Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15411
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Link nie działa.

  2. #15412
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    autoscout24.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-8-mpi-business-benzyna-czarny-69bd2268-69e7-1744-e053-e250040a0363? teraz powinno działać.

  3. #15413
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Nie widzę nic szczególnego poza tym, że ze względu na niską jakość materiałów wnętrze już trochę przechodzone. Aczkolwiek fotele i tak w lepszym stanie niż w perełkach z Allegro z przebiegiem 120 400 km (żeby na okrągło nie było). VIN by się przydał, to można by było rozkodować wyposażenie.
    Te sprowadzane z Holandii przeważnie mają cały pas przedni poobijany od kamieni. Tu widać, że coś się dzieje na zderzaku, ale na masce żadnych skaz nie widać. Może być, że malowana. Zresztą te holenderskie przeważnie mają ponad 200 mikronów, bo któryś z właścicieli już wpadł na to, żeby pomalować.

  4. #15414
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Serio? Tym bardziej, że zajrzałem na Allegro i najdroższe TBI kosztuje chyba niecałe 30 000
    dzieki za opinie, choc uwazam ze moja jest wiecej warta niz te 38-42 jakie sugerowales, bardziej cos jak sugerowal magil (tylko musi sie znalezc klient ktoremu pasuje - nie szukam szybkiej sprzedazy). allegro jest srednim wyznacznikiem cen dla TBi - sa tylko 2 szt po ok 28-29tys zl, jedna ma 226tys km przejechane (no to tu juz przebieg mocno decyduje o cenie), druga 128tys km, obie bez xenonow, obie z jakis tam komisow. ta 128kkm to nawet kanapy tylnej skladanej nie ma I dodatkowo z Gniezna (ktore zystalo sobie zla slawe na forum). obie naplakowane, umyty silnik w tej za 128km - prosze bardzo jak komus pasuje taka.
    Dla mnie wyznacznikiem uczciwej ceny jest autoscout24.de - wpisalem parametry >=2009r <100tys km 159 benzyna >=200HP <=250HP, wyskakuje kilkanascie (sedany I SW lacznie, ciezko wybrzydzac). najtansza od ok 10tys EUR, gola bez xenonow, ze 2-3 szt tak ponizej 12k EUR potem jeszcze drozej. I myslisz ze to beda perelki, nie, raczej rzeczywiste auta w ktorych cos jest obtarte, cos trzeba drobnego zrobic itp. sam taka kupilem I trzeba bylo troche podlubac na starcie ok 6tys wlozylem (do 56tys jakie te niecale 2.5 roku temu dalem za auto we Wloszech, nie liczac juz ilus tam kolejnych tys jakie poszly w dolozenie xenonow/PDC/B&M itp). to dlaczego takie DROGIE? ano dlatego, ze to sa uczciwe oferty na solidne 8 letnie auta. a ile taki handlarz w komisie musial dac za nia zeby moc przywlec, naprawic sprzedac za 28tys I jeszcze zarobic? to byly auta kupowane za 1/3-1/2 sredniej ceny za granica, raczej watpliwe zeby na wlasnych kolach na lawete wjezdzaly. dla mnie takie oferty to nie jest zadne tlo cennowe - to dumping badziewiem, w ogole nieporownywalny z autem ktore chce wystawic.

    wystawilem dzisiaj swoja narazie na forum, 46tys do negocjacji, pewnie ogloszenie pojawi sie jutro/pojutrze jak moderator zaakceptuje. w zamian solidny samochod, uczciwa informacja o calej znanej histori, tylko 77tys km przebiegu, wszystkie slabostki TBI dawno ogarniete, a do tego pelna FVAT23% - ja od razu oddaje 1/3 urzedowi skarbowemu z kwoty faktury, ale kupujacy albo odliczy na firme (czego nie dostanie jak kupi na VAT marza), wiec tak naprawde moja oferta dla kogos kto prowadzi DG wcale nie bedzie juz az tak droga, wiec tez takiego klienta raczej szukam

    brak opon letnich - co za problem? ok 1100zl teraz w peaku sprzedazowym kosztuja calkiem znosne Debice UHP2 17". myslalem czy nie kupic, ale zrezygnowalem bo zakladam ze ktos kto chce fajna alfe ma albo zamierza kupic sobie jakies 18 czy 19" tak jak ja to zrobilem (teraz te felgi mam w Giulietcie a na zime pojda do Giuli), albo na przetrwanie jednego sezonu kupi sobie jakies znosne uzywki za 500zl a na przyszly rok wrzuci wieksze kolo.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-04-2018 o 15:18
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15415
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzieki za opinie, choc uwazam ze moja jest wiecej warta niz te 38-42 jakie sugerowales, bardziej cos jak sugerowal magil (tylko musi sie znalezc klient ktoremu pasuje - nie szukam szybkiej sprzedazy). allegro jest srednim wyznacznikiem cen dla TBi -
    Co jakiś czas trafia się filozof amator, który na podstawie kilku zdjęć wie wszystko o aucie i określa profil psychologiczny właściciela, a wyznacznikiem wartości jest naklejka design dziudziaro albo linia lamp na klapie 10-letniego auta. Smuteczek
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #15416
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wystawilem dzisiaj swoja narazie na forum, 46tys do negocjacji, pewnie ogloszenie pojawi sie jutro/pojutrze jak moderator zaakceptuje. w zamian solidny samochod, uczciwa informacja o calej znanej histori, tylko 77tys km przebiegu, wszystkie slabostki TBI dawno ogarniete, a do tego pelna FVAT23% - ja od razu oddaje 1/3 urzedowi skarbowemu z kwoty faktury, ale kupujacy albo odliczy na firme (czego nie dostanie jak kupi na VAT marza), wiec tak naprawde moja oferta dla kogos kto prowadzi DG wcale nie bedzie juz az tak droga, wiec tez takiego klienta raczej szukam
    To akurat istotny fakt o którym wcześniej nie było mowy. To przecież dla Vatowca zupełnie inna rozmowa. W efekcie po odliczeniu połowy VATu wychodzi 40710 czyli w tych widełkach o których pisał dpar.

  7. #15417
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Dla mnie wyznacznikiem uczciwej ceny jest autoscout24.de - wpisalem parametry >=2009r <100tys km 159 benzyna >=200HP <=250HP, wyskakuje kilkanascie (sedany I SW lacznie, ciezko wybrzydzac). najtansza od ok 10tys EUR, gola bez xenonow, ze 2-3 szt tak ponizej 12k EUR potem jeszcze drozej. I myslisz ze to beda perelki, nie, raczej rzeczywiste auta w ktorych cos jest obtarte, cos trzeba drobnego zrobic itp. sam taka kupilem I trzeba bylo troche podlubac na starcie ok 6tys wlozylem (do 56tys jakie te niecale 2.5 roku temu dalem za auto we Wloszech, nie liczac juz ilus tam kolejnych tys jakie poszly w dolozenie xenonow/PDC/B&M itp).

    wystawilem dzisiaj swoja narazie na forum, 46tys do negocjacji, pewnie ogloszenie pojawi sie jutro/pojutrze jak moderator zaakceptuje. w zamian solidny samochod, uczciwa informacja o calej znanej histori, tylko 77tys km przebiegu, wszystkie slabostki TBI dawno ogarniete, a do tego pelna FVAT23% - ja od razu oddaje 1/3 urzedowi skarbowemu z kwoty faktury, ale kupujacy albo odliczy na firme (czego nie dostanie jak kupi na VAT marza), wiec tak naprawde moja oferta dla kogos kto prowadzi DG wcale nie bedzie juz az tak droga, wiec tez takiego klienta raczej szukam
    Uczciwa cena dla świadomego nabywcy. Powodzenia w sprzedaży, niestety w Polszy może to chwilę potrwać.

  8. #15418
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    To akurat istotny fakt o którym wcześniej nie było mowy. To przecież dla Vatowca zupełnie inna rozmowa. W efekcie po odliczeniu połowy VATu wychodzi 40710 czyli w tych widełkach o których pisał dpar.
    wspominalem w oryginalnym poscie ake tam bylo duzo informacji wiec moglo zostac niezauwazone.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pawel_159 Zobacz post
    Uczciwa cena dla świadomego nabywcy. Powodzenia w sprzedaży, niestety w Polszy może to chwilę potrwać.
    trzeba bedzie na takiego poczekac, moze sie znajdzie a jak nie to bedzie trzeba zrewidowac moja oferte

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Co jakiś czas trafia się filozof amator, który na podstawie kilku zdjęć wie wszystko o aucie i określa profil psychologiczny właściciela, a wyznacznikiem wartości jest naklejka design dziudziaro albo linia lamp na klapie 10-letniego auta. Smuteczek
    ja raczej dpar-owi jestem wdzieczny za jego opinię, kazda nawet z ktora sie nie zgadzam jest dla mnie cenna informacja. a moj post to tylko przedstawienie swoich argumentow. dpar moze sie z nimi zgodzic lub nie. spoko, nie ma problemu. po czesci tez rozumiem jego podejscie, sa klienci ktorzy nie chca miec auta po chipie albo dokladanych instalacji bo sie tego boja, a inny piwie spoko i doceni maly przebieg i lepsza historie serwisowa.

  9. #15419
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    sa klienci ktorzy nie chca miec auta po chipie albo dokladanych instalacji bo sie tego boja, a inny piwie spoko i doceni maly przebieg i lepsza historie serwisowa.
    Potencjalni klienci powinni wziąć pod uwagę fakt, że auta z Zachodu są serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta, czyli przebiegi powyżej 200k km na Selenie wymienianej co 35k km. W Polsce, od świadomego użytkownika, mogą nabyć auto, które ma skrócone interwały olejowe do 10k km na Motulach i Millersach.

    Chip nie musi oznaczać ruiny. Wkłada białkowa w aucie jest bardzo ważna

  10. #15420
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    niekoniecznie, moja jest z Włoch i miała wymiany przy 20, 34 i 43, potem już ja robiłem przy 50 62 70, więc jak widzisz nie ma reguły. choć duża część faktycznie miała zmiany co 35tyś, i jak szukałem te 2.5 roku temu auta to tak w powiedzmy co piątym ogłoszeniu było napisane: po wymianie turbiny przy 65, 75 itp km.
    ale u nas z serwisowaniem też zmienia się tendencja - nowe auta tej klasy ludzie się nauczyli brać w wynajmy długoterminowe czy leasingi z wysokim wykupem i robią tak jak każe producent. na szczęście w przypadku Giuli 2.0 poszli po rozum do głowy i interwały wymiany są 15tyś km lub wcześniej jeśli komputer tak pokaże.

    chip jak jest zrobiony dobrze a auto nie upalane na torze to nie ma problemu (dlatego wszystko chipuje w Cinsofcie). tylko że jak widzi się niektóre chipy zrobione przez kogoś innego to faktycznie można się zacząć obawiać - ot chyba wczoraj ktoś tu na forum wklejał charakterystykę swojej 1.9jtdm - moment dochodził do 430Nm a przebieg zamiast trapez to był trójkąt z peakiem przy 2800obr...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory