Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16051
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Czy może ktoś oglądał/widział ten pojazd: https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDu5k2Z.html
    -ogłoszenie archiwalne, natomiast mam kontakt ze sprzedającym i chyba jestem tym zainteresowany.

  2. #16052
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Kolego, ze zdjęc można zauważyć źle spasowany przedni zderzak od strony kierowcy. Zastanawia mnie jeszcze to że PAkiet TI ma ksenony a nie ma radarów na przednim zderzaku, poproś o VIN i sprawdź to w eperze

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Seba998 Zobacz post
    Alfa 159 Ti rok 2009r. 1.9 16V za 16500? Nie uważacie że powinna kosztować ze 2 razy tyle?
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDvnSqG.html
    Kontaktowalem się z czystej ciekawości że sprzedawcą i twierdzi że z autem jest wszystko ok, po prostu spieszy mu się ze sprzedażą. Co myślicie? A może ktoś już ją widział?
    Kolego, ze zdjęc można zauważyć źle spasowany przedni zderzak od strony kierowcy. Zastanawia mnie jeszcze to że PAkiet TI ma ksenony a nie ma radarów na przednim zderzaku, poproś o VIN i sprawdź to w eperze

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    Kolego:
    1.z przodu lewa lampa z innej parafi niż prawa ( dotyczy to równięz halogenów)
    2.na zdjęciu od strony kierowcy widać, że dolna tapicerka welurowa odstaje od plastiku
    3. Na następnym zdjęciu widać, ze dolny plastik jest jasniejszy niż deska ( może być to wina złych zdjęć )
    4. Po co PARROT ,skoro na kierownicy ma przycisku od bluetooth wbudowanego ?

    ogólnie zdjęcia kiepskie, mało szczegółów

  3. #16053
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    co to są "radary" w alfie???
    może ktoś lubi parrot, zabronisz mu???
    kolejny ekspert do kupowania alf sie znalazł
    auto na foto z jednej strony stoi w mniej nasłonecznionym miejscu i już ma lampy wymieniane
    radary to czujniki parkowania??? jeśli tak, to TI wcale nie musi ich mieć, TI nie oznacza full opcji...

  4. #16054
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    co to są "radary" w alfie???
    może ktoś lubi parrot, zabronisz mu???
    kolejny ekspert do kupowania alf sie znalazł
    auto na foto z jednej strony stoi w mniej nasłonecznionym miejscu i już ma lampy wymieniane
    radary to czujniki parkowania??? jeśli tak, to TI wcale nie musi ich mieć, TI nie oznacza full opcji...
    A odstający welur pod lewarkiem skrzyni biegów od strony kierowcy to tez wina słońca ?
    Kolego, auto stoi w cieniu, pomimo kiepskich zdjęc można to zauważyć.
    Jezęli chodzi o czujniki cofania to faktycznie nazwałem je radarami, ale poprosiłem aby to sprawdził,

    A ty kolego sam powinieneś spojrzeć chłodnym okiem, jeżeli chcesz pomóc, a nie naśmiewać się. Uwierz mi że przerzuciłem kilkanaście alf zanim kupiłem swoją. Te kilkanaście to wszyskie od handlarzy, którzy kombinowali z nimi jak koń pod górę. A szukałem z lakiernikiem i mechanikiem, którzy mi podpowiedzieli na co zwracać uwagę. Aż wreszcie zniechęcony kupiłem w Belgii.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    co to są "radary" w alfie???
    może ktoś lubi parrot, zabronisz mu???
    kolejny ekspert do kupowania alf sie znalazł
    auto na foto z jednej strony stoi w mniej nasłonecznionym miejscu i już ma lampy wymieniane
    radary to czujniki parkowania??? jeśli tak, to TI wcale nie musi ich mieć, TI nie oznacza full opcji...
    A odstający welur pod lewarkiem skrzyni biegów od strony kierowcy to tez wina słońca ?
    Kolego, auto stoi w cieniu, pomimo kiepskich zdjęc można to zauważyć.
    Jezęli chodzi o czujniki cofania to faktycznie nazwałem je radarami, ale poprosiłem aby to sprawdził,

    A ty kolego sam powinieneś spojrzeć chłodnym okiem, jeżeli chcesz pomóc, a nie naśmiewać się. Uwierz mi że przerzuciłem kilkanaście alf zanim kupiłem swoją. Te kilkanaście to wszyskie od handlarzy, którzy kombinowali z nimi jak koń pod górę. A szukałem z lakiernikiem i mechanikiem, którzy mi podpowiedzieli na co zwracać uwagę. Aż wreszcie zniechęcony kupiłem w Belgii.

  5. #16055
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Tylko, że te dywagacje niewiele zmieniają bo nie wpływają bezpośrednio na to czy auto jest warte obejrzenia i zakupu czy nie. Ma 10 lat, więc oczywiste są uszczerbki, czy nawet większe czy ma stłuczki za sobą. Idąc takim rozumowaniem to ktoś straci okazję na spoko samochód za niewielką kasę, bo być może jest po stłuczce, być może coś tam albo coś tam. Jak dla mnie miernik lakieru przy 10-letnim aucie służy tylko do tego, żeby zobaczyć czy nie jest odwijana z drzewa, albo czy nie ma szpachli tam gdzie żaden samochód mieć nie powinien. Reszta to pierdoły. Przez właśnie takich ludzi sprzedawcy ukrywają prawdę, bo się boją, że auto będzie stało lata i wygeneruje dodatkowe koszty. No i mają rację, bo jak ktoś oblatuje auto 10-letnie z miernikiem jakby z salonu brał i rezygnuje bo jest gruba warstwa lakieru na masce czy na zderzaku, to mi się śmiać chce. Sami sobie zgotowaliśmy ten los

  6. #16056
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    4. Po co PARROT ,skoro na kierownicy ma przycisku od bluetooth wbudowanego ?
    Przycisk na kierownicy nie oznacza wyposażenia samochodu w blue&me. Można było nie mieć blue&me ale mieć multifunkcyjną kiere - wtedy przycisk jest ale do niczego nie służy. To głupie ale tak to włosi sobie wymyślili.

  7. #16057
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    i Ti nie musi miec czujników ( bo to chyba te wspomniane "radary" ) na przodzie :-)

    - - - Updated - - -

    ale ... skoro to 2009rok to panel klimy ( kierunek nadmuchu ) chyba miał nieco inne oznaczenia...

    - - - Updated - - -

    panel polift
    https://f.allegroimg.com/s1440/0337b...83cda79d5a284f

    panel przedlift
    https://5.allegroimg.com/s512/011cb3...e239626710b9e5








  8. #16058
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    O zegarach już nie wspomnę, pan ekspert który przerzucił kilkanaście alf nie był wstanie tego zauważyć a czepia się tapicerki? Widocznie jego dywan w domu jest nadal nowy

    - - - Updated - - -

    Co najwyżej to 2007

  9. #16059
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    mnie było nieco łatwiej bo miałem właśnie Ti 2009 :-)








  10. #16060
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar OT1
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    L61C
    Auto
    159 2.4jtdm
    Postów
    18

    Domyślnie

    ma być nowy używany

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Tylko, że te dywagacje niewiele zmieniają bo nie wpływają bezpośrednio na to czy auto jest warte obejrzenia i zakupu czy nie. Ma 10 lat, więc oczywiste są uszczerbki, czy nawet większe czy ma stłuczki za sobą. Idąc takim rozumowaniem to ktoś straci okazję na spoko samochód za niewielką kasę, bo być może jest po stłuczce, być może coś tam albo coś tam. Jak dla mnie miernik lakieru przy 10-letnim aucie służy tylko do tego, żeby zobaczyć czy nie jest odwijana z drzewa, albo czy nie ma szpachli tam gdzie żaden samochód mieć nie powinien. Reszta to pierdoły. Przez właśnie takich ludzi sprzedawcy ukrywają prawdę, bo się boją, że auto będzie stało lata i wygeneruje dodatkowe koszty. No i mają rację, bo jak ktoś oblatuje auto 10-letnie z miernikiem jakby z salonu brał i rezygnuje bo jest gruba warstwa lakieru na masce czy na zderzaku, to mi się śmiać chce. Sami sobie zgotowaliśmy ten los
    ma być nowy używany

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory