Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16431
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 101KM 2005 r., Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDM 240KM 2008r.
    Postów
    34

    Domyślnie

    Czytam i wielu rzeczy się dowiaduje(zagadka innego koloru wnęki rozwiązana). Jednak mam jeszcze kilka pytań do posiadaczy AR 159:
    - Czy posiada ktoś zdjęcie "wzorowego" podwozia(kpl. osłon, stan osłon, brak korozji, stan tłumików)? Przydało by się do porównania.
    - Czy we wnętrzu progów pojawia się korozja? Jeśli tak, to w jakiej ilości i ile egzemplarzy ma taką przypadłość?
    - Napęd 4x4 to solidna konstrukcja?
    - Czy relingi można zdemontować?

    Wiem, że ktoś napisze, że to wszystko wyżej było poruszane wiele razy. Przeszukuje to forum od jakiegoś czasu. Znajduje odpowiedzi na pytania, ale niestety te pytania były zadane w większości parę lat wstecz. Chciałbym sobie przybliżyć, jak to się ma do lutego 2019 roku? (Myślę, że uwielbiacie motoryzację i chętnie podzielicie się spostrzeżeniami i doświadczeniem raz jeszcze. Dziękuje )

  2. #16432
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał L3wy92 Zobacz post
    - Czy we wnętrzu progów pojawia się korozja? Jeśli tak, to w jakiej ilości i ile egzemplarzy ma taką przypadłość?
    Korodują przeważnie uszkodzone i naprawione byle jak oraz auta użytkowane w trudniejszym klimacie. Większość powinna być zdrowa.
    Podłoga również nie powinna nosić śladów korozji. Przednie oraz tylne sanki czy tylne wahacze mogą i zapewne będą posiadać rdzawy nalot. Przednie sanki dokładnie obejrzyj, te bywają przegnite. Z tłumikami różnie bywa, bardzo skorodowane świadczą o trudnym klimacie bądź dużym przebiegu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał L3wy92 Zobacz post
    Napęd 4x4 to solidna konstrukcja?
    Ogólnie solidna, ale nie nie-do-zdarcia. Rzekomo dyfer ma pewien fabryczny luz, który powoduje delikatny stuk przy dodawaniu gazu/zmianie biegu, ale ja nie jeździłem fabrycznie nowym egzemplarzem, więc nie potwierdzę. Obejrzyj podpory wału, bo te są niewymienne (tj. można je wymienić w specjalistycznej firmie zajmującej się regeneracją wałów napędowych).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał L3wy92 Zobacz post
    Czy relingi można zdemontować?
    Można, ale trzeba będzie zaślepić i solidnie uszczelnić otwory, żeby potem nie było przecieków. Demontaż podsufitki nie jest łatwy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #16433
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 101KM 2005 r., Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDM 240KM 2008r.
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Korodują przeważnie uszkodzone i naprawione byle jak oraz auta użytkowane w trudniejszym klimacie. Większość powinna być zdrowa.
    Podłoga również nie powinna nosić śladów korozji. Przednie oraz tylne sanki czy tylne wahacze mogą i zapewne będą posiadać rdzawy nalot. Przednie sanki dokładnie obejrzyj, te bywają przegnite. Z tłumikami różnie bywa, bardzo skorodowane świadczą o trudnym klimacie bądź dużym przebiegu.
    Dzięki za odpowiedź. Jestem spokojniejszy, ale może dorzucę pod tym jeszcze zdjęcie podwozia, o które mi się rozchodzi. Niech fachowcy ocenią, bo ja nie potrafię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	79478502742828270620.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	42.1 KB
ID:	254871 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	63741324380623640921.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	51.8 KB
ID:	254872 (Jakość zdjęć jest słaba, ale chyba coś tam zobaczyć wstępnie można?)

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ogólnie solidna, ale nie nie-do-zdarcia. Rzekomo dyfer ma pewien fabryczny luz, który powoduje delikatny stuk przy dodawaniu gazu/zmianie biegu, ale ja nie jeździłem fabrycznie nowym egzemplarzem, więc nie potwierdzę. Obejrzyj podpory wału, bo te są niewymienne (tj. można je wymienić w specjalistycznej firmie zajmującej się regeneracją wałów napędowych).
    Czyli stukami mam się nie przejmować. Podpory sprawdzę dokładnie. Dzięki!

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Można, ale trzeba będzie zaślepić i solidnie uszczelnić otwory, żeby potem nie było przecieków. Demontaż podsufitki nie jest łatwy.
    Widziałem, w jednym z tematów o naprawie dachu po gradobiciu właśnie te dziury. Co najmniej słabe to jest...

  4. #16434
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał L3wy92 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Jestem spokojniejszy, ale może dorzucę pod tym jeszcze zdjęcie podwozia, o które mi się rozchodzi. Niech fachowcy ocenią, bo ja nie potrafię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	79478502742828270620.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	42.1 KB
ID:	254871 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	63741324380623640921.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	51.8 KB
ID:	254872 (Jakość zdjęć jest słaba, ale chyba coś tam zobaczyć wstępnie można?)


    Czyli stukami mam się nie przejmować. Podpory sprawdzę dokładnie. Dzięki!


    Widziałem, w jednym z tematów o naprawie dachu po gradobiciu właśnie te dziury. Co najmniej słabe to jest...
    Ja miałem pomysł na pozbycie się relingów dachowych ale po zapoznaniu z tematem szybko się z owego pomysłu wyleczyłem. Po demontażu relingów ukażą Ci się eleganckie dziury z gwintem,szpachlą,kitem,czy innym za przeproszeniem gównem tego nie zaślepisz,więc pozostaje jedynie to zaspawać...co za tym idzie później polakierować, a jak wiadomo to jest newralgiczne miejsce i tak sobie poprostu tego niepopaćkasz więc jak dla mnie odpowiedz jest prosta. Pozdrawiam.


    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  5. #16435
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał L3wy92 Zobacz post
    Czyli stukami mam się nie przejmować. Podpory sprawdzę dokładnie. Dzięki!
    Nieee tego nie napisałem. Musisz tylko ocenić te stuki. U mnie stuk jest niemetaliczny, niewyczuwalny dla pasażerów. Takie jedno "uderzenie" po zmianie biegu z 1 na 2 i mniejsze z 2 na 3. Na wyższych biegach nie ma żadnych stuków.

    - - - Updated - - -

    Co do zdjęć podwozia to fakt, że są słabe Ale dla mnie nie wygląda to zachęcająco.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16436
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 101KM 2005 r., Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDM 240KM 2008r.
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Co do zdjęć podwozia to fakt, że są słabe Ale dla mnie nie wygląda to zachęcająco.
    Z rozmowy wynika, że te "rude" elementy, to osłony (jest to prawda?). Dlatego właśnie chciałem poprosić o zdjęcie jakiegoś wzorowego podwozia. Holownik też musiał być gdzieś "przytarty", że zebrała się na nim rdza... Nie wiem, czy w ogóle jest sens jechać oglądać ten samochód(kawałek mam) ?;/

    Jest szansa, że po prostu wrażenie psuje fatalny aparat i kąt(raczej jego brak) padania światła. Rdza może być na holowniku powierzchniowa, a cała reszta(zniszczone osłony, o ile to osłony) dobrym argumentem do negocjacji ceny?

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Ja miałem pomysł na pozbycie się relingów dachowych ale po zapoznaniu z tematem szybko się z owego pomysłu wyleczyłem. Po demontażu relingów ukażą Ci się eleganckie dziury z gwintem,szpachlą,kitem,czy innym za przeproszeniem gównem tego nie zaślepisz,więc pozostaje jedynie to zaspawać...co za tym idzie później polakierować, a jak wiadomo to jest newralgiczne miejsce i tak sobie poprostu tego niepopaćkasz więc jak dla mnie odpowiedz jest prosta. Pozdrawiam.
    Zagłębiłem się bardziej w temat i wiele osób zrezygnowało. Szkoda, że tak to sobie jacyś projektanci wymyślili ;/
    Ostatnio edytowane przez L3wy92 ; 13-02-2019 o 19:50

  7. #16437
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Normalne podwozie w 159. Nie czarujmy się, egzemplarze z pierwszych lat produkcji mają za sobą prawie 15lat. Sanki, tłumiki, mocowanie wydechu rdzewieją mniej lub bardziej.Po pierwsze warunki klimatyczne w jakich auto się poruszało po drugie przebieg.Nie ma się co przerażać takim stanem bo nic nie kupisz.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  8. #16438
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 101KM 2005 r., Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDM 240KM 2008r.
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Normalne podwozie w 159. Nie czarujmy się, egzemplarze z pierwszych lat produkcji mają za sobą prawie 15lat. Sanki, tłumiki, mocowanie wydechu rdzewieją mniej lub bardziej.Po pierwsze warunki klimatyczne w jakich auto się poruszało po drugie przebieg.Nie ma się co przerażać takim stanem bo nic nie kupisz.
    Dziękuję. Może, żeby przybliżyć wszystkim,których proszę o pomoc:
    - Auto pierwsza rejestracja październik 2008, karta pojazdu wydana w sierpniu 2009 (czyli na drogach porusza się od 10 lat - raczej jest samochodem z środka produkcji).
    - Pochodzi z z Polskiego salonu.
    - Przebieg 226 tys. wg CEPiK-u od ostatniego przeglądu w 2018r., a 225 tys. wg. ogłoszenia (może niedbalstwo sprzedającego). (Jak widać ostatnio jest dość słabo eksploatowany)

    Czy posiadając taką wiedzę, nadal dopuszczacie znajdującą się na zdjęciu korozję "osłon"(chyba osłon) i tłumika?

  9. #16439
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał L3wy92 Zobacz post
    Dziękuję. Może, żeby przybliżyć wszystkim,których proszę o pomoc:
    - Auto pierwsza rejestracja październik 2008, karta pojazdu wydana w sierpniu 2009 (czyli na drogach porusza się od 10 lat - raczej jest samochodem z środka produkcji).
    - Pochodzi z z Polskiego salonu.
    - Przebieg 226 tys. wg CEPiK-u od ostatniego przeglądu w 2018r., a 225 tys. wg. ogłoszenia (może niedbalstwo sprzedającego). (Jak widać ostatnio jest dość słabo eksploatowany)

    Czy posiadając taką wiedzę, nadal dopuszczacie znajdującą się na zdjęciu korozję "osłon"(chyba osłon) i tłumika?
    Jeśli zrobiła po Polsce 226 tyś. to i tak jest nieźle,zresztą auto ma ponad dyche na karku więc bądźmy poważni, tym bardziej że te elementy podwozia w 159 ruda atakuje jakoś nadzwyczaj szybko,ja u siebie już też to przerabiałem jak większość właścicieli 9-tek których znam. Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  10. #16440
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Po tych zdjęciach nie da się potwierdzić stanu podwozia.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory