Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15901
    Użytkownik Świeżak Avatar ZajcuNS
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2009 2.4JTDm przez 4 lata a teraz Alfa Romeo Brera 2010 1.75TBI
    Postów
    41

    Domyślnie

    Witam,
    Ostatnio pytałem o Brere z allegro:
    konkretnie o tą:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-skora-panorama-gwarancja-oplacona-ID6Ax7zr.html
    Numer VIN ZAR93900005019253

    Omijajcie to szerokim łukiem: mam wiadomość od osoby która była to obejrzeć więc pozowle zacytować to w całości:
    Jeśli Macie na forum dział z numerami VIN i aukcjami które należy omijać to podlinkujcie to tam też wrzucę info.


    "Dziś byłem ją oglądać. 500km w ####.
    Auto odpaliło za 3 razem. Spod maski śmierdzi jakby wydech był
    nieszczelny albo kolektor.
    Coś jęczy - pewnie łożysko koła kompresora klimy (samo łożysko 94zł aleweź to wymieniaj - demontaż kompresora wymagany)
    Wspomaganie jęczy przy skręcaniu. Cztery opony łyse (plus dwie przebite - albo coś bo musiałem je pompować by się przejechać)
    Felgi biją i są mega obdarte, plus schodzi z nich lakier. Coś z przodu w zawiasie umarło bo koła stoją w negatywie i opony zżarte są od wewnątrz do drutu prawie.
    z tyłu puka coś z lewej strony (plus wydech wali o karoserię)
    przednie tarcze i klocki do wymiany, tylne hamulce nie wyglądają wcale lepiej
    Nie działa podnoszenie i opuszczanie szyb z przycisków na drzwiach kierowcy
    nie działa podgrzewanie foteli, nie działa przesuwanie fotela kierowcy gdyby ktoś chciał usiąść z tyłu
    Nie działa drugi kluczyk - znaczy się nie otwiera i nie zamyka auta (pewnie bateria)
    charczy lewy głośnik, nie działa tylna wycieraczka, Turbo nie gwiżdże ale wstaje od 2000obr
    lewy błotnik malowany źle dobranym lakierem. Brak podłogi silnika.
    Nawet nie podłączyłem kompa. Zadzwoniłem do kolesia i zaproponowałem
    mu 17kpln za to. On nie zgodził się na mniej jak 21.
    Ziomeczek u którego Alfa stoi na praniu i polerce mówił, że już kilka
    osób to oglądało i odpuścili.
    W ogóle ... koleś ma upi%$$%lone auto na warsztacie (jakiś leon albo altea) a sztywno kładzie paste na dach i jedzie z polerką .... DRAMAT.

    Jeżeli możesz, to umieść ten mail razem z numerem VIN na Alfaholikach.
    Żeby
    było jakieś info, bo w ogłoszeniu napisane , że wszystko sprawne, a TYM STRACH JECHAĆ DO DOMU.

    Pozdroo"

    Także jak widać... Omijajcie to szerokim łukiem.
    Pozdrawiam,
    Zajcu

  2. #15902
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Brak
    Postów
    24

    Domyślnie

    Mam pytanko, zastanawia mnie spalanie w 159 2.4 JTD 200 km, orientuje się ktoś może jak to wygląda w mieście i trasie? Czy serwisowanie tego silnika jest droższe niż np 1.9 JTD?

  3. #15903
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=79272]ZajcuNS[/MENTION]
    to co napisałeś, to wcale nie jest auto do omijania szerokim łukiem. sprzedający za auto chce 21000, a jak się zmieścisz z naprawą do 30000 to i tak będzie dobry strzał. a powinieneś, bo to co wypisałeś, to pierdoły wymagające dużo czasu niekoniecznie środków. nie ma dokładnej oceny stanu silnika/dwumasy, co może być kosztowne, zwłaszcza przy zapachu spalin z pod maski.dlaczego? bo tak się śmiesznie składa, że w polsce brery kosztują między 20-30tys, i dosłownie 11 jest droższych niż 30tys. i te 11 to są potencjalne auta, gdzie kupujesz i jeździsz bez grzebania. wejdź na mobile.de, tam mediana ceny brery to 6500-10000euro, jest ok. 15 egzemplarzy w cenie od 4500euro, a zdarzają się oferty i za 20000euro. dolicz do tego koszty ściągnięcia z akcyzą 18%, i wyjdzie ci minimalna cena auta w dobrym stanie (5000euro x4,3 x1,18 = 25000 + koszty ściągnięcia i rejestracji = 27000zł). to auto w Niemczech kosztowało w granicach 4000euro, więc stan jest adekwatny do ceny. auto pewnie nie przeszło TUV-a, koszt naprawy, tak, żeby przeszło przegląd (hamulce, opony, zawieszenie i zbieżność, nie mówiąc o innych "duperelach") to lekko 2000-2500euro. więc auto trafiło na export. w Polsce naprawisz te rzeczy za max 4000zł.
    natomiast takich komisiarzy trzeba tępić za zapisy w stylu cytat z ogłoszenia "Samochód jest w idealnym stanie technicznym". no ale to już rzeczywistość polskich komisów. o czym parę stron temu się rozpisywaliśmy.

    edit:
    Pozwoliłem sobie zadzwonić do sprzedającego, auto było w stanie super hiper idealnym, dopóki nie postawiłem sprawy w następujący sposób: nie targuję się o cenę, ale na fakturze zapisze Pan idealny stan techniczny, bezwypadkowy - tak jak w ogłoszeniu. i w tym momencie zaczęło się lawirowanie i rozmydlanie owego stanu idealnego. stanęło na tym, że nie zapisze tego na fakturze. ale do końca zarzekał się że auto przejdzie polskie badanie techniczne - a z tego co kolega wyżej pisze, raczej nie powinno.te rozmowy są nawet śmieszne, można by nagrywać i na youtube
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 03-07-2018 o 09:58

  4. #15904
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    Tak czytam to co napisaliście wyżej i nachodzi mnie smutna refleksja...mam fajne zadbane autko na sprzedaż, nie ściemniam i...zainteresowania nie ma bo cena sie widzi za wysoka...
    a to co koledzy wyżej napisali potwierdza tylko to że większość tych alf za 18-21 tys zł i mniej właśnie niestety tak wygląda...

  5. #15905
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=63213]dellx[/MENTION], pochwal się co sprzedajesz, bo marudzisz, że nie idzie, a linku do aukcji nie mogę znaleźć....

  6. #15906
    Użytkownik Świeżak Avatar Kuleski
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Zabierzów Bocheński/Niepołomice
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 8V Boxer/ Alfa 159 1.9 JTDm 16v Ti
    Postów
    73

    Domyślnie

    Jest wystawiona w dziale bazar na forum [emoji14][emoji6]
    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    [MENTION=63213]dellx[/MENTION], pochwal się co sprzedajesz, bo marudzisz, że nie idzie, a linku do aukcji nie mogę znaleźć....
    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #15907
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    adam coś słabo szukasz...tak jak pisze kuleski - ogłoszenie jest w dziale bazar na forum + wrzucałem link kilka postów wyżej

  8. #15908
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    KOL
    Auto
    Clio
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam

    Czy nad takim egzemplerzem warto sie w ogole zastanawiac? Podobno uklad jezdny nie byl uszkodzony.

    Teraz oczywiscie sprzedawany jest jako wyremontowany.

    Pozdrawiam i dzieki za opinie.
    Ostatnio edytowane przez twar ; 07-07-2018 o 08:24

  9. #15909
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    zależy od ceny. jak atrakcyjna to warto. widać co było uszkodzone i co trzeba sprawdzić, czy dobrze naprawione, a wygląda na szkodę powierzchowną, chociaż, tak naprawdę to brakuje zdjęcia od spodu i z góry. i nie widać, czy poduchy wywaliło. ale raczej nie powinno, bo naprawa najprawdopodobniej zakończyła się na wymianie nadkola, zderzaka, maski, lampy. może jeszcze któraś chłodnica dostała. Podłużnice też powinny być całe. Weź też pod uwagę, że nie "bezwypadkowe" później ciężej sprzedać.

  10. #15910
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nawet jeśli chłodnice zostały wymienione to tylko na plus, ale ciekawe czy naprawa została wykonana fachowo i czy przy uderzeniu nie pogięło podłużnicy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory