Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15401
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iron9003 Zobacz post
    A korzystal ktos z was moze z firm sciagajacych auta z zagranicy na zamowienie? Mozecie jakas polecic? Szukam sedana 1.8 juz od kilku miesiecy i nic sie nie trafia a czas mi sie konczy bo na wakacje musze miec nowe auto i pomyslalem aby skorzystac z pomocy takich wlasnie firm i cos sciagnac za ich posrednictwem. Czy ktos korzystal i da sie tak kupic dobry samochod?
    sam jestem świeżo po ściągnięciu Alfy z Niemiec, więc opowiem ci nieco o kosztach:
    Wyjazd do Niemiec, żeby obejrzeć auto to koszt 250-500zł (zależy czy ci się spodoba i kupisz, czy zrezygnujesz). Możesz jechać autem z drugim kierowcą, możesz jechać sam i nabyte auto zwieźć lawetą, możesz pojechać autobusem. Ja w ciągu 2 lat jechałem po 3 auta i każde wziąłem. jechałem Sindbadem, bo ma bardzo rozbudowaną siatkę połączeń i w zasadzie z każdego miejsca w Polsce dojedziesz w każde miejsce w Niemczech. autobusy wyjeżdżają z polski wieczorem i jesteś w Niemczech przed południem. masz czas, żeby obejrzeć auto i ewentualnie tym samym autobusem możesz wieczorem wrócić do polski. Możesz też skorzystać z busów które wiozą z adresu na adres, ale one z reguły wyjeżdżają z polski wcześnie rano i na miejscu jesteś późnym popołudniem, więc już nic w urzędzie nie załatwisz i trzeba jakiś nocleg organizować na miejscu. Jeśli zdecydujesz się wracać na kołach to koszt żółtych tablic i ubezpieczenia to ok. 75euro (UWAGA w większości urzędy niemieckie w piątki są czynne do 12.00) + paliwo do Polski. Koszt lawety to ok. 1200zł brutto - można zamówić przez internet na np portalu trans.pl. Do tego dochodzą opłaty w Polsce.

    Co do poszukiwań auta to ja szukam na mobile.de lub autoscout24.de. szukam tylko oferty od prywatnych osób. komisy w zasadzie odpadają, bo te rozsądne prowadza Niemcy i jest tam drogo, a w te tanie z reguły Turcy i jest tam to samo co u nas (kręcone liczniki, jeżdżące trupy, często auta po gradowe, popowodziowe, powypadkowe itd.).

    Generalnie rodowici Niemcy uczciwie opowiadają o stanie auta przez telefon i potwierdza to się przy późniejszym oglądaniu. Pytałem szwagra który mieszka w Niemczech już ładnych kilka lat z czego to wynika. mówi, że jeśli jest coś z autem nie tak to Niemcy sprzedają auta do komisów. Wtedy auto kupuje specjalista i jest w stanie wyłapać wszystkie wady auta i Niemiec jest "czysty". Natomiast gdyby Niemiec coś mocno podkoloryzował przez telefon możesz żądać zwrotu kosztów wyjazdu po auto, lub po zakupie wyszła by jakaś grubsza sprawa, zwrotu pieniędzy lub pokrycia kosztów naprawy. u nas niby tez możesz, ale tam to po prostu funkcjonuje i Niemcy boją się takich sytuacji więc felerne auto wolą odstawić do komisu i mieć święty spokój.

    taka ciekawostka, wracałem z niemiec 700km, i po drodze mijałem 7 lawet wiozących auta do polski . tylko na jednej jechały auta całe (co nie znaczy że sprawne). na 2 auta nazwijmy "pokolizyjne" natomiast na 4 jechały auta po grubych dzwonach.

    wracając do twojego 1.8TBI, to w Niemczech jest tego bardzo niedużo i drogo:
    https://www.mobile.de/pl/samochod/al...petrol,pwn:132
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 11-04-2018 o 10:36

  2. #15402
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Dzięki, za odpowiedzi. Co do silnika to chodzi mi o 1.8 MPI 140 KM. TBI to nie ten budżet Też mi znajomy polecił tą stronkę autoscout i nawet znalazłem fajne auto w Holandii od osoby prywatnej. Tylko boje się troche samemu jechac taki kawał drogi a na miejscu moze sie jednak okazac lipa. I ładnych pare stówek jestem w plecy. Dlatego pomyślałem, że może właśnie skorzystać z ofert firm które wyszukują auta. Też jestem wtedy ładnych pare stówek w plecy ale mam pewność że mi auto znajdą. Choć znowu to troche takie kupowanie na wpół ciemno, bez oglądania.

  3. #15403
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Choć znowu to troche takie kupowanie na wpół ciemno, bez oglądania.
    A co ci da, że sobie obejrzysz? To nawet lepiej, bo się nie napalisz na lakier po polerce, czy świeżo odnowioną skórę. Obejrzeć możesz w Polsce. Jak nie będzie odpowiadała specyfice zamówienia, to po prostu nie odbierasz i tyle. Cały czas też masz ochronę z tytułu niezgodności towaru z umową.

  4. #15404
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Za pierwszym razem też miałem obawy . jak pojedziesz sam to w najgorszym wypadku będziesz ~500zł i 2 dni w plecy. ja mam po prostu obawy (mocno uzasadnione - ponad rok szukałem rozsądnej 159-tki) co do elementarnej przyzwoitości większości naszych handlarzy. bo niby skąd masz mieć pewność, że twoja Alfa faktycznie pochodzi od prywatnego właściciela, a nie jest ładowaną na lawetę wózkiem widłowym popowodziówką?

    na przykład kolega seed pytał kilka postów wcześniej czy taka alfa nie jest za tania: otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-4jtdm-skora-xenon-dvd-navi-wersja-ti-ID6zS037.html. tu odpowiedź jest trudna, bo takie auto można kupić w Niemczech od ok. 4500euro w górę. jak doliczysz koszty opłat i ściągnięcia, do tego przygotowanie auta do sprzedaży (a świeci się jak psu ja..a) to robi się z tego ok. 23-24 tys. pln. i tu pytanie czy komis zadowoli się marżą na poziomie 1-2tys, czy też jest to jakiś strup od turka kupiony za 2500euro i odpicowany.

    Pojawia się też następne pytanie 90% aut sprzedawanych w Niemczech ma 2 komplety opon, z reguł oba na felgach. opony są w stanie dobrym/bardzo dobrym (auto na 6-letnich oponach ma już problemy na przeglądzie. Nie ważne jaki jest stan bieżnika). u nas już drugiego kompletu opon nie dostaniesz. ja np swoją alfe kupowałem na zimówkach 205/65/R16 i stalowych felgach opony z 2017r. tak stało na ogłoszeniu. Ekstra dostałem letnie opony 235/45R18 na oryginalnych alufelgach Alfy, ok. 5-6mm bieżnika. ile taki komplet jest warty? 1000-1500pln?

    [MENTION=74144]dpar[/MENTION]:
    pytanie ile zaliczki musi zapłacić i jakie będzie miał problemy, żeby ją ewentualnie odzyskać.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 11-04-2018 o 12:53

  5. #15405
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Stelvio Super MY18 2.0 200hp
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    a chcesz kupić i jest za tania czy męczyć klawiaturę bez sensu? każdy na forum jest bogaty i kupuje alfy za 50 tysi a swoje stare eksportuje hahaha
    Luz, pytam czy jest coś ewidentnie nie tak z tym egzemplarzem. No i się dowiedziałem, że np brakuje felg.

  6. #15406
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    pytanie ile zaliczki musi zapłacić i jakie będzie miał problemy, żeby ją ewentualnie odzyskać.
    Ja płaciłem chyba 20%, ale to do uzgodnienia było. Te firmy nie robią problemów jeśli z autem jest coś nie tak. Po prostu wstawiają w swoje komisy. Chętnych mają, bo na różnych forach tematycznych są wskazywani jako pewni, dlatego auta mimo że droższe niż średnio w komisach, sprzedają się dość dobre.

  7. #15407
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iron9003 Zobacz post
    A korzystal ktos z was moze z firm sciagajacych auta z zagranicy na zamowienie? Mozecie jakas polecic? Szukam sedana 1.8 juz od kilku miesiecy i nic sie nie trafia a czas mi sie konczy bo na wakacje musze miec nowe auto i pomyslalem aby skorzystac z pomocy takich wlasnie firm i cos sciagnac za ich posrednictwem. Czy ktos korzystal i da sie tak kupic dobry samochod?
    O ile mnie pamięć nie myli to jeden z forumowiczów, kol [MENTION=3629]kubicze[/MENTION], sprowadza autka z DE i mógłby może rozwiązać twój problem
    Ps. Kontakt do niego znajdziesz na stronce z tego linku http://www.alfafun.pl
    Ostatnio edytowane przez flash1pl ; 11-04-2018 o 18:57

  8. #15408
    Użytkownik Świeżak Avatar Amator91
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    SJ
    Auto
    Kappa Coupe 3.0 V6
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał seed Zobacz post
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-4jtdm-skora-xenon-dvd-navi-wersja-ti-ID6zS037.html

    Nie jest to podejrzanie tania oferta?
    Właśnie wróciłem z oględzin i w skrócie - jest źle.
    - Samochód wygląda jakby był po powodzi, albo jakiejś wizycie w jeziorze. Całkowicie zaglonione przednie halogeny, spód samochodu wypełniony żółtym piachem, końcówki wydechu mocno skorodowane i również ze sporą ilością piachu.
    - Naklejka Giugiaro Desing również wygląda jakby spędziła jakiś dłuższy czas w wodzie.
    - Samochód nie ma 196k przebiegu jak to jest w ogłoszeniu, ale ponad 210k
    - Fotel kierowcy jest przedarty w klasycznym dla skór w 159 miejscu
    - Silnik działał równo, ale bardzo mocno wibrował (gdyby postawić w środku auta kubek z kawą to na pewno by się wylała) i do tego coś metalicznie stukało od spodu silnika - jakby mały młoteczek w kowadełko.
    - Nie działa tylna wycieraczka i sprysk
    - Nie działają spryski lampy od strony pasażera
    - Komora silnika częściowo wyplakowana, a częściowo zawalona piachem
    - Samochód potrzebował czasu żeby zebrać się i wcisnąć mnie w fotel (bardzo słabe doły)
    - Duży odprysk już w formie pajączka na szybie czołowej (oryginalnej) / edit, zapomniałem dopisać.

    Moim zdaniem samochód wymaga jeszcze sporego wkładu finansowego i w tej cenie ciągle nie jest wart zakupu.

    Sprzedający był w porządku, miły, nie próbował bajerować i pozwalał oglądać wszystko dokładnie.

    Oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie.
    Ostatnio edytowane przez Amator91 ; 11-04-2018 o 18:48

  9. #15409
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Ok to może jeszcze podpowiecie odnośnie samego ogłoszenia Niektórzy nawet po zdjęciach coś wynajdują, zawsze to jakaś pomoc. autoscout.oferta/alfa-romeo-159-1-8-mpi-business-benzyna-czarny-69bd2268-69e7-1744-e053-e250040a0363?cldtidx=13 Ja widzę jedynie jakieś odpryski na przednim zderzaku. Wg opisu samochód technicznie jest ok, wysłałem prośbę o więcej zdjęć. Cena jest moim zdaniem dosyć normalna, choć wg opisu wszystko mechanicznie jest tip top a jednak sporo jest droższych ogłoszeń więc podejrzewam, że może jednak wizualnie nie jest jakoś super. Już nawet przeglądałem transport do Holandii, tylko właśnie trochę się jednak obawiam lipy na miejscu. A i za granicą nie ma za wiele tych aut w tej opcji która mnie interesuje tak aby chociaz jeszcze ze 2 po trasie obejrzeć. Adam_P Ty jeździłeś oglądać kilka sztuk i wybierałeś jedno? Czy konkretnie po jakiś jeden samochód?

  10. #15410
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Ja jechałem po konkretny samochód, ale miałem w rezerwie jeden lub dwa w okolicy ~50km. i nigdy nie korzystałem z opcji rezerwowych. auto wygląda ok. właściciel chyba też alfaholik.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 11-04-2018 o 20:55

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory