Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15451
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    No tylko po co przerabiać zdjęcia i udawać, że auto super wygląda jak w rzeczywistości ma rysy, hologramy i inne cuda? To jest wprowadzanie potencjalnego kupca w błąd i tyle.
    Owszem. Zero farmazonów,ale zdajesz sobie sprawę że tego typu akcji się nie pozbędziesz.

  2. #15452
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jako kupujący nie, ale jako sprzedający mogę się wykazać RiGCZem i nie walić w ch w ten sposób, co i innym polecam
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #15453
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    No tylko po co przerabiać zdjęcia i udawać, że auto super wygląda jak w rzeczywistości ma rysy, hologramy i inne cuda?
    Każdy samochód ma hologramy, rysy i inne cuda. Tylko w jednym przypadku ktoś potrafi zrobić zdjęcie tak, że nie biją one po oczach, a w innym wystawia zakurzony na pełne światło słoneczne, dzięki czemu wszystko jest eksponowane.
    Ten tutaj nie jest jakoś nadzwyczajnie zapuszczony, wygląda tak jak każdy inny, ale sposób prezentacji powoduje, że sprawia wrażenie jakby było dużo gorzej. Weźmy do zdjęcie:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z8fLf.html
    Maska wygląda jakby ktoś ją szczotką drucianą przejechał, choć w rzeczywistości na pewno nie jest w gorszym stanie niż każda inna maska. Ale odbicie słoneczne uwydatniło rysy które są naturalną konsekwencją normalnego użytkowania.

    "Zabawa suwaczkami" miała na celu pokazanie ile zyskuje zdjęcie jeśli zadba się o odpowiednie oświetlenie (nie trzeba "podkręcać" - wystarczy filtr polaryzacyjny, poczekać aż słońce nie będzie tak intensywne i odpowiednio ustawić ekspozycję).

    PS. weźmy na przykład tę aukcję: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zsOJD.html I nie trzeba kombinować. Wystarczyło umyć samochód i poczekać aż słońce zajdzie.

  4. #15454
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tylko czemu cena nieadekwatnie niska względem wyposażenia, stanu i przebiegu.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #15455
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Tego już nie wiem. Oceniałem jedynie zdjęcia, które mimo że nieprzerobione, to jednak przedstawiają samochód w sposób całkiem atrakcyjny.
    A czy nieadekwatnie niska? Najdroższa z 2009 z przebiegiem poniżej 160 000 km wystawiona jest za 27 000 zł. Trzy kolejne oferty, od handlarzy, wystawione są w okolicach 22 000 zł.

  6. #15456
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Co do zdjęć - auto na myjnie, wytrzeć (!) a do tego ściągnijcie sobie jakąś appkę na telefon, która pokaże kiedy w miejscu w którym chcecie robić zdęcia będzie tzw "golden hour" - i nie trzeba nic dodatkowo picować.

  7. #15457
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikomad Zobacz post
    Ja tak od października sprzedaje... latam jak głupek do auta robię zdjęcia i koniec z końcem nikt nie przyjeżdża, a dzwonią mi ostatnio tylko komisy żebym wystawił im auto na komis teraz to ogólnie mam dylemat bo auto wisi pół roku, a ludzie którzy myślą stereotypowo to nie przyjadą zobaczyć bo auto już długo się nie sprzedało
    Bartek, po mojemu to źle sprzedajesz ładną Alfę.
    1. jak ogłoszenie wisi pół roku - zrób sobie z miesiąc przerwy i je powieś na nowo.
    2. zmień zdjęcia - może niekoniecznie je nie wiadomo jak wyciągaj, ale Polacy kupują oczami i pył po przejechaniu polną drogą wielu odstrasza.
    3. opis.... napisz po prostu, że bezwypadkowe, że utrzymane w bardzo dobrym stanie mechanicznym, serwisy robione na bieżąco, że się nie psuje, itd. a ty 6 linijek piszesz co w nim wymieniałeś, a to stwarza wrażenie że auto jest awaryjne. Jak ktoś zadzwoni, to mu w szczegółach opowiesz jak będzie chciał.

    weź też pod uwagę że startujesz w ciężkiej konkurencji, co można nawet zauważyć w paru poprzednich postach.
    - zdjęcia auta rzeczywiste - źle bo nie właściciel nie dba
    - auto wyplakowane i woskowane - pewnie odpicowany trup
    - cena wysoka - przecież ten rocznik i wyposażenie można kupić 10 tys. taniej
    - cena niska - pewnie trzeba dużo zainwestować, żeby jeździło
    - stan idealny - to po co on go sprzedaje (i to tak tanio)
    - napiszesz co jest do naprawy - przecież na innych ofertach nic nie piszą o naprawach...

  8. #15458
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    3. opis.... napisz po prostu, że bezwypadkowe, że utrzymane w bardzo dobrym stanie mechanicznym, serwisy robione na bieżąco, że się nie psuje, itd. a ty 6 linijek piszesz co w nim wymieniałeś, a to stwarza wrażenie że auto jest awaryjne. Jak ktoś zadzwoni, to mu w szczegółach opowiesz jak będzie chciał.
    Otóż to. Większość szuka okazji cenowych tylko.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #15459
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    No właśnie sęk w tym, że jak napiszę, że bezwypadkowy to jak ktoś przyjedzie z miernikiem po igiełkę i zobaczy, że drzwi były malowane pomimo tego, że auto miało tylko drzwi malowane to się odwróci na pięcie i powie, że nie tego szuka... już to raz przerabiałem. Też ciekawe ja auto ma się nie zakurzyć jak po umyciu auta jak zrobię zdjęcia pod domem to ludzie pomyślą, wieśniak pod stodołą w trawie zdjęcia robi i tak czy siak coś będzie nie tak... Nie kupię już Alfy poprzednio miałem lexusa is200 i auto sprzedałem zanim je wystawiłem, a tu czekam pół roku na kupca...

  10. #15460
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    no widzisz, kup Passata w TDI. takiego kupią i zakurzonego i bezwypadkowego z malowanymi tylko drzwiami, ważne, żeby było 170.000 na blacie.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory