Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15791
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 147 105KM
    Postów
    86

    Domyślnie

    A jaki silnik etc?
    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Jeszcze nie jest wystawiona, bo właśnie czeka na powrót kolektora wydechowego z planowania - usterka pod tytułem "urwana szpilka", klasyka. Jak skończy pobyt w spa to wystawię, zdjęcia już mam zrobione
    Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

  2. #15792
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ta co w stopce, w telegraficznym skrócie: 1,9 JTDm 150KM SportWagon (hamowania Maha pokazała 160KM / 360Nm) z automatem, klapki out, EGR out, DPF obecny i sprawny, ogólnie długa lista inwestycji, głównie w mechanikę i osprzęt (Eibach, Brembo, Ulter, wspomaganie, klima, altek, koła 18", wahacze itd. itp). Rocznik 2006, przebieg (podobno ) 217kkm. Proxim obszywał kierę/podłokietnik/gałkę, misiu przysłał ozdoby do wnętrza, alces majstrował przy felgach 18". Szkoda, że nie za darmo Jeszcze jakby lakier odpicować to by nawet w niedzielę do kościoła nie było wstyd jechać.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #15793
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Sorry, Grisza, ale Maniek ma dużo racji. przejrzyj ogłoszenia do 20.000zł. Pokaż mi 5, albo 3, chociaż jedno ogłoszenie, gdzie sprzedający pisze uczciwie co jest do zrobienia w aucie. wszystkie "bez wkładu własnego". pewnie tych bez wkładu jest rzeczywiście 20-30%, ale siłą rzeczy po obejrzeniu kilku strupów kupujący patrzy na wszystkie ogłoszenie przez pryzmat tych poprzednich i wszystkich sprzedających traktuje jako potencjalnych oszustów. Nie chodzi tylko o alfę, wszystkie auta w komisach są super hiper ameryka. Naprawdę można się zirytować, kiedy po raz n-ty jedziesz oglądać auto które ma być sprawne, a jest skarbonką, bo przecież "oczywistą oczywistością", że do auta trzeba dołożyć 10.000. to sprzedający komis jest specjalistą i ma poinformować kupującego o stanie towaru, który sprzedaje. Natomiast w Polsce przyjęło się, ze to kupujący ma rozwiązać zagadkę pt. "co handlarz ukrył, podpicował, itd". W Niemczech auta z przytartym na parkingu błotnikiem sprzedawane są w wielu przypadkach jako powypadkowe (Bo Niemiec boi się, że ktoś mu zarzuci oszustwo). takie auto u nas jest bezwypadkowe, po przecież to tylko stłuczka parkingowa. u nas auto powypadkowe to takie które się na drzewie zawinęło.
    Czemu zatem nie kupować aut w Niemczech? Droższych, ale z historią serwisową/wypadkową? Polski Mirek nie będzie miał klientów - zmieni podejście.
    Ostatnio edytowane przez pawel_159 ; 03-06-2018 o 21:38

  4. #15794
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    zmieni, albo i nie zmieni. dziś znajomy z forum zachęcił mnie do wejścia na allegro i pierwsze co znalazłem to taka alfa:
    http://allegro.pl/alfa-romeo-159-1-9...2.html#thumb/8
    całkiem ładna. zapamiętałem ją bo klika dni temu był na mobile i sam się zastanawiałem, czy nie kupić. bo miała ciekawą cenę 2800, później 2500 euro. przebieg sprzedający podaje prawdziwy bezwypadkowy również był w ogłoszeniu, ale zapomniał dopisać całą listę usterek, które sprzedający wymienił już w ogłoszeniu. nie było tam żadnych strasznych rzeczy, zawieszenie i hamulce + błąd P2014 z komputera + widoczna korozja początków progów (śmiesznie zabezpieczona czarną farbą, albo kwadracik w photoshopie wklejony). Chyba, że to wszystko porobił, aczkolwiek wątpię patrząc na te zabezpieczone progi na szybko. Wtedy wyślę dobrą 0,7 z przeprosinami. ta alfa to i tak jest mimo wszystko dalej rozsądna oferta na naszym rynku, bo "bez wkładu własnego" powinno zamknąć się w 5000zł. Jak ktoś jest zainteresowany to koniecznie trzeba zapytać o drugi komplet kół, który się gdzieś po drodze zawieruszył.....

    ps. są nowe znaczki przód i tył .

    edit: ściągnąłem sobie zdjęcie z boku i powiększyłem. ten początek progów to chyba w Paint-cie naprawione .
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 07-06-2018 o 10:21

  5. #15795
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez khazar ; 07-06-2018 o 11:06

  6. #15796
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    zmieni, albo i nie zmieni. dziś znajomy z forum zachęcił mnie do wejścia na allegro i pierwsze co znalazłem to taka alfa:
    http://allegro.pl/alfa-romeo-159-1-9...2.html#thumb/8
    całkiem ładna. zapamiętałem ją bo klika dni temu był na mobile i sam się zastanawiałem, czy nie kupić. bo miała ciekawą cenę 2800, później 2500 euro. przebieg sprzedający podaje prawdziwy bezwypadkowy również był w ogłoszeniu, ale zapomniał dopisać całą listę usterek, które sprzedający wymienił już w ogłoszeniu. nie było tam żadnych strasznych rzeczy, zawieszenie i hamulce + błąd P2014 z komputera + widoczna korozja początków progów (śmiesznie zabezpieczona czarną farbą, albo kwadracik w photoshopie wklejony). Chyba, że to wszystko porobił, aczkolwiek wątpię patrząc na te zabezpieczone progi na szybko. Wtedy wyślę dobrą 0,7 z przeprosinami. ta alfa to i tak jest mimo wszystko dalej rozsądna oferta na naszym rynku, bo "bez wkładu własnego" powinno zamknąć się w 5000zł. Jak ktoś jest zainteresowany to koniecznie trzeba zapytać o drugi komplet kół, który się gdzieś po drodze zawieruszył.....

    ps. są nowe znaczki przód i tył .

    edit: ściągnąłem sobie zdjęcie z boku i powiększyłem. ten początek progów to chyba w Paint-cie naprawione .
    To wyjdzie podobna kwota co za moją, ja sprzedaje co prawda wersję 120 KM, ale bez korozji progów, bez błędów itp. :-) Zawieszenie ok, hamulce wymienione w poprzednim roku, skrzynia M32 po naprawie (ponad 75k km przejechane od tego momentu i wszystko ok). U mnie trzeba wymienić rozrząd za 10-15 k km i to tyle.

    Tyle, że u mnie przebieg prawdziwy to 260 k km :-)

  7. #15797
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Khazar, nie chodzi o to za ile sprzedaje, tylko, że handlarz Mirek kupił z listą usterek do zrobienia, a sprzedaje "bez wkładu własnego".

  8. #15798
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    bo zrobił to co widać i zniechęci

    też się bałem że 59 bede się bujał - bo opisana na forum co do słowa

    a przyjechał sprawdził ( potwierdził co mwiłem ) i zabral ( za najwyższą chyba wtedy z ogłoszeń ( a nawet nie wystawiłem )








  9. #15799
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    zmieni, albo i nie zmieni. dziś znajomy z forum zachęcił mnie do wejścia na allegro i pierwsze co znalazłem to taka alfa:
    http://allegro.pl/alfa-romeo-159-1-9...2.html#thumb/8
    całkiem ładna. zapamiętałem ją bo klika dni temu był na mobile i sam się zastanawiałem, czy nie kupić. bo miała ciekawą cenę 2800, później 2500 euro. przebieg sprzedający podaje prawdziwy bezwypadkowy również był w ogłoszeniu, ale zapomniał dopisać całą listę usterek, które sprzedający wymienił już w ogłoszeniu. nie było tam żadnych strasznych rzeczy, zawieszenie i hamulce + błąd P2014 z komputera + widoczna korozja początków progów (śmiesznie zabezpieczona czarną farbą, albo kwadracik w photoshopie wklejony). Chyba, że to wszystko porobił, aczkolwiek wątpię patrząc na te zabezpieczone progi na szybko. Wtedy wyślę dobrą 0,7 z przeprosinami. ta alfa to i tak jest mimo wszystko dalej rozsądna oferta na naszym rynku, bo "bez wkładu własnego" powinno zamknąć się w 5000zł. Jak ktoś jest zainteresowany to koniecznie trzeba zapytać o drugi komplet kół, który się gdzieś po drodze zawieruszył.....

    ps. są nowe znaczki przód i tył .

    edit: ściągnąłem sobie zdjęcie z boku i powiększyłem. ten początek progów to chyba w Paint-cie naprawione .
    mylisz się bo to nie ta Alfa, tamta miała navi i inne felgi, nie miała jakiś śmiesznych czarnych oklein!!! to nie ten pojazd a atrakcje robisz

    - - - Updated - - -

    miała parki z tyłu i nie miała haka, i napewno za scuedetto nie było biało...

  10. #15800
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    ta co mi wpadła w pamięć miała identyczne felgi i zwykłe radio i hak miesiąc/rok + przebieg ten sam. fakt naklejek nie było, ale to wygląda na doraźne zamaskowanie rudej na tylnej klapie + te łezki przy światłach.... bez xródłowych fotek nie dojdziesz teraz. następnym razem zrobię screeny "handlowej" alfy + opis z niemieckiej aukcji, i zobaczymy co handlarz z niej zrobi.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 08-06-2018 o 06:40

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory