Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15471
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    asystent parkowania - dla niektórych to czujniki :-)
    system start/stop - dla niektórych to odpalanie i gaszenie silnika przyciskiem a nie obrotem kluczyka :-)
    "pierwszy wł/ " - to juz częsty przypadek , że piszą o pierwszym a mowa o pierwszym w kraju i np 4 poza PL :-)

    podgrzewanej przedniej szyby raczej też nie ma - no chyba , że znowu ... dla niektórych nadmuch powietrza na szybę to jej podgrzewanie :-)








  2. #15472
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    podgrzewanej przedniej szyby raczej też nie ma
    Po części. Były wersje wyposażone w podgrzewanie pola wycieraczek. Włączając podgrzewanie tylnej szyby, grzały się też lusterka i pole wycieraczek przedniej szyby.

  3. #15473
    Użytkownik Świeżak Avatar many19831
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    mondeo mk3-> alfa 159 by szewi 250PS 540 Nm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    asystent parkowania - dla niektórych to czujniki :-)
    system start/stop - dla niektórych to odpalanie i gaszenie silnika przyciskiem a nie obrotem kluczyka :-)
    "pierwszy wł/ " - to juz częsty przypadek , że piszą o pierwszym a mowa o pierwszym w kraju i np 4 poza PL :-)

    podgrzewanej przedniej szyby raczej też nie ma - no chyba , że znowu ... dla niektórych nadmuch powietrza na szybę to jej podgrzewanie :-)
    Podgrzewana przednia szyba to akurat jest bo taka mam[emoji41] tyle tylko że różnica polega na tym że standardowo w szybę wpleciona jest siatka ze ścieżkami które się nagrzewają tak w alfie zrobione jest to tak że siatka poprowadzona jest na brzegach szyby a dokładnie to tam gdzie znajdują się wycieraczki i przy słupku od strony kierowcy tam gdzie odprowadzany jest śnieg żeby nie zamarzał tylko zlatywały całkowicie. System włącza się automatycznie i napewno działa.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #15474
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał many19831 Zobacz post
    Podgrzewana przednia szyba to akurat jest bo taka mam[emoji41] tyle tylko że różnica polega na tym że standardowo w szybę wpleciona jest siatka ze ścieżkami które się nagrzewają tak w alfie zrobione jest to tak że siatka poprowadzona jest na brzegach szyby a dokładnie to tam gdzie znajdują się wycieraczki i przy słupku od strony kierowcy tam gdzie odprowadzany jest śnieg żeby nie zamarzał tylko zlatywały całkowicie. System włącza się automatycznie i napewno działa.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Masz ori szybę? Słyszałem tylko o takich zamiennikach.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15475
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja miałem ori szybę grzaną ale niestety kiedyś została wymieniona (jeszcze zanim ja byłem właścicielem) na zwykłą.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #15476
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    pierwsze słyszę o ori szybie z grzana strefą w alfie
    no ale człowiek całe życie się uczy
    ( reno i ford to wiem ale że alfa też to nie wiedziałem )








  7. #15477
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Panowie, a może podpowiecie bo szukam tego 1.8 MPI ale jest straszny problem, a mam coraz mniej czasu. I zastanawiam się czy nie przerzucić się jednak na diesla, choć tego nie chciałem. Ale sa popularniejsze więc wybór większy. Podpowiedzcie co jest z takich droższych napraw co mnie w dieslu może czekać? Bo nigdy diesla nie miałem. Poza tym czytałem głównie pozytywne opinie o tym 1.9 120km więc to chyba nie byłby zły wybor. Jedyne czego się trochę obawiam to jednak większe koszty eksploatacji pod względem paliwa niż w 1.8 z LPG. Bo z opinii z forum czytałem że diesel potrafi spalić ok 5L ale potrafi i ok 10 w mieście. To 1.8 też mi spali 10-11L gazu ale mimo wszystko gaz połowe tańszy. Może coś podpowiecie, bo mocno się na 159 napaliłem, ale czy warto iść w diesla jeśli zalezy mi na taniej eksploatacji?

  8. #15478
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    pierwsze słyszę o ori szybie z grzana strefą w alfie
    no ale człowiek całe życie się uczy
    ( reno i ford to wiem ale że alfa też to nie wiedziałem )
    Albo pamięć dobra ale krótka Sprawdź ten wątek:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ia_szybe_.html

  9. #15479
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iron9003 Zobacz post
    Panowie, a może podpowiecie bo szukam tego 1.8 MPI ale jest straszny problem, a mam coraz mniej czasu. I zastanawiam się czy nie przerzucić się jednak na diesla, choć tego nie chciałem. Ale sa popularniejsze więc wybór większy. Podpowiedzcie co jest z takich droższych napraw co mnie w dieslu może czekać? Bo nigdy diesla nie miałem. Poza tym czytałem głównie pozytywne opinie o tym 1.9 120km więc to chyba nie byłby zły wybor. Jedyne czego się trochę obawiam to jednak większe koszty eksploatacji pod względem paliwa niż w 1.8 z LPG. Bo z opinii z forum czytałem że diesel potrafi spalić ok 5L ale potrafi i ok 10 w mieście. To 1.8 też mi spali 10-11L gazu ale mimo wszystko gaz połowe tańszy. Może coś podpowiecie, bo mocno się na 159 napaliłem, ale czy warto iść w diesla jeśli zalezy mi na taniej eksploatacji?
    Zepsuć się może wszystko. I to zarówno w PB jak i w ON.
    Musisz mieć na czarną godzinę odłożoną kwotę na ewentualne naprawy. Jak w każdym aucie.

    Moim zdaniem jeśli wahasz się czy ON nie będzie za drogi w stosunku do LPG i zależy Ci na taniej eksploatacji, to nie wiem czy bym się na Twoim miejscu decydował na AR 159.
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 18-04-2018 o 11:29

  10. #15480
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Zepsuć się może wszystko. I to zarówno w PB jak i w ON.
    Musisz mieć na czarną godzinę odłożoną kwotę na ewentualne naprawy. Jak w każdym aucie.

    Moim zdaniem jeśli wahasz się czy ON nie będzie za drogi w stosunku do LPG i zależy Ci na taniej eksploatacji, to nie wiem czy bym się na Twoim miejscu decydował na AR 159.
    Rozumiem, ale może jest coś co się może zepsuć tylko w dieslu a benzyna tego nie ma? Poza tym jeśli chodzi o eksploatację to chodzi mi głównie o koszt paliwa. Bo jeśli chodzi o części to nie ma problemu. Jeśli trzeba coś zrobić to to robie. Teraz mam vectre B, kupiłem za 3 tys wsadziłem przez 3 lata ponad 6, ale właśnie dlatego, że jesli coś trzeba to wymieniam i to raczej na dobre części. A chodzi mi tylko o koszt paliwa, ponieważ skoro mam zrobić tą samą trasę i w jednym przypadku wydac powiedzmy 100zł a w drugim za to samo 130 to o tą różnice mi chodzi, po co przepłacać za to samo. Części i naprawy to moim zdaniem inna bajka i to swoją drogą.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory