Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16301
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Brakuje tylko informacji jak to odpala, jak silnik pracuje, jak dwumasa, jak ogólnie auto jeździ - to jest ważniejsze od stanu powłoki lakierniczej przecież. Opis taki trochę babskim okiem
    Opisalem mankamenty jakie sa. Gdyby auto nie odpalalo to bym o tym napisal raczej.
    Silnik pracuje rownomiernie, nie ma wyciekow, sprzeglo i dwumasa ok, pali na zimno i na cieplo. Brak tez jakichkolwiek faktur, paragonow, ksiazek itd. potwierdzajacych przebieg - wlasciciel mowi, ze widac po wnetrzu. Ogladalem ostatnio 159 z 350.000km i takze wczoraj Giuliette z 235.000km i wnetrza wygladaly jakby 2 tygodnie temu z fabryki wyjechaly wiec to raczej kiepskie potwierdzenie. Choc auto naprawde ladne w srodku, nie da sie powiedziec, ze nie.

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    [MENTION=80956]BTX[/MENTION] mam wrażenie, że pierwszy raz w życiu widziałeś 10-letnie auto z oryginalnym lakierem. 10-letni lakier niestety tak wygląda. zwłaszcza czerwony i żółty i nie tylko w AR. no ale jak do tej pory oglądałeś passeratti picowane po dziadku z Niemiec to wcale się nie dziwię. miałem kiedyś żółtego leona- ostatnie moje auto kupione w komisie bodajże w 2012r. miał piękny żółty lakier - bez żadnych odprysków itd. do pierwszego mycia. nie wiem czym go potraktowali, ale miał wszystkie opisane przez ciebie mankamnety zwłaszcza ze schodzącym klarem. co do stanu mechaniki nie wypowiem się bo nie widziałem, dziwi mnie to, że koleś który twierdzi, że auto jest w stanie idealnym nie zauważył pękniętego amortyzatora. raz że auto wyraźnie niżej siedzi na jedną stronę, dwa że wyniki hamowania mogą być rozbieżne o 26% właśnie przez ten amortyzator, 3 że mieszka w górach i z tym jeździ - przecież takie auto w ogóle się nie prowadzi w zakrętach. fakt za to auto nie dałbym 32tys., ale żądanie 15 to gruba przesada. moim zdaniem cena w okolicach 24-26tys byłaby bardzo, bardzo uczciwa dla obu stron (+ uwzględnienie uwag o których pisze magil, ale pewnie są ok, albo koledzy przyzwyczajeni do komfortu VAG-a z wrażenia nic nie zauważyli/nie usłyszeli )
    Hehe no tak pierwszy raz. Pomijajac fakt posiadania 3 na podjedzie to chyba faktycznie pierwszy raz, nie liczac tych 3 pozostalych aut kupowanych wczesniej + jeszcze jednego BMW kiedys.
    Mozna powiedziec, ze czerwone lakiery takie sa, mozna powiedziec, ze cos jest nie tak, ze w 10 letnim aucie lakier sie sypie i luszczy, jak kto woli, napisalem co uwazam i wg. mnie nie jest to wina wlasciciela.
    Opis auta jest jaki jest - auto nie jest w stanie perfekcyjnym. Do perfekcji trzeba dolozyc min. kilka tysiecy i cena w okolicach 24-26 wg. mnie bylaby adekwatna, byc moze dla kogos wiecej lub mniej.

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Panowie od Vag-ów, za 15 koła to sobie możecie co najwyżej gofrra piątkę nabyć. Alfa wygląda naprawdę nieźle na zdjęciach,jeśli motor i osprzęt bez zastrzeżeń to można się nad nią zastanawiać,czerwona Ti...zawsze super. Będę w tygodniu na Podhalu i jeśli będzie aktualna to postaram się zobaczyć.

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
    Jak kto woli, kazdy ma swoje standardy. A podejscie do auta na zasadzie "to alfa wiec musi byc droga" jest dla mnie... no lekko mowiac nierozwazne. Samochod jak samochod. Jak ktos dba to jezdzi i dobrze wyglada. Jak ktos dba mniej to jezdzi, ale wyglada gorzej. Jak ktos nie dba to ani nie jezdzi, ani nie wyglada. Mozna sie zastanowic, ale za nieco mniejsza cene, a posta napisalem bo opis samochodu mowi o stanie perfekcyjnym. Z calym szacunkiem, ale mam auto, ktorym robie 45kkm rocznie, prawie w ogole o nie nie dbam, jest 5 lat starsze i poza przetarciem boczka tez moglbym powiedziec, ze jest w stanie "perfekcyjnym". Niektore osoby sie czyms takim zrazaja, szczegolnie jak ktos jedzie z Poznania do auta w perfekcyjnym stanie, a nie jest to bliskie prawdy.
    Moze Ty sie godzisz, ze jedziesz do auta perfekcyjnego, a ktos chce Ci sprzedac samochod, w ktory na wejscie trzeba wlozyc 3.000 zeby w ogole nim na droge wyjechac - mi sie to nie podoba dlatego napisalem o tym aucie skoro juz je obejrzalem. Jak ktos przyjedzie z Gdanska i kupi w ciemno za 32.000 to nic mi do tego. Ja jestem biedny wiec wydajac 30.000- 50.000 szukam czegos zadbanego i adekwatnego do ceny. Tutaj mialem farta bo wlasciciel akurat jezdzi czasem do mojego miasta wiec przyjechal Alfa i moglismy obejrzec ja u mnie na miejscu bo tez mialem jakies 150km do Zakopanego.

    Bardzo romantyczne podejscie maja tutaj niektorzy do kupna nie tylko Alfy, ale kazdego samochodu mam wrazenie. To z jednej strony fajne, z drugiej czytanie pozniej tematow, ze kupilem auto za 30.000, a w ciagu roku dolozylem kolejne 20.000 jest przykre.
    Chociaz nie mowie, ze akurat z tym autem tak ma byc.
    Ostatnio edytowane przez BTX ; 09-12-2018 o 13:01

  2. #16302
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ogólnie spoko, tylko mam dwie uwagi.

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    to alfa wiec musi byc droga
    Wcześniej pisałeś, że dałbyś 15k zł. Teraz, że wartość tego auta wg Ciebie to 24-26k zł, co pokazuje, że niezbyt dobrze orientujesz się w marce AR.
    Ile chciałbyś zapłacić za 10-letnie auto segmentu D (Premium to określenie na wyrost, ale standard to też nie jest) z 200 konnym pięciocylindrowym silnikiem? Pomijam już jakość prowadzenia w stosunku do konkurencji itp, ponieważ większość ludzi tego nie docenia/nie zwraca uwagi. W momencie zakupu cena tego egzemplarza zapewne przekraczała 200k zł.
    Samochody Alfa Romeo tracą na wartości szybciej niż choćby VAG-i i to często jest dla laików mylące. Potem nagle okazuje się, że utrzymanie używki sporo kosztuje, a przecież kosztowała 10k mniej niż Passat. A jakościowo wcale mu nie ustępuje.
    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Moze Ty sie godzisz, ze jedziesz do auta perfekcyjnego,
    Nie ma perfekcyjnych aut używanych, które kosztują w okolicach średniej rynkowej. Są za to takie, do których trzeba mniej dołożyć A z tego co opisałeś, to w zasadzie poza lakierem to tej 2.4 nic poważnego nie dolega.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #16303
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Kluczowa kwestia to zgodność z opisem i już tylko po tym co napisał BTX zdecydowanie mija się z prawdą, natomiast między 32 a 25tys.zł jest jednak subtelna różnica. Jest do niej VIN?
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #16304
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ogólnie spoko, tylko mam dwie uwagi.

    Wcześniej pisałeś, że dałbyś 15k zł. Teraz, że wartość tego auta wg Ciebie to 24-26k zł, co pokazuje, że niezbyt dobrze orientujesz się w marce AR.
    Ile chciałbyś zapłacić za 10-letnie auto segmentu D (Premium to określenie na wyrost, ale standard to też nie jest) z 200 konnym pięciocylindrowym silnikiem? Pomijam już jakość prowadzenia w stosunku do konkurencji itp, ponieważ większość ludzi tego nie docenia/nie zwraca uwagi. W momencie zakupu cena tego egzemplarza zapewne przekraczała 200k zł.
    Samochody Alfa Romeo tracą na wartości szybciej niż choćby VAG-i i to często jest dla laików mylące. Potem nagle okazuje się, że utrzymanie używki sporo kosztuje, a przecież kosztowała 10k mniej niż Passat. A jakościowo wcale mu nie ustępuje.
    Te 15.000 jak i to, ze jestem od VAGowcow i auto sie do niczego nie nadaje bylo troche z przymruzeniem oka jako, ze jestem nowy na forum i byl to moj pierwszy post, ale widocznie nie zaznaczylem tego dosc wyraznie wiec wybaczcie.
    Uwazam, ze 32.000 to cena za wysoka (a pierwotnie byla chyba za 36.000 wystawiona), ale 26.000- 27.000 bylyby dosc adekwatne. Zrobienie lakieru, sprezyn, przegladu i w zasadzie mozna jezdzic. Jedynie pozostaje kwestia braku faktur/rachunkow/potwierdzen itd., ale nie kazdy jara sie papierem. Dla mnie to na przyklad wazne. przebieg rzedu 120.000km w 10 letnim dieslu jest dla mnie rzecza bardzo nieprawdopodobna, choc wiem, ze mozliwa - znajomy jezdzi a3 z 2.0tdi i robi max 7-8kkm rocznie. Natomiast tak jak wspominalem - wlasciciel Alfy w porzadku czlowiek bardzo i na pewno daloby sie z nim dogadac.


    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie ma perfekcyjnych aut używanych, które kosztują w okolicach średniej rynkowej. Są za to takie, do których trzeba mniej dołożyć A z tego co opisałeś, to w zasadzie poza lakierem to tej 2.4 nic poważnego nie dolega.
    Mysle, ze raz na milion trafiaja sie takie okazje, ale generalnie masz racje. Moze ja jestem upierdliwym kupcem (pewnie tak), ale jak dla mnie jezeli ktos np. wystawia auto za 35.000 i jasno pisze, ze jest w stanie perfekcyjnym to kazda usterke i niedociagniecie jakie znajde traktuje jako podstawe do zbicia ceny lub calkowitej rezygnacji z samochodu. Wiesz gdyby na przyklad byl dokladny opis i konkretna cena to trudno byloby mi sie klocic - "panie, co pan chce wszystko bylo opisane bierzesz pan czy sie zegnamy?"... i koniec. W kazdym razie mozemy uznac temat tej Alfy za zamkniety, jezeli ktos chcialby wiecej szczegolow to na PW.
    Ja sobie raczej odpuszcze i bede nadal szukal 159 lub Giulietty... z moja upierdliwoscia.

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Kluczowa kwestia to zgodność z opisem i już tylko po tym co napisał BTX zdecydowanie mija się z prawdą, natomiast między 32 a 25tys.zł jest jednak subtelna różnica. Jest do niej VIN?
    Ja VINu nie mam - mialo to byc dalszym etapem sprawdzania auta, ale tak jak mowie ja sobie odpuscilem wiec VINu nie mam zapisanego i raczej bral nie bede. Teoretycznie mysle jeszcze nad nia, ale mam inny ciekawy typ, na ktory raczej postawie.
    Opis jest dosc lakoniczny, na pewno nie zgodze sie, ze auto jest w stanie perfekcyjnym i tego sie najbardziej czepiam. Nie jest zle, ale naprawde do perfekcji jeszcze kawalek.
    Ostatnio edytowane przez BTX ; 09-12-2018 o 21:16

  5. #16305
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Te 15.000 jak i to, ze jestem od VAGowcow i auto sie do niczego nie nadaje bylo troche z przymruzeniem oka jako, ze jestem nowy na forum i byl to moj pierwszy post, ale widocznie nie zaznaczylem tego dosc wyraznie wiec wybaczcie
    To ja również, jak mawiał klasyk - bez żadnego trybu, z przymrużeniem oka . Dzisiejszy post WymienSilnik.pl, firma specjalizująca się w reanimacji aut po kabum motorowni; na tapecie:

    "Święta coraz bliżej, a my nie zwalniamy, kolejne cztery auta już po wymianie silników. Od początku bieżącego tygodnia na tapecie tylko Mercedesy w dieslu:

    - Mercedes E 250 CDI 2012 r. 173 000 km. Silnik zatarty na wale.
    - Mercedes E 350 CDI 2011 r. 211 000 km. Brak silnika.
    - Mercedes E 250 CDI 2010 r. 476 000 km. Zatarty dół silnika.
    - Mercedes ML 450 CDI 2011 r. 213 000 km. Silnik pobierał płyn chłodniczy, uszkodzone tuleje cylindrów.

    „Mercedesy wiozą nas…”
    "

    Cytat dosłowny z ichniego fejsika.

  6. #16306
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa 159 3.2 Q4 TI (opcja Q2)

    Witam wszystkich Alficzów. Jestem tu nowy, wiec sorry za wszystkie faux pas które popełnię. Do rzeczy, szukam 159 3.2 Q4 w pakiecie TI. Dość trudno taką znaleźć, zwłaszcza w sedanie. Jak ktoś coś może zaproponować to będę wdzięczny za "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" ;-)

    Natomiast znalazłem 159 3.2 TI ale Q2 (napęd na przednią oś). Czy taka wersja oficjalnie wychodziła (czy to jakiś przeszczep)? Jeśli są takie wersje to czy z tym silnikiem warto się w nią pakować? Jak z prowadzeniem, niezawodnością przeniesienia napędu, itp?
    Za wszelką pomoc dzięki

  7. #16307
    Użytkownik Świeżak Avatar bacax89
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    159 SW Ti 3.2 V6 Q-tronic Q4
    Postów
    56

    Domyślnie

    Posiadam taką w Q4 w pakiecie Ti tylko że kombi, kiedyś chciałem sprzedać ale jakoś nie było chętnych. Jak coś to pisz na prywatne.

  8. #16308
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wicc Zobacz post
    Natomiast znalazłem 159 3.2 TI ale Q2 (napęd na przednią oś). Czy taka wersja oficjalnie wychodziła (czy to jakiś przeszczep)? Jeśli są takie wersje to czy z tym silnikiem warto się w nią pakować? Jak z prowadzeniem, niezawodnością przeniesienia napędu, itp?
    Za wszelką pomoc dzięki
    Q2 w 159 jest realizowane elektronicznie i mają to wszystkie po lifcie. Natomiast 3.2 Q4 jest mechaniczne.
    3.2 z napędem na przód... hmm ludzie piszą, że 2.4 jest ciężkie, przez co ma tendencję do podsterowności. Nie porównywałem mas silników, ale 3.2 raczej lżejszy nie jest.
    Na plus podejrzewam, że z litr mniej pali w porównaniu z wersją Q4.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #16309
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    e39
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Poszukuje 159 w klekocie 1,9 150KM jeżeli ktoś ma jakąś ciekawą na sprzedaż w okolicach Warszawy (+-100km) prosiłbym o prywatną wiadomość. Dzięki!

  10. #16310
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Litr przy spalaniu w 3.2 to i tak kropla w morzu

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory