Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15801
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    i to nie realne żeby w 3dni sprowadzić auto, przygotować do rejestracji i podpicować aż tak do handlu, tamta alfa nie miała korozji na klapie nic

  2. #15802
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    termin faktycznie krótki. co do korozji, to rant tylnej klapy, czy wnęki przy światłach można weryfikować na żywo. na zdjęciu w internecie, przy rozdzielczości zdjęcia nawet 1280x1024 ( większość jest 800x600) takich szczegółów nie wyłapiesz.

  3. #15803
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Wydaje mi się że ja napisałem i przez to 0 telefonów Btw, gdyby ktos chcial 159 SW, bordowa z jasnym wnetrzem, to proszę o kontakt

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Sorry, Grisza, ale Maniek ma dużo racji. przejrzyj ogłoszenia do 20.000zł. Pokaż mi 5, albo 3, chociaż jedno ogłoszenie, gdzie sprzedający pisze uczciwie co jest do zrobienia w aucie. wszystkie "bez wkładu własnego". pewnie tych bez wkładu jest rzeczywiście 20-30%, ale siłą rzeczy po obejrzeniu kilku strupów kupujący patrzy na wszystkie ogłoszenie przez pryzmat tych poprzednich i wszystkich sprzedających traktuje jako potencjalnych oszustów. Nie chodzi tylko o alfę, wszystkie auta w komisach są super hiper ameryka. Naprawdę można się zirytować, kiedy po raz n-ty jedziesz oglądać auto które ma być sprawne, a jest skarbonką, bo przecież "oczywistą oczywistością", że do auta trzeba dołożyć 10.000. to sprzedający komis jest specjalistą i ma poinformować kupującego o stanie towaru, który sprzedaje. Natomiast w Polsce przyjęło się, ze to kupujący ma rozwiązać zagadkę pt. "co handlarz ukrył, podpicował, itd". W Niemczech auta z przytartym na parkingu błotnikiem sprzedawane są w wielu przypadkach jako powypadkowe (Bo Niemiec boi się, że ktoś mu zarzuci oszustwo). takie auto u nas jest bezwypadkowe, po przecież to tylko stłuczka parkingowa. u nas auto powypadkowe to takie które się na drzewie zawinęło. kto w ogłoszeniu napisze, ze kończy się sprzęgło, albo trzeba wymienić rozrząd? że są pierwsze objawy padającej skrzyni M32? U nas nikt. za odrą i owszem. Jak napisze, że jechałem 700km po auto na podstawie 1 (słownie jednego) zdjęcia i rozmowy telefonicznej z właścicielem, to kupujący auto w Polsce będą się w czoło pukali - u nas trzeba 1. obejrzeć auto na zdjęciach z każdej strony 2. zweryfikować przebieg 3. sprawdzić historię wypadkową. 4. wziąć auto do ASO na przegląd 5. podliczyć ile trzeba dołożyć do auta. 6. wrócić do punktu pierwszego.

  4. #15804
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfoholik Zobacz post
    Wydaje mi się że ja napisałem i przez to 0 telefonów Btw, gdyby ktos chcial 159 SW, bordowa z jasnym wnetrzem, to proszę o kontakt
    Wywal z ogłoszenia co jest nie tak, jeśli nie są to poważne usterki. Możesz opowiedzieć w rozmowie telefonicznej co jest do zrobienia, wtedy często jest już inna gadka. Bo tak to ludzie przebierają w ogłoszeniach w poszukiwaniu igły w stanie salonowym, a jak jest to wiadomo.

  5. #15805
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Wywal z ogłoszenia co jest nie tak, jeśli nie są to poważne usterki. Możesz opowiedzieć w rozmowie telefonicznej co jest do zrobienia, wtedy często jest już inna gadka. Bo tak to ludzie przebierają w ogłoszeniach w poszukiwaniu igły w stanie salonowym, a jak jest to wiadomo.
    Turbo się kończy + wahacz dolny prawy do wymiany. Do tego widoczne wady lakierniczne, ktore chyba bardziej przeszkadzaja niz te mechaniczne (rdza na progu + obtarty zderzak tylny).

  6. #15806
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    AR 159 1.9 v8 150KM
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfoholik Zobacz post
    Turbo się kończy + wahacz dolny prawy do wymiany. Do tego widoczne wady lakierniczne, ktore chyba bardziej przeszkadzaja niz te mechaniczne (rdza na progu + obtarty zderzak tylny).
    Ile za 159?

  7. #15807
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał gsmfon Zobacz post
    Ile za 159?
    Wystawiona jest za 12900.

  8. #15808
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś szuka 159 w wersji ti 2.4 to mam swoją na sprzedaż.Możliwa sprzedaż z felgami 19'' od giuli lub na zwykłych 17 z oponą zimową.Zdjęcia sprzedawanego auta u mnie w galerii.Więcej info na priv.Alfa jeszcze nie wystawiona w ogłoszeniu na portalach.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  9. #15809
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.

    Ostatnio zainteresowała mnie mocno Alfa 159 i nawet oglądałem dosyć ciekawą sztukę tylko po rozmowie ze znajomym mechanikiem jestem trochę na rozdrożu. Usłyszałem mianowicie, że ogólnie w Alfach, włączając 159, gniją podłogi. Z zewnątrz wszystko może wyglądać dobrze, jednak podłoga może przegnić w dosyć szybkim tempie i często nawet po progach się nic nie zauważy, bo przegniją od środka. Co na to powiecie?

    Też pytanie odnośnie silnika JTDm 1.9 150 KM. Czy on powinien głośno chodzić? Bo w obejrzanym egzemplarzu dieselek klekotał zauważalnie głośniej od mojego poczciwego 1.9 TDI na pompowtryskiwaczach. Na co zwracać uwagę przy oględzinach takiej jednostki? Co sprawdzę na własną rękę "organoleptycznie"? Trochę też mnie odrzuca spalanie, chociaż nie wiem ile w tych raportach z autocentrum prawdy, ale wg nich spalanie potrafi być o 1-1.5 litra wyższe niż w konkurencyjnych jednostkach 2.0 HDi czy 2.0 TDI.

  10. #15810
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    jedyne co potencjalnie może gnić w podwoziu to sanki silnika, ale jest to element wymienny i bez problemu można odkręcić, doprowadzić do porządku i zamontować z powrotem, lub wymienić na inne. zdarzają się egzemplarze pogniłe/popowodziowe, ale nie jest to reguła. Mój 1,9 150KM chodzi zdecydowanie ciszej i kulturalniej niż 1,9 115KM w leonie z 2003r którego kiedyś miałem. jak już złapie temperaturę, to w środku do ok. 1500-1800obr praktycznie nie słychać silnika. spalanie jest faktycznie nieco wyższe w mieście (ok. 8-9l) niż stary poczciwy leon, ale trasa już bardzo podobnie (6-7l). za to komfort bez porównania.
    co do szybkiej weryfikacji "organoleptycznej" - standardowo dla diesla - sprzęgło z dwumasą czy nie szarpie, stan EGR-a, DPF-a, turbiny. obowiązkowo test skrzyni biegów (czy nie wyje na 4,5,6 biegu). jak ci silnik głośniej chodzi niż tdi na pompowtryskach, to .... przynajmniej jakiś mechanik powinien się o tym egzemplarzu wypowiedzieć. + stan wewnętrzny/zewnętrzny + weryfikacja VIN

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory