Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15931
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    oglądnij go z blacharzem ewentualnie z lakiernikiem, bo faktycznie przebieg powinien być OK, natomiast skup się na detalach: tzn, czy po otwarciu maski jest coś co nie jest z tego samochodu ( tutaj śruby są białe - te zewnętrzne , którymi przykręcony jest pas górny , a powinny być ciemne ) brak prawego grzybka od mocowania chłodnicy - lewy jest, popatrz na doł na podłużnice, czy nie ma jakiegoś szpachlowania, jakiejś konserwacji nałozonej ręcznie, czy lewa strona bardzo różni się od prawej, brak znaczka giugiaro na błotnikach, jak masz miernik to sprawdz słupki i progi - tam się łączy ćwiartki, sprawdz napis na konsoli - wstawiałem zdjęcie swojej orginalnej.

  2. #15932
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z9hEV.html Witam Panowie miał może ktoś do czynienia z tą sztuką?wisi już dość długo i cena też mocno w dół powędrowała, zanim zadzwonię lub pojadę pomyślałem że może ktoś już przerabiał ten temat.

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  3. #15933
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    5

    Domyślnie

    FilipoInzaghu, na Facebooku Alfaholicy.org jest wątek o niej i tam ktoś opisywał stan auta.

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  4. #15934
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    U mnie kolejny przypadek z „ kupcem” tym razem chciał wziąć auto w leasing... wysłał mi ksera dowodów, dokumenty leasingowe, dostał proforme i zaginął w akcji także ten tego again...

  5. #15935
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Ja po raz kolejny przy sprzedaży auta spotkałem się z próbą wyłudzenia samochodu.Przez otomoto skontaktował się ze mną facet, który chciał przysłac lawete pod mój dom zapakować auto i zabrać je do anglii.Oczywiscie miałem otrzymać wpłate poprzez konto paypal.Zgłosiłem sprawe znajomemu z kryminalnej i zaproponowałem założenie gps aby sfinalizować transakcję i przklepać gościa.Niestety po raz kolejny nasi niebiescy chłopcy odpuścili sprawe ponieważ jak to ujął jeden z nich ,,przecież potencjalny kupiec niczego złego się nie dopuscił i nie możemy nic zrobić" hehehe Prościej schować się w krzakach z suszarką, w takiej akcji włos z głowy nie spadnie.Może to temat ,, pomoc przy zakupie " jednak miejcie się na baczności kiedy też sprzedajecie.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  6. #15936
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Z jednej strony ciężko się z Tobą nie zgodzić, ale z drugiej im się nie dziwię. Ciężko tą sytuację nawet zakwalifikować nawet pod usiłowanie oszustwa. Do tego przy obecnym rozwoju technologii zagłuszenie takiego GPSu, to dość prosta sprawa i wystarczy jedno urządzonko wrzucone do samochodu. Okaże się, że po kilometrze czy dwóch sygnał zniknie i Ty zostaniesz bez samochodu, a oni będą w ciemnej d...

  7. #15937
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Poluje na 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Wiem, że za tania, że z Gniezna i od handlarza, ale przypadkiem byłem w okolicy i podjechałem ją zobaczyć. Żeby nikt czasem się po te auto nie wybierał, takiego ulepa jeszcze w życiu nie widziałem, każda szyba z innego roku, z tyłu ćwiartka wstawiona, lakierowane chyba na dworze... Piszę to tylko ku przestrodze

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-9jtd-150km-oryginalny-przebieg-bardzo-ladna-gwarancja-ID6AAzWr.html#4a994f0f45

  8. #15938
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dukes Zobacz post
    Wiem, że za tania, że z Gniezna i od handlarza, ale przypadkiem byłem w okolicy i podjechałem ją zobaczyć. Żeby nikt czasem się po te auto nie wybierał, takiego ulepa jeszcze w życiu nie widziałem, każda szyba z innego roku, z tyłu ćwiartka wstawiona, lakierowane chyba na dworze... Piszę to tylko ku przestrodze

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-9jtd-150km-oryginalny-przebieg-bardzo-ladna-gwarancja-ID6AAzWr.html#4a994f0f45
    Opis mówi zupełnie co innego Bezwypadkowa, pachnąca

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Z jednej strony ciężko się z Tobą nie zgodzić, ale z drugiej im się nie dziwię. Ciężko tą sytuację nawet zakwalifikować nawet pod usiłowanie oszustwa. Do tego przy obecnym rozwoju technologii zagłuszenie takiego GPSu, to dość prosta sprawa i wystarczy jedno urządzonko wrzucone do samochodu. Okaże się, że po kilometrze czy dwóch sygnał zniknie i Ty zostaniesz bez samochodu, a oni będą w ciemnej d...
    Wiesz, nawet się nie wysilili aby sprawdzić to fałszywe konto na otomoto.Z tym gps to tak im rzuciłem aby zobaczyć co oni na to powiedzą.Raczej bym auta nie podstawił bo to mega ryzyko a później problem jak coś pójdzie nie tak.Chyba, że to miałoby komu życie uratować.Jak wcześniej szukałem 159 ti to gość pokopiował zdjęcia z komisu w DE i wstawił żywcem na otomoto.W ciągu dnia nie odbierał tel. Dopiero wieczorem oddzwaniał jak wyjeżdżał poza miejsce zamieszkania aby tel logował się do innej anteny.Rejestracja karty sim to dobry pomysł.Wczesniej takie cwaniaczki mieli taki proceder znacznie ułatwiony.Finalnie stanęło na tym, że zażyczył sobie 4tys zł zaliczki za sprowadzenie tej alfy.Jednak zadzwoniłem do tego komisu w DE i odebrał turek, który zarzekał się, że za takie małe pieniądze nie odda tej 159.Zapytałem tego pseudo handlarza z polski dlaczego pokopiował fotki i skąd wytrzasł tę cene skoro turek jej nie odda za te pieniądze.Było tylko dziękuje i dowidzenia.Karta wyrzucona i tyle go widzieli.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  9. #15939
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    C5 I
    Postów
    7

    Domyślnie Ogłoszenie 159

    Cześć, rozglądam się za pierwszą alfą i zastanawiam się skąd aż takie rozbieżności w cenie. Nie chcę tworzyć nowych wątków, dlatego prosiłbym żebyście wyjaśnili mi to trochę na podstawie dwóch aut, jakieś wskazówki jak po zdjęciach poznać na co zwracać uwagę?

    ogłoszenie otomoto-6035266522
    Ogłoszenie otomoto-6029172147

    Wiem, że ta druga jest trochę uboższa, ale sprzedawca prywatny, przebieg w miarę wiarygodny, zarejestrowany w PL, niedawno zrobione parę rzeczy. No i przyznaje że lakiernicze drobnostki do zrobienia.
    Czekam na podpowiedzi, dzięki

  10. #15940
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek199608 Zobacz post
    Cześć, rozglądam się za pierwszą alfą i zastanawiam się skąd aż takie rozbieżności w cenie. Nie chcę tworzyć nowych wątków, dlatego prosiłbym żebyście wyjaśnili mi to trochę na podstawie dwóch aut, jakieś wskazówki jak po zdjęciach poznać na co zwracać uwagę?

    ogłoszenie otomoto-6035266522
    Ogłoszenie otomoto-6029172147

    Wiem, że ta druga jest trochę uboższa, ale sprzedawca prywatny, przebieg w miarę wiarygodny, zarejestrowany w PL, niedawno zrobione parę rzeczy. No i przyznaje że lakiernicze drobnostki do zrobienia.
    Czekam na podpowiedzi, dzięki
    Różnica w cenie w tym wypadku wynika wg. mnie ze stanu technicznego, blacharki i wyposażenia.Ta srebrna to już po zdjęciach widać , że tylne lewe drzwi wraz zbłotnikiem mają inny odcień w stosunku do przednich drzwi.Brak emblematów na przednich nadkolach.Czarna sw ciekawa do tego fajne wyposażenie m.in 4x4, bose.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory