Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16611
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Służbowy, Brera 2.2 jts
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    mam wrażenie, że masz zły punkt odniesienia. popatrz ile kosztują Brery na mobile.de i autoscout24.de u naszych zachodnich sąsiadów. potem dolicz koszty ściągnięcia i akcyzę (18% powyżej 2 litrów). wiem, że nasi handlarze mają talent do wynajdowania perełek w okazyjnych cenach, ale tak patrząc po cenach to my powinniśmy exportować brery na zachód a nie na odwrót.
    Tez patrzyłem na ceny aut na zachodzie i faktycznie są wyższe. W Polsce widzę ciagle te same ogłoszenia i zastanawiam się czy te auta ( nie ważne od ceny) są w takim złym stanie, czy brakuje na nie chętnych.

  2. #16612
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    pewnie jedno wynika z drugiego. w każdym razie temat jest trudny. ja od ~pół roku przeglądam oferty w poszukiwaniu jakiegoś fajnego cabrio dla żony, ale raczej skończy się to wycieczką za zachodnią granicę (lub skorzystam z oferty jakieś firmy co sprowadza auta na zamówienie, bo z czasem krucho). w każdym razie przeglądałem ostatnio mercedesy SLK, u nas idzie kupić 2014rok za 70tys, u Niemców w tych pieniądzach ciężko znaleźć coś z roku 2011... ot taka ciekawostka. żeby się nie rozwodzić. handlarz żeby zarobić musi kupić auto rozbite (lub w agonalnym stanie technicznym, które np nie przeszło TUV), później podpicować (polecam pooglądać program wojny samochodowe na TVNturbo), i sprzedać perełkę. ja osobiście jak miałbym kupować takie coś, to wolałbym pojechać do prywatnego Niemca, kupić coś pukniętego, lub niesprawnego, będziesz miał przynajmniej wiedzę co kupujesz porządnie naprawisz bez szukania usterki/usterek, bo sprzedający da si wszystkie informacje które posiada o aucie. A nie silnik zalany motodoktorem, albo trociny w skrzyni, bo budżetu starczyło tylko na polerkę lakieru i wiadro plaku do środka.

  3. #16613
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Służbowy, Brera 2.2 jts
    Postów
    69

    Domyślnie

    To wszystko co piszesz to niestety prawda. Marzy mi się takie minimum przyzwoitości wśród handlarzy
    A co sadzić o autach nie sprowadzanych tylko od nowości użytkowanych w Polsce? Nie są pewniejsze?

  4. #16614
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie (pewniejsze mogą być pod względem łatwiejszego prześwietlenia historii pojazdu). i nie wiem skąd to przeświadczenie, że z polskiego ASO to na pewno "miód malina". zakładając przy 10-letnim aucie ~200kkm nalotu, to zawieszenie jeżdżone po polskich dziurach będzie dużo bardziej zużyte, podobnie niemieckie paliwo nie bez powodów ma opinię lepszego i wydajniejszego. wyposażenie też jest z reguły dużo bogatsze. poza tym w wypadku Brery ile aut wyjechało z polskich salonów i ile z tego jest obecnie sprzedawanych? wybór raczej zamknie się na palcach jednej ręki.

  5. #16615
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Służbowy, Brera 2.2 jts
    Postów
    69

    Domyślnie

    Czyli raczej musze uzbroić się w cierpliwość i nastawić się na czekanie, aż coś się pojawi godnego uwagi.
    Obecnie chyba dwie brery znalazłem z polskich salonów. Jedna miała odrapany bok w 2012 roku i coś jest nie tak z przebiegiem. O drugiej niewiele mogę powiedzieć oprócz tego, ze miała tylko jednego właściciela i wyglada ładnie na zdjęciach

  6. #16616
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    "Polskie" Brery to zwykle te mega-bieda edition bez SkyView. Ja za swoją trochę przepłaciłem, patrząc z perspektywy co musiałem w niej naprawić, ale z drugiej strony jak patrzę że ludzie wystawiają obecnie za 35-40k auta z najbiedniejszym radiem (oczywiście bez Bose, które akurat w Brerze sprawdza się świetnie), manualnymi szmacianymi fotelami, itp, itd, to w sumie łatwiej poprawić parę mechanicznych kwestii, niż lepić lepsze wyposażenie.

    Ciekawą informacją byłoby za ile się na tym zachodzie auta faktycznie sprzedają, bo u nas też niejeden musi weryfikować swoje oczekiwania względem popytu :-)

  7. #16617
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    niemieckie paliwo nie bez powodów ma opinię lepszego i wydajniejszego
    Polecam nie brać uwagę opinii tylko fakty. Fakty są takie, ze nasze paliwo nie jest ani gorsze ani lepsze od niemieckiego, francuskiego czy włoskiego. Nie wiem skąd bierze się niechęć do wszystkiego co polskie. Czyżby zbyt mocna wiara w to, ze co niemieckie to lepsze? Dobry przykład to auta. Nieważne w jakim stanie ważne, ze VW lub Audi ewentualnie kupiony okazyjnie od Niemca. Inna sprawa, ze Niemcom tylko pozazdrościć takiego patriotyzmu ekonomicznego.

  8. #16618
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    fakty są takie, że za każdym razem jak zatankuję niemieckie paliwo, to spalanie spada o 0,5-1l w zależności od auta. w wypadku obecnej 159-ki to ok. 0,7l na 100km. ale to już chyba inny dział.

  9. #16619
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Fakty są też takie, że samochody, które na polskich blachach jadą autostradą w kierunku Niemiec, zaraz po przekroczeniu granicy jadą zupełnie innym stylem. Nie ma nerwowego wyprzedzania, siadania na dupie i poganiania innych. Nagle stosują się do lokalnej kultury jazdy. Jak to jest, że nie potrafimy jeździć płynnie tylko w Polsce?
    Może to właśnie wpływa na różnicę w spalaniu?

    Żeby nie było, że OT, to moja Brera pochodzi z polskiego salonu. Ma skórzane fotele manualne i SkyView. Na liczniku w tym tygodniu pojawiło się 190 000 km. I bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku będę sprzedawał.
    Rozważania nad wyższością krajowego czy niemieckiego nie mają sensu. Przy samochodach powyżej 5 lat i tak trzeba powoli wymieniać części, więc nie ma wpływu to, czy na początku jeździły po niemieckich autostradach, piły niemieckie paliwo, czy słuchały bawarskiej muzyki. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 16-04-2019 o 12:05

  10. #16620
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Radzę przede wszystkim brać np. pod uwagę zagraniczne serwisy longlife, czyli co 30tys.km I większość sprowadzonych do Polski aut nie pojawia się u nas przypadkowo, a tym bardziej przy pojemności powyżej 2.0 oraz samej akcyzie 18,6%. Potwierdza to mnóstwo sprawdzonych przeze mnie historii serwisowo-przebiegowo-wypadkowych przed zakupem, dlatego zawsze najpierw VIN i weryfikacja wszystkiego co można ustalić bez wychodzenia z domu
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 16-04-2019 o 13:01
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory