Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15701
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Może 159 JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    To idąc za ciosem wrzucam kolejną propozycję, która rzuciła mi się w oczy - i jak najbardziej za sprawą koloru lakieru - to oryginalne malowanie?

    "Darek" z ogłoszenia pisze, że auto w stanie dobrym... Może to lepsze niż zachwalanie HandlarzaMirka, także jeśli szczery sprzedawca to można się spodziewać listy rzeczy do zrobienia na wstępie.

    Co ciekawe, auto pochodzenia czeskiego.

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-1-9jtdm-ID6zZqGt.html

    PS. Jest sens upierać się przy xenonach i szukać ich w wymarzonej 159tce?

  2. #15702
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Nie widzę takiego koloru w katalogach 159.
    A co do ogłoszenia, w każdym przypadku poliftu ze 150 konnym JTD w cenie poniżej 20 000 zł, odpowiedź będzie taka sama. Po zdjęciach nie widać aby coś było szczególnie nie tak. Mocno zużyta gałka zmiany biegów. Więc należy sobie odpowiedzieć na pytanie z jakiego powodu ktoś sprzedaje auto poniżej ceny rynkowej. Ze świadomością prawdopodobnej konieczności włożenia w auto 10 000 zł zaraz po zakupie sprawdzić czy nie przerdzewiałe, czy nie bite i czy silnik nie jest na dodechnięciu.

  3. #15703
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja swoją 159 niedługo będę sprzedawać za jakieś 20 z hakiem a włożyć trzeba może ze 2 w lakier. No ale to auto ode mnie a nie od Janusza, ja już te dodatkowe 20 włożyłem

    [MENTION=78881]LangLay[/MENTION] jak masz po drodze to możesz obejrzeć moją...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #15704
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał LangLay Zobacz post
    To idąc za ciosem wrzucam kolejną propozycję, która rzuciła mi się w oczy - i jak najbardziej za sprawą koloru lakieru - to oryginalne malowanie?

    "Darek" z ogłoszenia pisze, że auto w stanie dobrym... Może to lepsze niż zachwalanie HandlarzaMirka, także jeśli szczery sprzedawca to można się spodziewać listy rzeczy do zrobienia na wstępie.

    Co ciekawe, auto pochodzenia czeskiego.

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-1-9jtdm-ID6zZqGt.html

    PS. Jest sens upierać się przy xenonach i szukać ich w wymarzonej 159tce?
    Nic Ci z wymarzonej Alfy TI z ksenonami jak bedziesz musiał walczyć co wiosnę z rudą. Proponuję zwracać uwagę na takie szczegóły jak na foto w pierwszej kolejności. Wymarzoną Alfe wybiera się przy zakupie w salonie. Potem tylko unika się rudych. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6054.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	91.5 KB
ID:	245956Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6013.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	84.9 KB
ID:	245957Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6079.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	59.7 KB
ID:	245958Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6101.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	79.9 KB
ID:	245959Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6179.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	93.8 KB
ID:	245960Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6126.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	85.8 KB
ID:	245961Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6106.jpeg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	73.2 KB
ID:	245962

    Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

  5. #15705
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Może 159 JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] - daj znać jak już będziesz sprzedawać. [MENTION=78274]Jimmi[/MENTION] dzięki za zdjęcia, zwrócę uwagę na te miejsca. I chyba rzeczywiście trochę obniżę swoje wymagania Nie da się ukryć, że rynek jest przesycony tymi samochodami, z czego wyłowić konkret będzie bardzo trudno.

  6. #15706
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Może 159 JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] - daj znać jak już będziesz sprzedawać.
    [MENTION=78274]Jimmi[/MENTION] dzięki za zdjęcia, zwrócę uwagę na te miejsca. I chyba rzeczywiście trochę obniżę swoje wymagania Nie da się ukryć, że rynek jest przesycony tymi samochodami, z czego wyłowić konkret będzie bardzo trudno.

  7. #15707
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    przesycony, bez przesady, przesycony to jest Laguną II

  8. #15708
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Nie da się ukryć, że rynek jest przesycony tymi samochodami, z czego wyłowić konkret będzie bardzo trudno.
    Przesycony to jest raczej osobami chcącymi kupić ten samochód w dobrym stanie, z niezłym wyposażeniem, na fajnej feldze i najlepiej w Ti za poniżej 20 000 zł. Pomóż budżet razy 2, a auto znajdziesz w jeden dzień.

    To co zostało pokazane na zdjęciach wyżej, to mało istotne detale proste, łatwe i tanie do naprawy. Sprawdź raczej sanki silnika i wewnętrzną część progów, szczególnie w tylnej części. Utleniony zamek maski jak ci się nie będzie podobał to sobie kupisz w ASO nowy za 150 zł. Zgniłe sanki to w ASO koszt chyba ponad 4 000 zł (jak nie sześciu - nie wiem, nie pamiętam, ale drogo), zamienników nie ma, używane w dobrym stanie też nie występują.

  9. #15709
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    przesycony jest astrą, golfem, passerati i itd. po kilka tysięcy ogłoszeń każdego na allegro. przy nich 159 z 590 ogłoszeniami to nic. Fakt jest natomiast taki, że kupujący szukają top stanu za minimalna cenę. to można zrozumieć, natomiast do tego szybko dostosowali się sprzedający i wszystkie auta w ogłoszeniach są super hiper cud malina i w zasadzie poza numerem telefonu nie ma tam zbyt wielu rzetelnych informacji. dlaczego? bo informacja, co należy w aucie naprawić/wymienić skreśla auto w oczach przeciętnego kupującego janusza. bo przecież "mirek handlarz" wystawia taką samą, taniej, z mniejszym przebiegiem i bez wkładu. Później jak się jedzie oglądać takie auto, to czasem mam wrażenie, że inne było na zdjęciach a inne w realu. i do tego trzeba wziąć znajomego mechanika, odwiedzić ASO, żeby rozwikłać zagadkę, co "mirek handlarz" nam nie dopowiedział. bo logi w kompie oczywiście wyczyszczone. ot taka kwadratura koła.

    skutkiem tego są co chwila pojawiające posty na forum "kupiłem alfę i na autostradzie w drodze powrotnej zaczął się wydobywać dym z pod maski". i opinia o modelu, że awaryjny. no ale co się dziwić, jak alfy 159 (i nie tylko, generalnie auta używane) w Polsce są tańsze niż w Niemczech. A skąd pochodzi większość aut używanych? No własnie z Niemiec, tudzież innego zachodnioeuropejskiego kraju. Do tego handlarze masowo prowadza działalność charytatywną, auta jada tyłem, bo wtedy przebieg się zmniejsza, i każda sztuka ma gratis nowy akumulator, rozrząd i sprzęgło z dwumasą. Tylko później ci głupi Polacy nie umieją jeździć i zrywają te nowe rozrządy i i rozpierdalają sprzęgła w dwa miesiące po zakupie. i jeszcze dupę obrobią handlarzom. żadnej wdzięczności.

  10. #15710
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Przesycony to jest raczej osobami chcącymi kupić ten samochód w dobrym stanie, z niezłym wyposażeniem, na fajnej feldze i najlepiej w Ti za poniżej 20 000 zł. Pomóż budżet razy 2, a auto znajdziesz w jeden dzień.

    To co zostało pokazane na zdjęciach wyżej, to mało istotne detale proste, łatwe i tanie do naprawy. Sprawdź raczej sanki silnika i wewnętrzną część progów, szczególnie w tylnej części. Utleniony zamek maski jak ci się nie będzie podobał to sobie kupisz w ASO nowy za 150 zł. Zgniłe sanki to w ASO koszt chyba ponad 4 000 zł (jak nie sześciu - nie wiem, nie pamiętam, ale drogo), zamienników nie ma, używane w dobrym stanie też nie występują.
    Akurat sanki to są pokryte rudą szmatą zapewne w 90% 9-tek wystawionych na sprzedaż,używane kupisz za tysia a za 300zł lakiernik strzeli Ci na nich inicjały jak będziesz chciał. Natomiast ruda obok górnego wahacza to jest powód do zmartwień. A co do 9tek to jest ich jak na lekarstwo,spotkać na drodze to niezły fart,a już ładną lub TI to jak solarium w Egipcie ale dla mnie to akurat na plus. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez FilipoInzhagi ; 24-05-2018 o 10:54

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory