Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15431
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonq92 Zobacz post
    Witam,

    Jestem na kupnie AR 159. Na wstępnie dodam, ze oglądałem dziś ten egzemplarz (ID=6025591202). Dla dobra innych podzielę się tym co zobaczyłem. Zauważyłem, że tylna prawa lampa jest pęknięta w dwóch miejscach więc będzie sprawiała problem. Dodatkowo w środku wydaje się jakby jeździło w niej zwierzę. Podłokietnik poobdzierany jakby od pazurów. Zderzak przedni też jakby miał popękane mocowanie przy lewym reflektorze. Wydech skorodowany, opony prawie łyse... zasadniczo już na wstępie autko nie urywało "tyłka".
    Odrzucając takie ogłoszenie aż się prosisz o kłopoty Przynajmniej widać, że nikt nie picował autka pod sprzedaż a jak zaczniesz szukać igiełki to możesz być pewien, że coś jest nie tak. Ktoś pewnie woził w aucie zwierzę (yyyy, no bo to samochód a w nim jednak można wozić zwierzaka ) a te pierdółki z zewnątrz to chwilka w obcym mieście czy ktoś nieuważny na parkingu i bach, wózkiem prosto w lampę. Opisałeś totalnie samą kosmetykę. Generalnie nie wiem co się w głowach ludzi którzy szukają nówki sztuki w tej cenie Może i dostaniecie ale picowaną do porzygu.
    Się dziwić potem że handlarze "ulepszają" fury pod sprzedaż i wymieniają części skoro jednak tacy są klienci. No i zatajają przy tym przeszłość.
    Ostatnio edytowane przez Statyczny ; 14-04-2018 o 16:35

  2. #15432
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Przecież on nie napisał, że odrzuca ogłoszenie, tylko że nie urwało tyłka. I bardzo dobrze, że opisał, bo przynajmniej ewentualny kupujący będzie miał dodatkowe dane dotyczące stanu auta i będzie mógł zadecydować czy może to przełknąć przy takiej cenie zakupu czy nie może.

  3. #15433
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Odrzucając takie ogłoszenie aż się prosisz o kłopoty Przynajmniej widać, że nikt nie picował autka pod sprzedaż a jak zaczniesz szukać igiełki to możesz być pewien, że coś jest nie tak. Ktoś pewnie woził w aucie zwierzę (yyyy, no bo to samochód a w nim jednak można wozić zwierzaka ) a te pierdółki z zewnątrz to chwilka w obcym mieście czy ktoś nieuważny na parkingu i bach, wózkiem prosto w lampę. Opisałeś totalnie samą kosmetykę. Generalnie nie wiem co się w głowach ludzi którzy szukają nówki sztuki w tej cenie Może i dostaniecie ale picowaną do porzygu.
    Się dziwić potem że handlarze "ulepszają" fury pod sprzedaż i wymieniają części skoro jednak tacy są klienci. No i zatajają przy tym przeszłość.
    A co to, kupując 8 letnie auto za mniej niż 1/5 ceny salonowej nie trzeba oczekiwać stanu kolekcjonerskiego i napraw tylko na oryginalnych podzespołach? Kurde... A naklejki na błotnikach chociaż są???
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #15434
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 08' Ti 1.9 JTDm
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Odrzucając takie ogłoszenie aż się prosisz o kłopoty Przynajmniej widać, że nikt nie picował autka pod sprzedaż a jak zaczniesz szukać igiełki to możesz być pewien, że coś jest nie tak. Ktoś pewnie woził w aucie zwierzę (yyyy, no bo to samochód a w nim jednak można wozić zwierzaka ) a te pierdółki z zewnątrz to chwilka w obcym mieście czy ktoś nieuważny na parkingu i bach, wózkiem prosto w lampę. Opisałeś totalnie samą kosmetykę. Generalnie nie wiem co się w głowach ludzi którzy szukają nówki sztuki w tej cenie Może i dostaniecie ale picowaną do porzygu.
    Się dziwić potem że handlarze "ulepszają" fury pod sprzedaż i wymieniają części skoro jednak tacy są klienci. No i zatajają przy tym przeszłość.
    Spoko spoko też mam 2 psy ale nie wożę ich z przodu i nie gonią po całym aucie więc tutaj nie masz racji po prostu ktoś nie dbał o ten egzemplarz. W ogłoszeniu jakoś o pękniętej lampie nic nie było wspomniane a uważam, że to istotna sprawa. Poza tym nie miałem okazji się nim przejechać dlatego nie napisałem nic w kwestii technicznego stanu samochodu - autko stało na komisowym parkingu a właściciela jeszcze nie było bo byłem tam około 9 rano. Napisałem tylko to co zobaczyłem czyli, że wizualnie autko średnio się prezentowało... a w tym przedziale cenowym, w którym ja szukam swojej 159 oczekiwałbym czegoś lepszego. A i tutaj jeszcze małe sprostowanie... nie byłem zainteresowany kupnem tego samochodu chciałem tylko z ciekawości sprawdzić jak się prezentuje na żywo bo akurat miałem przerwę pomiędzy urzędem a lekarzem. Bo znając życie ktoś by mi zaraz wypunktował, że "Igła za 28 tys." darujcie sobie. Opisałem autko dla innych w zamian też oczekując pomocy

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez simonq92 ; 14-04-2018 o 18:43

  5. #15435
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W takim budżecie nie oczekuj "igieł", które będą piękne i w idealnym stanie technicznym. W każdym egzemplarzu będzie coś do zrobienia, ale najważniejsze to skupić się na stanie technicznym, bo to może pochłonąć największe koszty. Pęknięta lampa czy przycierka parkingowa to pikuś. Poszycie foteli też można w rozsądnych pieniądzach wymienić. Mało kto traktuje samochód jak świątynię, zresztą 159 to też nie materiał na sakrum
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #15436
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 08' Ti 1.9 JTDm
    Postów
    27

    Domyślnie

    Wiadomo, że się z tym liczę. Nawet bym powiedział, że wolałbym kupić autko do zrobienia po niższej cenie i mieć świadomość, że zostało to zrobione dobrze niż liczyć na czyjąś uczciwość albo umiejętności nieznanego mechanika. Tak jak mówisz kosmetyka to tylko kosmetyka i ogarnięcie tego nie kosztuje fortuny jednak co w tym złego, że ktoś szuka zadbanego egzemplarza za ponad 35k ? Może akurat się coś trafi a oferty przeglądam od października więc jestem cierpliwy

  7. #15437
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    hahaha pół roku auto kupuje i jeszcze z pół bedzie

  8. #15438
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 08' Ti 1.9 JTDm
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    hahaha pół roku auto kupuje i jeszcze z pół bedzie
    Śmiechom nie było końca

  9. #15439
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Pośpiech jest złym doradcą. Jeśli masz czas na poszukiwania auta to dobrze, może w końcu trafisz na swój wymarzony egzemplarz. Jest jednak haczyk, 159 młodsza już nie będzie
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #15440
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Pośpiech jest złym doradcą. Jeśli masz czas na poszukiwania auta to dobrze, może w końcu trafisz na swój wymarzony egzemplarz. Jest jednak haczyk, 159 młodsza już nie będzie
    Dokładnie Panowie bo to juz są jakieś jaja, każdy oczekuje full opcji bez ingerencji w lakier i silnikiem jak dzwon a nie daj Boże aby brakowało design Giugiaro to już całkowita kapota...oczekiwania jak za nową Tesle. Ja swoją Belle kupiłem za 20 kawałków ze świadomością reg. M32 po półtora roku wsadziłem drugie 20 oczywiście większa polowa to fanaberie ale do cholery Alfy nie kupuje się rozumem tylko sercem. Za 30k bez ingerencji pln to rower można nabyć. Pozdrawiam


    ,

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory