Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15711
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Może 159 JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dlatego nie napalam się już na zakup. Zbieram, odkładam, ale szukam już, przynajmniej będę widział, która ile czasu stoi na otomoto Dzięki za rady! Oczywiście jestem ZA, że należy kupić raz a dobrze i korzystać, a nie jeździć do warsztatu ze szrotem za 17 tys w TI.

  2. #15712
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    używane kupisz za tysia
    Gdzie używane można kupić za tysia? Znalazłem jedne, ale w kolorze rdzy. Jedne też, na pierwszy rzut oka ładne, za 1 400 zł, ale nie wiem do jakiego silnika. Reszta albo Q4 albo w stanie sugerującym natychmiastową wymianę.
    Chociaż dobrze, że i to już się pojawia. Bo jak sprawdzałem ostatnio to tylko dla Q4 było.

    Korozja przy górnym wahaczu to na pewno nic fajnego, tyle że jak często ona tam się pojawia? Korozja podwozia to w większości przypadków niewielkie ogniska przy spawach, które lakiernik szybko ogarnie i zabezpieczy.
    Warto też odkręcić motylek od maski i zobaczyć tam co się dzieje. Wtedy, w wielu przypadkach, do rachunku dodać trzeba będzie również wymianę maski na nową.

  3. #15713
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Osobiście wole mieć rudą na sankach niz na stałych częściach karoserii. Sanki mozna wymienić. Stałe części karoserii to już dramat. To swiadczy o ogolnie złej kondycji lakieru spenetrowanego przez sól. Na 10 aut które oglądałem tylko jedno było w stanie przyzwoitym jeżeli chodzi o lakier w miejscach ukrytych np przy wahaczu. Sam sprzedaje swoją Toyotę Corollę wlasnie z tego powodu, ze nie opłaca mi się robić silnika za 2400 zl (przebieg 430 tys od prawie nowości) z tego powodu że budę żre ruda. Idzie za granicę za 3000. Powiem handlarzowi zeby powiedział nabywcy ze Polak płakał jak sprzedawał W sumie kawał historii. Teraz wyślę kilka analogicznych zdjęć auta które kupilem i mozna sobie porównać jak powinno wyglądać otoczenie wahaczy. Na alfaobd widać datę zaprogramowania sterownika silnika i przy ilu km był ostatni zapis. Proste falszerstwa tu wyjdą. Pierwszy rzut oka pod pokrywę silnika i od razu widać czy auto było jezdzone przy morzu albo jeziorze. Jezeli śruby sa pordzewiałe, jest biały nalot z soli to znaczy że lakier bedzie już słaby i bedzie go żreć ruda w miejscach które trudno zobaczyc. Oglądałem "doinwestowane" i "bezwypadkowe" auta za 30 000 w kilku komisach m in w Ostrzeszowie - mialo przestawiona konstrukcję i w Alwerni - z zewnatrz piękna Alfa ale w srodku chrupie ruda i korekcje wtryskiwaczy +- 2 Na prawdę, nie warto na podstawie zdjęć oceniać auta. Ze zdjęć kompletnie nic nie mozna powiedzieć. Auto trzeba zobaczyć na żywo. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5936.jpeg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	117.6 KB
ID:	245991Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5893.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	87.2 KB
ID:	245992Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5899.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	76.5 KB
ID:	245993Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180405-133010.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	55.7 KB
ID:	245994Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180405-131923.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	79.8 KB
ID:	245995Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180405-132701.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	54.8 KB
ID:	245996

    Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

  4. #15714
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Jimmi, powiedz jeszcze, że takie auto w komisie stało. za 17500

  5. #15715
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    [MENTION=78881]LangLay[/MENTION] no ja ją już sprzedaję, tylko robię jeszcze parę koniecznych spraw przedtem (osłona przegubu, szpilki kolektora wydechowego, linka ręcznego) dlatego to jest dobry moment, żeby ją obejrzeć i stwierdzić, że np. podoba Ci się ale chcesz jeszcze zrobić to i to, ku czemu jest okazja skoro stoi na podnośniku Dlatego pisałem, że jak masz blisko, to warto spojrzeć, ale jak masz daleko to nie ma sensu robić wyprawy.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #15716
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Jimmi, powiedz jeszcze, że takie auto w komisie stało. za 17500
    Poszlo za 19000. Do roboty 2 wahacze górne, oslona dolnego, zaczyna się kończyć 2mass, silnik wymieniony przy 24 tys we Francji czyli przebieg silnika to 150 tys, kolesie którzy składają 1 auto z 2ch twierdzą, ze tylko malowany lewy blotnik i tylni zderzak, skrzynia ok, lekko się poci dolot i odlot turbiny, dpf na trasie co 600km. Auto w zimie w komisie odpaliłem rano od strzału przy - 15. Auto figuruje w autodna jako "wypadkowe" i dlatego nikt nie chciał go kupić przez 4 miesiące. Na bezwypadkowe.net jakis magik zwyzywal wlasciciela komisu że sprzedaje wypadkowe jako bezwypadkowe. No i silnik 120km czyli niby słaby. Jeszcze raz powiem co uważam - auto trzeba dobrze oglądnąć na miejscu. Zdjęcia niewiele mówią.

    Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

  7. #15717
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    czyli się zgadza. 19tys + 4tys. w cześciach. przynajmniej jesteś świadomy tego co kupiłeś. moje wyszło podobnie, przy czym naprawy jak narazie ( 2 miesiące eksploatacji) ograniczyły się do przeglądu zerowego (rozrząd, oleje, filtry) i wymiany żarówki przy tablicy rejestracyjnej (alfa wali takimi komunikatami, przy starcie, że chcąc nie chcąc dla świętego spokoju trzeba wymienić.) jak będę miał chwile to muszę tylko jeszcze ogarnąć wypiaskowane progi przy przednich kołach.

  8. #15718
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Poszlo za 19000
    A jaki to rocznik?

  9. #15719
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Może 159 JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] - Niestety mam kawałek. Ale podaj chociaż szczegóły auta.

  10. #15720
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    A jaki to rocznik?
    2010

    Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory