Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15811
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jako posiadacz (jeszcze) 159 z 1,9 JTDM 150KM powiem, że w porównaniu z TDI jest to jednostka o zdecydowanie mniejszej kulturze pracy. Nie wiem z czego to wynika, ja w swoim aucie zrobiłem praktycznie wszystko co się dało (EGR, wydech, dolot) a jak klekotał tak klekocze, korekty wtrysków idealne. Nie wiem też skąd ten klekot się bierze, poza remontem głowicy czy honowaniem cylindrów chyba już nic mi nie zostało do zrobienia ale to nie jest coś, co się robi "na wszelki wypadek" czy też dlatego, że trochę głośno chodzi. I nie chodzi też tylko o mój egzemplarz, bo ten sam silnik w innych 159 czy 147 czy nawet w oplach (ale tam są już jakieś różnice konstrukcyjne) też nie pracuje tak "miękko" jak dowolny TDi. Tak więc ja uznaję, że "ten typ tak ma" jeśli chodzi o klekot.

    Co do gnicia to nie ma nic szczególnego poza sankami, a już na pewno nie można powiedzieć, że w 159 "gniją podłogi". Jeżeli ktoś zajmuje się ściąganiem topielców z Francji to może i ma takie przeświadczenie. Progi mają swoje dolegliwości (zatykające się otwory w pobliżu kół) które mogą przyspieszać korozję, ale to nie jest Opel, Mazda czy Ford, jeżeli chodzi o rudą.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #15812
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    elo elo, nie ma głośniejszego diesla niż TDI na pompowtryskach. przecież to chodzi jak stary ursus 330 u dziadka na wsi. te nowsze na comonrailu chodzą cywilizowanie, ale te stare - jeździły na oleju rzepakowym ale kultury pracy to one nie miały.

  3. #15813
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Ara3h.html Alfa wylądowała na otomoto.Zapraszam
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  4. #15814
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    gdyby ktoś chciał przygarnąć ładny egzemplarz to i moja jest na sprzedaż:
    http://www.forum.alfaholicy.org/sprz...na_pilne_.html

  5. #15815
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dellx Zobacz post
    gdyby ktoś chciał przygarnąć ładny egzemplarz to i moja jest na sprzedaż:
    http://www.forum.alfaholicy.org/sprz...na_pilne_.html
    Który rok ?

  6. #15816
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    KOL
    Auto
    Clio
    Postów
    54

    Domyślnie

    Na otomoto jest napisane ze 2008

  7. #15817
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał twar Zobacz post
    Na otomoto jest napisane ze 2008
    Podziękował.

  8. #15818
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Czytając poprzednie wątki uważam, że siejecie trochę defektyzm Swoją Alfę kupiłem 3 lata temu za zwykłą cenę 23 tys. zł. I powiem szczerze, iż na starcie wymieniłem turbo plus standardowo olej i rozrząd. Koszt koło 1500 zł i przez trzy lata nie miałem z Nią problemu (ba do Chorwacji dojechałem i wróciłem). Ostatnio było słychać delikatnie sprężarkę od klimy ale to moja wina gdyż lekko najechałem na studzienkę co spowodowało uszkodzenie skraplacza w dalszej kolejności zatarcie sprężarki. Teraz mam problem bo moja Włoszka spadła z podnośnika i naprawdę sądziłem, że na luzie znajdę coś do 22 tys. Obecnie trochę zmieniam zdanie bo mój były egzemplarz zarówno pod względem technicznym (prócz klimy) i wizualnym znacząco odbiega od tego co dotychczas oglądałem. Brakuje mi takiego dbania o samochód (moja obsesja na pkt Beli trwała 2,5 roku więc w dalszej kolejności wymieniałem olej w skrzyni, płyn hamulcowy, wlewałem archony i inne środki by było jak najlepiej). Alfa się odwdzięczała bezawaryjną jazdą
    Co zaś sie tyczy tematu pomocy przy zakupie: co sądzicie o tej Belli.
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#6db48dd92d
    Widać ze drzwi malowane ale tak na pierwszy rzut oka chyba nie jest źle?

  9. #15819
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    ładna. czerwone alfy zawsze są śliczne. ta miała chyba jeszcze zderzak i maskę malowaną, a drzwi pasażera wyjątkowo kiepsko dobrany kolor, bo się rzuca w oczy. najlepiej zadzwoń i się dowiedz. za tą cenę przy Brerze nie ma co za bardzo wybrzydzać.

  10. #15820
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Dzwonilem dzwonilem, wlaściciel sam nie malował Brery, musiał to robić poprzedni właściciel. ALe ze maska i zderzak malowany to bym nie dostrzegl

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory