    Dziewiczych, w sensie nie poddanych modyfikacjom.
    Nie wiem czy już pisałem, ale na etapie przeglądania ogłoszeń odrzucałem wszystkie modele po chipach, regeneracjach turbin, z ekstra radioodtwarzaczami z AliExpress czy po "tuningu optycznym" + nagłośnieniowym (z tubą zajmującą 3/4 bagażnika). Po prostu nie jestem w stanie ocenić kto zrobił to na jakim poziomie i czego mam po tym oczekiwać. Że to jest zrobione dobrze, wie tylko właściciel i jego koledzy.
    Oczywiście, zdarzają się modele po solidnych przeróbkach, które zyskują na wartości, ale są to przeważnie projekty uznanych warsztatów. Amatorskie przeróbki zwiększające wygodę i wyposażenie będą docenione, ale raczej przez osoby szukające doposażonego modelu za dobre pieniądze. Czyli na dzień dzisiejszy osoby chętne na wydanie 22-24 tys zł za 159. Jak ktoś pakuje ponad 40 000 zł, to raczej robi to świadomie i chciałby mieć egzemplarz zbliżony do oryginalnego, z jak najmniejszą ilością przeróbek.

    Tu ci radzą, weź sprzedawaj tu i teraz za 45 000 zł. Kto to kupi na zimowych oponach, mając świadomość, że na start musi dokupić nowe opony i zapewne felgi na lato? I to jeszcze teraz, kiedy opony letnie osiągają najwyższe ceny, bo właśnie rozpoczął się sezon zakupu letniego ogumienia?! Ile takie opony sensownej marki? 2 000 zł? Do tego felgi? Więc na start dodatkowo dochodzi minimum 3 000 zł, a może nawet i 5 jak ktoś będzie chciał kupić sobie osiemnastki. 50 000 zł? Serio? Tym bardziej, że zajrzałem na Allegro i najdroższe TBI kosztuje chyba niecałe 30 000 zł. Owszem, wygląda podejrzanie, ale robi tło dla twojej oferty, a którym twój samochód, wystawiony nawet za te 38 000 zł będzie wyglądał na przewartościowany.

    A najlepsze są rady tych śmieszków, którzy nie przyjmują do wiadomości, że ktoś może nie docenić faktu, że poprzedni właściciel np. zregenerował turbinę. Przecież wiadomo, że to na plus bo sam nie musisz tego robić. Lecą, kupują, a potem do domu wracają na lawecie, bo przez kiepską jakość usługi im się wirnik urwał i nawet od sprzedawcy do domu nie dali rady dojechać.
    Innym przykładem był człowiek, który sprzedawał swoją 159 w ofercie wymieniając ze 20 pozycji które naprawił przez 1,5 roku eksploatacji. W większości to grube sprawy. Dla niego i dla wielu innych być może fakt, że pół samochodu wymienił, będzie wskazówką, że co się miało zepsuć zostało naprawione. Ale dla innych może to świadczyć o starym, zajechanym egzemplarzu który sypie się jak domki w Wietnamie. Bo czym tłumaczyć fakt, że ktoś kupił 10 letnie auto, włożył w nie 12-15 tys zł i sprzedaje za 18? Tak, oczywiście. Przez ostatnie 1,5 roku olej zmieniał co 2 000 km i to na taki najdroższy, nie pałował na zimnym. Oryginalny przebieg 120 000 km. Ale nikt nie wie co z autem działo się przez wcześniejsze 8,5 roku i z jakiego przebiegu zostało skręcone na 120 000.

    - - - Updated - - -
    [MENTION=71009]mikomad[/MENTION] - zacznijmy od tego, że nie ma numeru VIN. Na TVN Turbo Kornacki mówi przecież za każdym razem, że numer VIN to podstawa i trzeba go mieć, inaczej ktoś ma coś do ukrycia. Po drugie dość niekorzystna wersja wyposażeniowa. Alfa bez skóry? Po trzecie popatrz na swój fotel kierowcy. Na zdjęciu wygląda na styrany, co budzi podejrzenie dotyczące realności deklarowanego przebiegu ze stanem faktycznym (diesel, a diesel musi jeździć!!!). Po czwarte, opis typowo handlarski. Skrótowy, z zawarciem wszystkich oklepanych formułek. Być może wielu nawet nie doczyta do końca by dostrzec, że auta używasz od prawie 3 lat. Po piąte - zdjęcia mokrego auta. Klasyk, celem ukrycia wad lakierniczych.

  8. #15358
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Już spoglądam na zdjęcia bo nie przegadałem ich jak wyszły... muszę w sobote umyć i nawoskować auto i zrobić nowe zdjęcia i uzupełnie ogłoszenie bo faktycznie właśnie widzę, że nie ma tam vinu dzięki za podpowiedzi zresztą tam tylko połowa zdjęć jest mokra szkoda, że otomoto ogranicza jakość zdjęć

  9. #15359
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    A najlepsze są rady tych śmieszków, którzy nie przyjmują do wiadomości, że ktoś może nie docenić faktu, że poprzedni właściciel np. zregenerował turbinę. Przecież wiadomo, że to na plus bo sam nie musisz tego robić. Lecą, kupują, a potem do domu wracają na lawecie, bo przez kiepską jakość usługi im się wirnik urwał i nawet od sprzedawcy do domu nie dali rady dojechać.
    Informacja o regeneracji turbosprężarki jest oznaką uczciwości. Zawsze można wsadzić graty z gównolitu do środka i nawet wszystkowiedzący czytacz Internetów się nie gapnie. I też może do domu nie dojechać.
    Inni szukają perełek utrzymanych w oryginalne, najlepiej bez żadnych ingerencji. A potem płacz, że muszą dużo zainwestować, bo te oryginalne podzespoły zaczynają siadać po kolei.
    Albo płacz, że kupili auto w dobrym stanie, ale za 45 kafli i teraz nie mają na felgi czy opony
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #15360
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Albo płacz, że kupili auto w dobrym stanie, ale za 45 kafli i teraz nie mają na felgi czy opony
    no bo za 45k to już bogacze kupują co tysiak to dla nich jak bilon ;D

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory